Nowe kino w Nowym Targu - zobacz film (artykuł sponsorowany) - podhale24.pl
Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Czarny Dunajec
Snow
-3°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
92 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
07.05.2015, 20:27 | czytano: 8362

Nowe kino w Nowym Targu - zobacz film (artykuł sponsorowany)

- Galeria na peryferiach nie będzie zagrożeniem dla kupców z Nowego Targu, co innego, gdyby powstała blisko centrum miasta - mówi Maciej Mazur Prezes Zarządu Mallson Polska- Panie Prezesie, podobno ma Pan w zanadrzu newsa, a świeże informacje zawsze są na wagę złota. Jak będzie z tym kinem dla Nowego Targu?

- Przyszła galeria Color Park, która powstanie między Nowym Targiem a Szaflarami, obok strefy handlowej zapewni swoim klientom - jak już wcześniej sygnalizowaliśmy - rozległą przestrzeń rozrywki - m.in. fitness, place zabaw, a przede wszystkim: kino wielosalowe. Ta nowa, dobra wiadomość brzmi tak: operatorem kinowym w galerii Color Park w Nowym Targu będzie firma Cinema 3D - najszybciej rozwijająca się w Polsce sieć supernowoczesnych multipleksów. Właśnie dziś uzgodniliśmy wszystkie warunki, zgodnie z którymi operator otworzy u nas swój komfortowy kompleks: 5 sal na prawie tysiąc widzów. Jedna z nich ma być wyraźnie większa, przeznaczona do pokazywania premier hitów kinowych wchodzących do Polski, które będą wyświetlane w tym samym czasie, co np. w Warszawie czy Krakowie.

- Kino nowoczesne, więc trójwymiarowe?

- Tak. Wszystkie sale będą przystosowane również do takich projekcji.

- Kino to także imprezy, rozrywka, zabawy ...

- Oczywiście. Operator zagwarantował nam - poza premierami i pokazami przedpremierowymi - liczne dodatkowe wydarzenia: maratony filmowe, pokazy kina konesera czy coraz bardziej popularne w kraju transmisje największych wydarzeń sportowych na żywo. Nie zabraknie także spotkań wyłącznie dla pań („Kino na szpilkach”) oraz dla panów („Męskie kino”). Podczas tych wyjątkowych projekcji prowadzone będą porady kosmetyczne, modowe i zdrowotne, pokazy nowych technologii, motoryzacji itp. Przestrzeń kinowa będzie też służyć mieszkańcom jako miejsce do organizowania konferencji czy imprez dla dzieci np. urodzin. Cały obiekt - także ze względu na ofertę rozrywkową i gastronomiczną - będzie więc wyjątkowo przyjazny rodzinie.

- Przyjazny rodzinie, ale czy także ludziom? Czy galeria nie podetnie lokalnych kupców?

- Oczywiście że nie! Po pierwsze znaczną część powierzchni planujemy wynająć właśnie im, a także mieszkańcom Nowego Targu zainteresowanym rozpoczęciem przygody z handlem. Tak więc kilkadziesiąt punktów w Color Parku zapełnią lokalni kupcy!

Te sklepy, w budynku położonym za miastem, przy szosie, gdzie trzeba dojechać samochodem - nie zagrożą działaniu dobrych lokalnych interesów, które będą umiały konkurować jakością oferty i obsługi. Co innego, gdyby Color Park powstał blisko centrum - próbował zdominować miasto. Tak stało się chociażby w Poznaniu, z którego pochodzę. Powstanie Galerii Handlowej Stary Browar - blisko centrum miasta - spowodowało, że świetnie prosperujące wcześniej ulice, blisko Rynku praktycznie wymarły handlowo - wszystkie sklepy zostały zmienione na banki i małe koncepty spożywcze. Do tej pory, pomimo wielu lat od otwarcia Starego Browaru - bardzo duża część lokali stoi pusta.

Wcześniejsze otwieranie obiektów na obrzeżach miasta - jak choćby dużego M1, nie wpłynęło na handel w centrum Poznania w najmniejszym nawet stopniu. Jeśli taka sytuacja miała miejsce w ośrodku wielkomiejskim, to podobnie stałoby się w Nowym Targu. W przypadku galerii, która powstałaby bliżej centrum - zdecydowana większość klientów, których tak wielu widać obecnie w okolicach Rynku, wolałaby spędzać czas i robić każde - nawet drobne codzienne zakupy w takim właśnie obiekcie, szczególnie że miałby na pewno duży parking. Taka konkurencja byłaby zabójcza dla kupców handlujących na Rynku czy przylegających ulicach.

Color Park leży natomiast w takiej odległości, że nie liczymy zupełnie na „przypadkowego” czy „impulsowego” klienta. Nastawiamy się głównie na nabywców ze Słowacji, mieszkańców okolicznych miast, a także turystów przemieszczających się po zakopiance, czyli w dużej mierze tych, którzy do tej pory nie wydawali pieniędzy u lokalnych kupców. Mieszkańcy Nowego Targu na pewno będą nas odwiedzać głównie w weekendy oraz wieczorami, aby skorzystać z kina (czyli w czasie gdy większość lokalnych sklepów nie działa). Jesteśmy więc przekonani że Color Park nie jest zagrożeniem dla miejscowego handlu. Dobitnie dowodzi tego również fakt, że mamy już ponad 100 zgłoszeń od lokalnych kupców zainteresowanych rozwijaniem swojego biznesu w nowej galerii. Co ciekawe - wielu z nich doskonale czując handel, nie zamierza zamykać istniejącego sklepu tylko chce otworzyć u nas drugi - aby w pełni wykorzystać potencjał zarówno Nowego Targu jak również regionalnego centrum handlowego, jakim będzie Color Park.

- Powołał się Pan na doświadczenia biznesowe, proszę opowiedzieć nieco więcej o firmie, którą Pan reprezentuje.

- Mallson Polska zajmuje się opracowaniem koncepcji komercyjnej i wynajmem przestrzeni handlowych. Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt obiektów tego typu w całej Polsce, jesteśmy specjalistami od centrów rozrywkowo - handlowych w miastach średniej i mniejszej wielkości. Proszę mi wierzyć - w ciągu tych kilkunastu lat, od kiedy współtworzymy nowoczesne galerie handlowe, nie było takiej sytuacji, aby mieszkańcy miast, w których te obiekty otwieraliśmy, żałowali że u nich powstały. Jestem więc stuprocentowo przekonany, że tak samo będzie w Nowym Targu, a nasz obiekt przyniesie bardzo dużo korzyści wszystkim mieszkańcom.

- Wróćmy do przedsiębiorców z Nowego Targu. Co im konkretnie proponujecie?

- Mamy dla nich bogatą i różnorodną ofertę. Właściwie cały program przyjazny dla lokalnych kupców. Stwarzamy im oczywiście możliwość otwarcia własnych sklepów czy punktów usługowych i gastronomicznych. Ale zapraszamy do współpracy także tych, którzy chcieliby zostać partnerami lub franczyzobiorcami i prowadzić handel pod znaną sieciową marką. No i czekamy na fajne pomysły od osób pragnących rozpocząć dopiero swoją przygodę z handlem, dysponujących mniejszymi środkami - w Color Parku mamy dla nich kilkanaście stoisk zlokalizowanych na pasażach obiektu. Nie będą wymagały dużych nakładów. Liczy się głównie ciekawy pomysł. W galerii nie zabraknie też miejsca dla Nowotarżan pragnących otworzyć stoiska z produktami regionalnymi. W sumie więc, tak jak wcześniej wspomniałem, w Color Parku swój biznes będzie mogło prowadzić kilkudziesięciu lokalnych kupców.

- Spotkał się Pan z ich zainteresowaniem?

- Ogromnym. Jeszcze nie zaczęliśmy promować obiektu, a już zgłosiło się bardzo wielu kupców pragnących otworzyć lokal w naszej galerii. To chyba najlepszy dowód na to, że w Nowym Targu jest miejsce na inwestycje przyjazne przedsiębiorcom. Na spotkanie informacyjne w sali Euroregionu „Tatry”, przyszło ponad 100 osób od wielu miesięcy zainteresowanych poznaniem nowej oferty galerii…

- Jak Pan ocenia to spotkanie?

- Wielka kultura i profesjonalizm, rzeczowe pytania padające z sali. Wszystko to pokazuje, że galeria jest potrzebna i kupcy zdają sobie sprawę jak bardzo nowoczesny handel się zmienił i że nasz projekt nie jest dla nich zagrożeniem, a dużą szansą zarówno na to, aby w Nowym Targu zatrzymać klientów jak również aby przyciągnąć dużą grupę nowych.

- Jak wysokie będą czynsze w galerii?

- Wysokość czynszu będzie przedmiotem indywidualnych ustaleń. Kwota zależy od wielkości zajmowanej powierzchni i od branży, bo każda branża charakteryzuje się innymi marżami i obrotami. Wszystkim najemcom chcemy zapewnić zysk, gdyż tylko to jest gwarancją powodzenia galerii.

- Na jaki okres będą zawierane umowy?

- W przypadku centrów wielkopowierzchniowych normą są umowy długoterminowe, np. dziesięcioletnie, ale w nowotarskiej galerii dopuścimy umowy na pięć lat, a w przypadku stoisk na pasażach oraz stoisk regionalnych możliwe będą znacznie krótsze.

- Przejdźmy do mieszkańców. Mówiliśmy już, że zainteresuje ich z pewnością supernowoczesne kino. Ale pewnie też promocje, rabaty, niższe ceny ...

- Podczas badań, jakie przeprowadziliśmy w Nowym Targu, jak chyba w żadnym innym mieście w Polsce, spotkaliśmy się z narzekaniem mieszkańców na bardzo wysokie ceny. Konkurencja w naturalny sposób wymusi obniżkę cen we wszystkich sklepach, automatycznie wzrośnie też troska o jakość obsługi klienta, pojawią się ciekawe promocje i programy lojalnościowe, wszystko to stanie się z wielką korzyścią dla mieszkańców. Ponadto duży budżet marketingowy Color Parku zapewni wiele wyjątkowych imprez i wydarzeń kulturalno - rozrywkowych na wysokim poziomie, co jest ambicją naszej galerii.

Oczywista jest duża oszczędność pieniędzy i czasu ze względu na to, że będzie można znacznie ograniczyć konieczność wyjazdów do Nowego Sącza czy Krakowa po to żeby pojechać z dziećmi i rodziną na film czy na większe zakupy. Bezsporną kwestią są także wysokie wpływy z podatków do kasy miasta, kilkaset nowych miejsc pracy oraz rozwój terenów wokół inwestycji.

- Czy Color Park odmieni Nowy Targ?

- Otworzy miasto na pozytywne zmiany: na nowoczesność, młodość - bez wątpienia.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas