Poniedziałek, 01 czerwiec 2020, Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 62
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 62
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 100
Rain
11°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 92
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.06.2014, 10:48 | czytano: 2378

Powiat nie ma pieniędzy na wyjazdy zespołów regionalnych za granicę

Fot. Michał Adamowski

Zarząd Powiatu Nowotarskiego odmówił dofinansowania wyjazdu do Bułgarii zespołowi Zbójecko Familia z siedzibą w Cichem. To nie wyjątek, ale reguła - powiat konsekwentnie odmawia pomocy finansowej zespołom w wyjazdach zagranicznych.

- Jak dofinansujemy komuś imprezę na tysiąc złotych, to są zadowoleni. A jak dokładamy tysiąc do wyjazdu, to jest to kropla w morzu potrzeb. Taka jest prawda. Dlatego często odmawiamy. Nie jesteśmy w stanie finansować takich wyjazdów, bo mamy zespoły, do tego są chóry, jest takich grup bardzo dużo - stwierdził starosta nowotarski Krzysztof Faber, pytany przez radnego Władysława Tylkę o uzasadnienie odrzucenia wniosku zespołu z gminy Czarny Dunajec.

r/
najnowsze informacje
komentarze
księgowe19:52, 28 czerwca 2014
Nie mają na kulturę i zespół ale na swoje premie tak jak robil strate to pensja jak mniejszą Strate premia wot .gospodarka rynkowa
NT10:35, 28 czerwca 2014
To jest szerszy problem i nie tylko z powiatem, ale z każdą instytucją państwową. Z doświadczenia wiem, że jak młodzież nie ma motywacji, a taką motywacją są wyjazdy na festiwale to się zniechęca. Dla wielu zespołów "nagrodą" za ciężka pracę są lokalne festyny... Jeszcze "dorosłe" zespoły są w stanie dołożyć się do wyjazdu, ale dzieciakom nie tak łatwo.
ja ty on23:57, 27 czerwca 2014
koryto musi być zawsze pełne "nie ma rozdawania kasy na prawo i lewo"
Wolowaty ze Skrzypnego19:22, 27 czerwca 2014
Powiaty jako struktura nikomu nie są potrzebne ,to tylko miejsce do obsadzenia stołkami dla swoich klakierów,politycznie dobrze ustawionych. PO było dobrą opcją to garnęli się do tego jak mucha do... (pik)Dla nas ,szaraków powiat to jak wrzód na zdrowym organizmie,przyjdzie czas że was wszystkich w.....(pik) z tych ciepłych,nic nie dających posadek !!!!
Tola16:04, 27 czerwca 2014
fan politycznej propagandy masz rację !!!!!
ppf15:53, 27 czerwca 2014
Nie dość że zarabiają tysiące to piją żreją za publiczne pięniądzę na prywatnych libacjach ot 25 lat wolności
ORAWA15:46, 27 czerwca 2014
to jest skandal!!!!!!!
Sam jestem od ponad 10 lat w zespole regionalnym na terenie Orawy i naprawdę brak słów jeśli chodzi o dofinansowania dla zespołów regionalnych na wyjazdy. Członkowie zespołów muszą sami opłacać sobie wyjazdy albo po prostu siedzieć w domu. Pytanie kierowane do osób, które zarządzają takimi pieniędzmi- Czy wy myślicie, że folklor przetrwa, jeśli nie będzie rozwijany przez młodych-( bo to my jesteśmy przyszłością-przypominam)??? Pierdzistołki tylko myślą o sobie!
Nie wiem jak by to wyglądało, jakby wszyscy członkowie zespołów regionalnych(tanecznych czy osób. które graja na instrumenach) zaczęły strajkować!!??!! BO TAKA OPCJA BYŁABY CHYBA NAJLEPSZA!
romi15:44, 27 czerwca 2014
ale gdyby dali na zespół to by nie pojechali a na premie skąd by wzięli,a poza tym ich dzieci tam nie wystepują a obcym dokładac przecież nie bedą
Izka15:32, 27 czerwca 2014
Na wszystkie przyjemnosci sa pieniadze ale zeby rozwijac kulture i wspierac zespoly regionalne to nie ma . Pozniej sie dziwic ze jest co raz to wiecej pijakow i narkomanów
Gdzie jest Związek Podhalan?15:17, 27 czerwca 2014
A czemu Zarząd Główny Związku Podhalan nie dofinansuje takiego wyjazdu? Czy takie pytanie Tylka zada również swoim kolegom na czele z Prazesem Grelokiem? Tu jest pole do popisu dla działaczy Związku Podhalan. Niech pomogą zespołom góralskim, nawet w formie znalezienia sponsorów.
pyzdra13:12, 27 czerwca 2014
Ooo Matko !, żeby tylko na nagrody i premie starczyło.
fan politycznej propagandy12:17, 27 czerwca 2014
śmieszą mnie takie artykuły, dlaczego?

bo jak sobie pomyśle o tych wszystkich aferach, przekrętach, manipulacjach, łapówkach i innych wyczynach naszych wszechmogących rządzących, to aż nerwy biorą, że takie gamonie zarabiają po x tysięcy złotych, a tutaj, ludzie, zespoły, talenty, marnują się w tym śmierdzącym polskim środowisku. gdzie panuje jedno wielkie kłamstwo i oszczerstowo!
Janosik11:24, 27 czerwca 2014
A podobno dostali "piątkę" za zarządzanie finansami powiatu. Nawet opozycja była "za"
frystof haber10:56, 27 czerwca 2014
Jak sami jezdza za nasze to jest normalne?
A wPortugalii jak nie Wierzba to kto był?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij