Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.04.2015, 08:10 | czytano: 5890

Reorganizacja nowotarskiego magistratu. Nowy wydział, nowy-stary naczelnik

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Marcin Jagła nie jest już naczelnikiem Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji. Jego wydział przeszedł reorganizację, a on sam został szefem innego, połączonego wydziału.

Dotychczasowy naczelnik wydziału promocji Marcin Jagła został szefem nowo utworzonego Wydziału Spraw Społecznych. To dawny Wydział Spraw Obywatelskich połączony z częścią zadań przejętych z Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji.

- Nowo utworzony wydział będzie zajmował się tym co dotychczas, czyli ewidencją ludności, nadawaniem numerów PESEL, dowodami osobistymi oraz sprawami wojskowymi. Dodatkowo będą to też procedury związane z tzw. infrastrukturą społeczną. Pan Jagła od lat zajmował się problematyką uzależnień, profilaktyką i te sprawy nadal będą w jego gestii - już w nowym wydziale. Podobnie jak Karta Dużej Rodziny. Powiedzmy, że cała infrastruktura społeczna przeszła wraz z byłym naczelnikiem do WSO - wyjaśnia Joanna Iskrzyńska-Steg.

Okrojony Wydział Promocji i Kultury zajmować się będzie kulturą, sportem, turystyką oraz promocją miasta.Na razie podlegał będzie wiceburmistrz Iskrzyńskiej-Steg, ale burmistrz Grzegorz Watycha planuje za jakiś czas postawić na jego czele naczelnika. - Ten wydział wymaga wzmocnienia osobowego. Teraz są to cztery osoby, z czego trzy pracują w Urzędzie, a jedna w Punkcie Informacji Turystycznej w Ratuszu. Potrzebna jest reorganizacja. Przy tych zadaniach wydziału, ale i możliwościach jakie się pojawiają niezbędne jest wzmocnienie tego ogniwa - dodaje wiceburmistrz i od razu zastrzega, że nie oznacza to przyjęcia nowych osób do pracy w magistracie.

- Budżet nie pozwala na dodatkowe etaty. Ale ten wydział jest bardzo ważny, więc musi być wzmocniony. Sama koordynacja imprez, rozliczanie dotacji z zakresu kultury, turystyki i sportu jest czasochłonne. Poza tym jest nowy pakiet środków unijnych, co daje mnóstwo możliwości na pozyskanie środków na tzw. miękkie projekty. Środkami pomocowymi zajmuje się teraz jedna osoba - to za mało. Budżet miasta jest jaki jest, ale myślę, że znajdą się środki z zewnątrz. Jeśli stworzymy dobry, fajny zespół to damy radę - podsumowuje Joanna Iskrzyńska-Steg.

s/
najnowsze informacje
komentarze
open20:22, 11 kwietnia 2015
jak nic sie nie dzieje w urzędzie już widawć przy wejściu stoi dekoracja świąteczna/wielkanocna/ drzewko w wiadrze idzie nowe.
wrona12:48, 11 kwietnia 2015
Tak sobie czytam i po pół roku wniosek jest jeden. Większość niesnasek i ataków na burmistrza wiąże się z osobę pani wiceburmistrz. Trzeba było powołać jednego,tak jak obiecywał i miałby spokój.
jolaśka11:54, 11 kwietnia 2015
Kpina a nie wydział promocji. Jedyne co widać to widoczną promocje ekipy Tarnowskiego i Watychy z wyborów. Dalszy rozwój promocji to wypromowanie ich rodzin ???
dex10:33, 11 kwietnia 2015
Same wpadki. Najpierw ta wice burmistrz a teraz jagła. Nic dobrego z tego nie wyniknie. A mialo być tak pięknie.
baha02:29, 11 kwietnia 2015
cały wydział promocji miasta do wymiany, bo będziemy nadal miastem przy zakopance, co to towarzystwo do tej pory zrobiło aby nas wypromować
WST23:19, 10 kwietnia 2015
Jagła co? znowu on? jaja sobie robicie? Łopata i miotła, ewentualnie taczki do rączki.
:(18:49, 10 kwietnia 2015
wychodzi na wierzch kompletny brak pomysłu na miasto nowej ekipy
Tak16:44, 10 kwietnia 2015
Pan Tarnowski próbuje wepchnąć do Urzędu swoją ekipę i sztucznie generuje etaty.W magistracie wieść niesie ze nowy naczelnik będzie z otoczenia pana przewodniczącego.Zaczyna to wszystko słabo wyglądać.Pierwsze ta pani burmistrz a teraz nie wiadomo kto...?!Czas sie pakować i zmykać z tego umierającego miasteczka.
kawowa paniusia12:55, 10 kwietnia 2015
Jak to nic nie robi. Robi. Mnie pasuje.
@ optymista09:12, 10 kwietnia 2015
Pół roku jest burmistrzem i co zrobił? NIC !!!
No no05:57, 10 kwietnia 2015
Nie no jagła. On się nie nadaje. Burmistrzu wystarczy tylko porozmawiać z ludźmi
Jak na wsi21:22, 9 kwietnia 2015
Chyba te stodoły można z płyty rynku usuwać po udanym kiermaszu,na to chyba nie ma wpływu Marek Fryżlewicz ?
optymista21:07, 9 kwietnia 2015
Mam nadzieje, że to dopiero początek zmian. Teraz kolej na zmiany we wszystkich podległych instytucjach. Wtedy będzie można przypuszczać, że coś się zmieni a nowy Burmistrz spełnia obietnice wyborcze.
Kuma19:02, 9 kwietnia 2015
nie ma co chichotać na rynkowym placu, czy wiecie o tym,że wszystkie umowy dzierżawy podpisał stary burmistrz? Śmieje się teraz aż gacie się mu trzęsą, bo wie że nowy musi wszystkie umowy dotrzymać. Taka to jest kolejność władzy. Gdyby zależało mu na Mieście jak wielokroć powtarzał to nie robiłby takich szusów, choć z drugiej strony nie przewidywał przegranej.A Pan Rayski ma wiążącą umowę i swój biznes, a co z tym robi? Jemu się podoba
babsko z magistratu17:38, 9 kwietnia 2015
chcieliście zmian to macie. teraz mi tu nie stękać. Wybory za 4 lata ,to zalecam rozsądek.
@ chichot z płyty rynku.17:21, 9 kwietnia 2015
Ta pani,to już pokazała na co ją stać. Czyli nie oczekuj nic lepszego .Robi wietrzenie w urzędzie przestawiając Jagłe ze stołka o stołek wyżej. Czyli obietnice wyborcze realizuje ku chwale naiwnych wyborców? Chi...chi....
Obiektywny16:52, 9 kwietnia 2015
Czy osoba ,która ma dostęp do akt osobowych i innych danych"wrażliwych" nie powinna posiadać certyfikatu dostępu do danych poufnych,tajnych? czy ktoś mi odpowie?
antyjagla15:57, 9 kwietnia 2015
Powinien wylecieć juz dawno, traktował petentów jak zło konieczne, zero szacunku wobec innych, sam miałem okazję się przekonać
koni15:51, 9 kwietnia 2015
panie burmistrzu tylu w otoczeniu ma Pan dobrych ludzi a pan stawia na tych co powinni być do zmiany. ludzie głosowali by były zmiany w tym personalne a pan mówi, że nie ma żadnych nowych ludzi....KPINA!
chichot z płyty rynku15:44, 9 kwietnia 2015
Proszę tak nie jeździć po Panu Jagle, bo mamy teraz nową Panią Burmistrz od promocji a tu na kwietniowy wielkanocny kiermasz w rynku była jeszcze większa chała niż co roku. Wielka kicha ! Puste budy szpecące płyte rynku. A ta Pani miała zbawić Nowy Targ. Poczekamy jeszcze do Jarmarku Podhalańskiego i zobaczymy jeszcze większą kichę, bo łatwo się krytykuje, ale zrobić już trudniej.
Kuma15:14, 9 kwietnia 2015
Dajcież Jagle się wykazać, jest mądry, pracowity i zobaczycie,że podniesie poziom obsługi petenta na najwyższy poziom i wszyscy będą go chwalić. Zresztą co on komu złego zrobił, wykonywał polecenia swego szefa MSF bo na tym polega praca urzędnika. Zobaczycie. To mówię wam jo, a wiem co godom.
marek15:04, 9 kwietnia 2015
Mamy zmiany w urzędzie. Obietnice wyborcze spełnia Watycha!!!
ogr14:28, 9 kwietnia 2015
Kpina. Powinien ktoś za to beknąć.
radykalny Benek13:58, 9 kwietnia 2015
Jakie korzysci dla miasta poza kosmetyka?
orange13:41, 9 kwietnia 2015
informacja turystyczna w Nowym Targu to jakas kpina, szczote im dac do mycia muszli klozetowej, papier toaletowy jakis dzbanek na drobne niech swoj kibel udostepna odplatnie "turysta" to moze ktos tam wtedy zacznie przychodzic.
ada12:52, 9 kwietnia 2015
Jaka zmiana. Przesunięcie personalne. A czy przypadkiem Jagła nie dostał podwyżki??? Może o tym należało napisać?
kaska11:53, 9 kwietnia 2015
Dobra decyzja
stan10:10, 9 kwietnia 2015
Po co ten wydział skoro lata jego działania pokazały że nie przynosi nic. Informacja turystyczna to dno, nie ma tu czego promować. Dawniej mieliśmy Mistrzostwa Świata w trialu, wielki spływ kajamowy, lodowisko było miejscem gdzie grano najważniejsze turnieje międzynarodowe. Teraz same ruiny i nie ma nic.
Filadelfia09:15, 9 kwietnia 2015
Już dawno ten Pan MJ. winien być odstawiony na boczny tor, gdyż była to osoba mało kompetentna, nic nie robiąca w UM NT. Brawo dla nowych władz za tą reorganizacje. Szkoda, że dostał taką odpowiedzialną pracę mając dostęp do akt osobowych mieszkańców. Lepiej było go dać do MOK-u. Może by tam się sprawdził, przecież często na scenie występował - za Heroda.
Filadelfia.
mioły09:10, 9 kwietnia 2015
w końcu .....
Obserwator08:47, 9 kwietnia 2015
Nareszcie zmiany w tej infrastrukturze. Brawo dla burmistrza.
mieszkaniec nie fanatyk08:46, 9 kwietnia 2015
a miało być lepiej . znów Jagła ....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij