Wytyczono nowe trasy turystyczne w gminie Czorsztyn (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Czarny Dunajec
Clouds
13°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 32 %
Clouds
13°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
24.07.2015, 12:57 | czytano: 4684

Wytyczono nowe trasy turystyczne w gminie Czorsztyn (zdjęcia)

Przy współpracy Gminy Czorsztyn oraz PTTK o/Pieniński w Krościenku n/D w Gorcach, a konkretnie na terenie Gminy Czorsztyn powstały kolejne szlaki górskie.

Trzy nowe trasy dla entuzjastów pieszych wędrówek dochodzą do głównego beskidzkiego szlaku i obejmują odcinki:
• Huba - pod Kotelnicą - szlak oznaczony kolorem niebieskim o dł. 3 km, którego szczególnym atutem jest rozległa panorama od Pienin, przez Tatry do Babiej Góry, z rozpościerającym się jeziorem czorsztyńskim u podnóży
• Maniowy - polana Kudów - szlak zielony o dł. 7 km. Szlak zróżnicowany. W dolnej i górnej części przepleciony widokowymi polanami, z których rozlega się widok od Pienin, przez Tatry, Jezioro Czorsztyńskie, zamki aż po Babią Górę.
• Osada turystyczna Czorsztyn Kluszkowce - Jaworzyny Ochotnickie – Lubań - szlak żółty o dł. 8,7 km to najłagodniejszy szlak na Lubań. Dolna część szlaku przebiega obok Rezerwatu Modrzewie, gdzie znajduje się ścieżka przyrodnicza z przystankami, pięknie opisanymi tablicami informacyjnymi oraz ławeczkami, skąd można podziwiać Tatry, jezioro, czy też zamki.

Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, zostały profesjonalnie wyznaczone i oznakowane, tak by zapewnić bezpieczne i spokojne przebycie trasy, każdemu turyście bez względu na jego poziom doświadczenia, czy umiejętności. Każda z tras oferuje nieco inne doznania; od spokojnej wędrówki przez zabytkowy skansen, z widokiem na rozlegające się tuż obok jezioro po ostrzejsze podejście wśród cienia drzew oraz odgłosów lasu dla tych bardziej wprawionych. Niewątpliwe nie sposób nie napomknąć o niezapomnianej panoramie, jaka rozpościera się przed oczami turysty na szczycie wsi Huba, gdzie aż na Kudów prowadzi szlak niebieski.

Pisać można by wiele, jednak tylko samodzielne pokonanie wzniesień dostarczyć może prawdziwych emocji i satysfakcji. Miłośnikom górskich szlaków, którzy bezinteresownie podjęli się tyczenia oraz znakowania serdecznie dziękujemy.
Poniżej - mapki z przebiegiem tras oraz galerię zdjęć, jaka powstała podczas ich znakowania.

opr. Aneta Markus
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
pttk08:29, 26 lipca 2015
nie ma nic za darmo - zdjęcie 16
0
sushi07:35, 25 lipca 2015
popieram!
0
kasa14:53, 24 lipca 2015
brawo!!!! super sprawa :)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas