Profesor ostrzega przed szczepionką. Radni zszokowani, bo w Zakopanem zaszczepiono już 379 dziewczynek - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
23.09.2015, 13:35 | czytano: 106025

Profesor ostrzega przed szczepionką. Radni zszokowani, bo w Zakopanem zaszczepiono już 379 dziewczynek

ZAKOPANE. "Szczepionka przeciwko rakowi szyjki macicy jest szkodliwa dla zdrowia". Z taką informacją do radnych z Komisji Rodziny i Spraw Społecznych przyjechał ginekolog, prof. Rudolf Klimek.

zdj. J. Słowik
zdj. J. Słowik
Radni stoją właśnie przed decyzją, by po raz kolejny zarezerwować w budżecie miasta pieniądze na zakup szczepionek przeciwko wirusowi hpv. W Zakopanem od 1998 roku zaszczepiono 379 dziewczynek.

Pieniądze na ten cel rokrocznie przekazywało miasto. Teraz radni zdecydowali się na posiedzenie komisji rodziny i spraw społecznych zaprosić prof. Rudolfa Klimka, który jest jak się okazało gorącym przeciwnikiem szczepionek dla dzieci.

Według niego zarabiają na tym przede wszystkim koncerny farmaceutyczne i jego koledzy po fachu. Od strony medycznej natomiast coraz więcej pojawia się dowodów, że szczepionka może działać zgoła odmiennie.

- Niektórzy lekarze ratują szczepionką tylko dlatego, bo ktoś inny chce zarobić, czyli koncerny farmaceutyczne – mówił prof. Klimek. - Odpowiedzialnych za to w Polsce jest pięciu profesorów. Ostatnio w Sejmie mówią, że szczepić przeciwko hpv, ale żeby przenieść to z Ministerstwa Zdrowia na Narodowy Fundusz Zdrowia. (…) Dlatego zwracam się do państwa z prośbą i uznaniem dla burmistrza Doruli i powtarzam: oszuści nie powinni być lekarzami. Oszustom nie wolno mówić o metodach leczenia nie wymieniając jego dróg. Wszyscy którzy mają legitymacje "zaszczepiony przeciwko rakowi szyjki macicy" powinni iść do lekarza po zwrot pieniędzy. Ludzie, którzy to robią powinni przeprosić społeczeństwo.

Profesor Klimek zapewniał, że prawdziwe prowadzenie ciąży jest najlepszym zabezpieczeniem wszystkich nowotworów, a nie tylko raka szyjki macicy. Ginekolog poszedł jeszcze dalej w swoim wywodzie twierdząc, że zaszczepione do tej pory dziewczynki powinny zostać przebadane. Z tego powodu, że część dzieci zaszczepionych tą szczepionką w dorosłości są bezpłodne.

Ostro przeciwko wypowiedzi prof. Klimka oponował radny Jacek Herman z zawodu lekarz ginekolog. - Z tą prawdą jest różnie, gdyby Gallów Anonimów było dwóch i pięciu Janów Długoszów, tej historii Polski byłoby też tyle i tak samo jest z panem profesorem i z pańską wiedzą – mówił Herman. – Ja jestem wykształcony w Poznaniu i przez profesorów, których pan zna chociażby prof. Marek Staszyński przecież on jest zwolennikiem szczepienia. Ja czuje się, jak zbrodniarz, bo ja szczepię te dzieci. Przedstawił pan informację moim zdaniem wybiórczo, a poza tym troszeczkę pan przesadził.

Radny Herman ostatecznie opuścił salę obrad. Radni jednak byli zdziwieni informacjami, jakich udzielił im prof. Klimek. Zapewniali, że chcieli dobrze.

- Jestem przerażony tym co pan mówi – powiedział do prof. Klimka radny Jędrysiak. - Przyznam się, że nie znam się na medycynie, bo znam się na sztuce, ale tutaj jeżeli ktoś zrobi kicz nie będzie z tego większych konsekwencji. Ale już w przypadku medycyny to jest poważny problem.

Radni zaapelowali też, aby ta informacja nie wzbudziła paniki. Niektórzy chcieliby poznać również stanowisko lekarzy, którzy są zwolennikami szczepień.

js/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Grazka08:50, 30 listopada 2017
https://... duńskie dziewczyny po szczepionce HPV

http://.....

Proszę nie wklejać linków. Moderator.
spolecznoscludziswiadomych13:08, 18 listopada 2017
Ciekawy jestem, ile z zaszczepionych dziewczyn będą miały później problemy ze zdrowiem własnym lub ze zdrowiem ich dzieci. Własnie przez tego typu niepotrzebne szczepienia (biznes dla koncernów), przyszłe matki zostają same z problemem (fundacje- zbiórki na leczenie np. lekoopornej padaczki).
heheh22:53, 17 listopada 2017
@wdowiec hiv a hpv to dwa różne wirusy
Malina09:05, 17 listopada 2017
Brawa dla Pana Profesora Klimka i za prawdę i za odwagę....niewielu mamy w Polsce takich rzetelnych lekarzy...
Zzz23:06, 16 listopada 2017
HPV to jedna z najniebezpieczniejszych szczepionek. Zabroniona w Japonii, uszkodziła tysiące zaszczepionych na świecie. Nawet jedna z współtwórczyń tego "cuda" wypowiedziała się że ta szczepionka to będzie największa afera medyczna, kiedy wszystko wyjdzie na jaw.
A sam wirus owszem - kończy się często rakiem, tylko że sam jest odpowiedzialny tylko za ok 2% wszystkich przypadków raka szyjki macicy, więc mówienie że to szczepionka przeciw rakowi jest oszustwem, bo nawet gdyby działała i była bezpieczna, to zmniejszyła by ilość przypadków raka o max 1%. Wystarczy sobie poszukać gdziekolwiek w internecie informacji o poszkodowanych - góra wiedzy, wypowiedzi rodziców i trwale uszkodzonych przez tą szczepionkę.
Wdowiec22:52, 16 listopada 2017
Zadne lekarstwo, nawet Aspiryna nie jest obojetne dla organizmu, i niektorym ludziom moze zaszkodzic. To jest loteria, albo boimy sie skutkow ubocznych, albo nasze dziecko umrze w 60 roku zycia na raka. Ale nas juz tu nie bedzie, wiec co nas to obchodzi.
Statystki sa nieublagalne 80% kobiet i mezczyzn, jest w ciagu calego zycia przynajmniej raz zakazone wirusem HIV.
I nie musi to stac sie przez seks!
kasia12:47, 16 listopada 2017
A może tak zamiast szczepionek stosować profilaktykę,rozmowy z dziewczynkami o przenoszeniu wirusa odpowiedzalnego za raka szyjki macicy.Szczepionka to zielone światło dla wielu partnerów seksualnych.Może trzeba mowić o szacunku dla swojego ciała.Ja mam 55 lat i za moich czasów nie bylo tylu przypadków raka szyjki macicy co jest teraz.Stosunki też powinny być normalne dopochwowe,a nie analne ,oralne i z wieloma partnerami,często chorymi.
Jarosław Hamulewicz08:36, 16 listopada 2017
https://www....
Strona irlandzkiej organizacji informujacej o skutkach ubocznych tej szczepionki. Juz jest ponad 200 przypadków bardzo poważnych zaburzeń zdrowotnych u irlandzkich dziewczynek spowodowanych HPV. Ja wolę nie szczepię na nic.
rafał21:03, 15 listopada 2017
Powiedział prawdę prof. Szczepionki są szkodliwe i ma rację.
paula10:55, 15 listopada 2017
NYGIRL jak obeszłaś druczki by nie szczepić syna?
Komorka10:41, 15 listopada 2017
baciok reprezentujesz totalny ciemnogrod i ani grama szarych komorek
Matt22:58, 14 listopada 2017
prof ma całkowitą rację ,że stan zdrowia tych 379 dziewczynek powinien być monitorowany , same dziewczynki przebadane i powinien być przeprowadzony wywiad z rodzicami , czy coś się nie działo po szczepieniu
Krzysztof11:05, 14 listopada 2017
To kłamstwa. Wstyd mówić takie rzeczy.
http://www...
Joanna09:35, 14 listopada 2017
Szanowni Radni!
Polecam poszukać w internecie informacji ile złego wyrządziła ta szczepionka dziewczynkom na całym świecie, ile państw wycofało ją z obrotu, liczne filmy na youtube... Dziewczynki z Danii itp
Skoro inne państwa wyrzucają tą szczepionkę, logicznym jest że gdzieś trzeba ją wepchnąć.
Myślę że jest wiele innych madrzejszych inicjatyw na które można wydać publiczne pieniądze!
Prosimy o mądrość!
Piotr09:07, 14 listopada 2017
Hahahaha "dr Jerzy Zięba" :D On jest takim doktorem jak ja reptilianinem. Otóż Zięba to inżynier górnictwa, który zanim znalazł stado zaufanych baranów, próbował przekonać ludzi, że potrafi hipnozą powiekszać piersi. Brawo za dobór autorytetów.
Daga08:00, 14 listopada 2017
Ciemnota się szerzy w Polsce.Ten konował powinien zostać pozbawiony prawa wykonywania zawodu za wygadywanie głupot!!
Zbyszek01:34, 14 listopada 2017
Trudno sie dziwic, ze ludzie tutaj popieraja ta szczepionke... Jak ktos sie dal zaprzegnac do walca, to chce czy nie chce musi przed nim teraz uciekac ciagnac go... Tak nas teraz roluja, nie tylko w kwestii szczepionek.
jola7023:52, 13 listopada 2017
moja corka byla zaszczepiona w wieku 13 lat teraz ma 22 lat i nie moze miec dzieci powiklania po szczpionce spowodowaly mutacje jajnika ktory ma usuniety a drogi jest nie drozny tak skrzywdzilam swoje dziecko swoja nie wiedza gdybym tylko mogla cofnac czas ....bede i robie to ostrzegam wszystkie mamy przed nie szczepieniem
babcia22:58, 13 listopada 2017
Baciok@, ile Ci zapłacili za pisanie bzdur?
Szkoda gadać22:55, 13 listopada 2017
Zaprosić trzeba autorytet z dziedziny medycyny i mikrobiologi a nie oszołoma Klimka. Głupoty plecie i ludziom w głowach mąci!
Renata22:32, 13 listopada 2017
Mam 13 letnia córkę oczywiście lekarz dzieciecy bardzo zalecal szczepionkę hpv. Pracując u ginekologa ( w Chicago) i po rozmowach z fachowcami odradzono mi szczepienia córki, co więcej nikt z lekarzy ginekologów nie szczepi swoich córek. Są to chirurdzy którzy operuja kobiety chore na raka szyjki macicy. W Stanach ta szczepionka jest bardzo zalecana z powodów wiadomych $$$$$$
Matka20:42, 13 listopada 2017
Szkoda że tak mało lekarzy mówi o szkodliwości szczepionek i tu nie tylko chodzi o HPV ale o inne także. Rodzice powinni obserwować swoje dzieci po każdym szczepieniu i wrazie jakichkolwiek objawów, które zaniepokoją rodziców zgłaszać i nie dać się zbyć. Niestety w naszym państwie NOP'Y są ignorowane bądź nawet tuszowane.
Kasia19:42, 13 listopada 2017
Skoro dania i japonia wycofaly sie ze szczwpienia ta szczepionka z powodu skutkow ubocznych to powinno dac Polsce do myslenia. Po co mamy uczyc sie na wlasnych bledach jak mozna na bledaxh tych ktorzy to sprawdzili
Robert Wasilewski19:18, 13 listopada 2017
Tymi baranami, którzy - jestem na 100% pewien, że za łapówki - kupili za publiczne pieniądze te mordercze trucizny i potem stręczyli je dzieciom, powinno zająć się CBA i CBŚ. Ale ryba, jak zwykle psuje się od głowy - pierwsze skrzypce w tej skorumpowanej mafii szczepionkowej industrii gra ten *** Radziwiłł, z tym swoim *** Posobkiewiczem. Te dwie *** które z okaleczania CUDZYCH dzieci zrobiły sobie szczurzy interesik, powinny już dawno zostać wyprowadzone w kajdankach i być sądzone z wielokrotne zabójstwa w zamiarze ewentualnym.
robokop19:09, 13 listopada 2017
Panie Profesorze! Dziękujemy za szerzenie prawdy o szczepionkach- które w wielu przypadkach powodują powikłania u zdrowych dzieci kosztem biznesu. Herman - co to za doktor? W Zakopanem aż strach się bać iść do doktora tacy tu specjaliści.
rem18:12, 13 listopada 2017
a pan radn nie chciał słuchac argumentów drugiej strrony , sie obraził i wyszedł.. jak dziecko z paskownicy , tylko ze tutaj konsekwencje sa duzo gorsze
ttt16:04, 13 listopada 2017
nawet tworca tej szczepionki nie badal jej wpływu pod katem raka szyjki macicy
Ann15:51, 13 listopada 2017
Baciok właśnie jesteś górą ciemnoto
HPV15:04, 13 listopada 2017
Stop depopulacji Polski.
Gabi14:54, 13 listopada 2017
Zgadzam się z profesorem! Ta szczepionka wywołuje bardzo dużo skutków ubocznych ze śmiercią włącznie. Wpiszcie w you tube zaszczepione duńskie dziewczęta albo konwulsje po hpv
Sceptyk13:50, 13 listopada 2017
Baciok piszesz coś o szpitalach to coś CI podam, badanie z Australii

Badania obecnie wykazują, że ilość lekarzy w stosunku do liczby ludności ma nieznaczący związek ze śmiertelnością niemowląt.11 To znaczy, że liczba lekarzy nie ma większego wpływu na śmiertelność niemowląt. Staje się to bardziej oczywiste gdy spojrzymy na ilość domowych porodów w Holandii (30%) i w Australii (1%), zaś oba te kraje mają niemal identyczny wskaźnik śmiertelności niemowląt. Jednak w Australii mamy znacznie więcej kłopotów z oddychaniem, astmą, alergiami oraz zmianami skórnymi, które są powiązane interwencjami podczas porodów w Australii. - Źródło: Richarson, J, Peacock, S, 2003. Will More Doctors Increase or Decrease Death Rates?, An econometric analysis of Australian mortality statistics, Centre for health programme evaluation, Working paper 137, Monash University, Australia.

Może jeszcze podam inny przykład dotyczący krztuśca, bo to dosyć popularna choroba w mediach. Na początek moc diagnostyczna służby zdrowia w wykrywaniu tej choroby:
?Oficjalne statystyki są tylko czubkiem góry lodowej, bo jak wskazują wstępne wyniki Ogólnopolskiego Badania Epidemiologii Krztuśca (OBEK) realizowanego w Zakładzie Epidemiologii PZH w latach 2009-2010, na 1 przypadek zgłoszony do nadzoru przypada średnio 71 zachorowań na krztusiec w populacji, a w grupie osób w wieku 65-70 lat nawet 320? .
Źródło: Szczepienie przypominające młodzieży i dorosłych przeciwko krztuścowi, Medycyna Praktyczna 2012/02

A teraz jaki wpływ na krztusiec ma szczepienie:
?Powtarzające się globalnie nawroty krztuśca w ostatnich latach w dużej mierze można przypisać immunologicznym niepowodzeniom szczepionek bezkomórkowych? w przeciwieństwie do istniejących założeń, chociaż obie szczepionki blokowały objawy choroby, to pełno komórkowa szczepionka przeciw krztuścowi również blokowała zarażanie u zwierząt, podczas gdy szczepionka bezkomórkowa tego nie robi.? ? Resurgence of Whooping Cough May Owe to Vaccine?s Inability to Prevent Infections ? dr Salma Abdalla, profesor światowego zdrowia dr Donald M. Thea z Boston University School of Public Health

Jeszcze coś starszego, żeby nie było, że to tylko tak ostatnimi laty takie niepowodzenia są:
?W 1979 roku Szwecja porzuciła szczepionkę przeciwko krztuścowi. Z 5.140 przypadków w 1978 roku, okazało się, że 84% chorych było szczepionych trzy razy.? ? Whooping cough in adults. BMJ 1981 Sep 12; 283(6293): 696697.

?Badanie opublikowane w lipcowym The New England Journal of Medicine z 1994 wykazało, że ponad 80% dzieci poniżej 5 roku życia, które zachorowały na krztusiec, były w pełni zaszczepione.? ? The 1993 Epidemic of Pertussis in Cincinnati ? N Engl J Med 1994; 331:16-21
Sceptyk13:42, 13 listopada 2017
W razie gdy wystapią NOPy to urzednicy medyczni zajmą się tym odpowiednio...
?Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w 2013 r. w Polsce działania niepożądane leków zgłosiło jedynie 0,1 proc. mieszkańców, podczas gdy w Wielkiej Brytanii 7,3 proc., Niemczech 6 proc., we Francji 3,1 proc. oraz we Włoszech i Hiszpanii ? po 2 proc.? ? Źródło: Rynek Zdrowia, Zaskakująco mało zgłoszeń o niepożądanych działaniach leków, 04.12.2015 http://...
Ania12:20, 13 listopada 2017
Baciok@ żadna szczepionka nie jest w 100% bezpieczna i skuteczna. Na raka szyjki macicy jest jeden bardzo skuteczny sposób. Coroczne badania cytologiczne. Tylko one dają gwarancję, że każdą najmniejszą nieprawidłowość wychwycą i można ją skutecznie leczyć. Moja córka jest nauczona, ze ma regularnie odwiedzać ginekologa a nie szczepić się jak leci.
magda13:53, 27 lutego 2016
Ja chciałam się zaszczepić na HPV i moja pani ginekolog odradzała to szczepienie. Powiedziała, że szczepów wirusa jest mnóstwo, a szczepionka zapobiega niewielu z nich. Poza tym prace nad tą szczepionką trwają około 25 lat, a to w medycynie zbyt krótko żeby mówić o skuteczności i bezpieczeństwie tych szczepionek.
NYgirl02:31, 24 września 2015
Jak ludzie chca nabijac kase firma farmaceutycznym to powodzenia. ZADNA szczepionka nie jest zdrowa!!! Ludzie poczytajcie troszke a na temat powiklan poszczepiennych u dzieci. Moj syn ma 4 lata nie byl na nic szczepiony jest zdrow jak ryba...
11119:53, 23 września 2015
I kto to mówi? Profesor Klimek, który został ukarany przez sąd za stworzenie na krakowskiej klinice prywatnego szpitala wraz z drugim przedsiębiorczym lekarzem z Podhala MB? I to pan profesor mówi o oszustach? Niedawno za to samo co pan profesor wyleciał drugi " autorytet" - profesor JK. I komu my mamy ufać? Komu wierzyć? Polskie lecznictwo i lekarze [ niestety w znacznej większości} zeszli na psy.
baciok@19:50, 23 września 2015
Do wszystkich oponentów
Każdy ma rozum i wolną wolę. Chcą rodzice zaszczepić to zaszczepią,. Nie to nie zaszczepią.
Do cba
Twoja logika jest niestety dla mnie bardzo pokrętna. Jest coś dopuszczone do uzytku to chyba jest w jakiś sposób przebadane.
Proponuję zakazac wszystkich szczepionek. Myślę że wtedy wyprzedzimy w róznych statystykach Somalię.
gosc16:52, 23 września 2015
Szczepionki sa szkodliwe.Prosze poczytac to co ma do powiedzenia dr Jerzy Zieba na Fb.
sx16:06, 23 września 2015
Jak bedą szczepić to ginekolodzy nie bedą pózniej mieli pracy i z czego bedą żyć z samych porodów
derr16:06, 23 września 2015
Spacerkiem... ma rację. Taka jest zasada - najpierw się wciska gminom 30 darmowych szczepionek, rozgłasza się to a jak ludzie zaczynają się zgłaszać to już sprzedaż idzie na całego.
Nikogo nie obchodzi, że to ścierwo jest szkodliwe dla dziewczynek?!?
laik15:55, 23 września 2015
W Nowym Targu przynajmniej jest spokój ani miast ani powiat nie dają pieniędzy na jakąkolwiek profilaktykę......
cba14:45, 23 września 2015
baciok
P.S szczepionka na każdego reaguje inaczej. Jednej osobie pomoże, u innej osoby w ogóle zareaguje neutralnie, a u jeszcze innej negatywnie ze skutkami ubocznymi. Wszystko zależy od organizmu, komórek, genów itd.
cba14:39, 23 września 2015
@baciok
ale Twoje argumenty dot. tej szczepionki są w ogóle nieadekwatne do tych bzdur, które wypisujesz na temat leczenia chorych. To tak jakbyś napisał, że budyń, który robisz w domu ma wiele wspólnego z jazdą na sankach. Bezsensu, nieprawdaż? Są szczepionki mniej lub bardziej pewne i przetestowane. A nowoczesne metody leczenia zawsze są bardzo dobrze przetestowane, aby mogły wejść w "życie". Dodatkowo - szczepionka to nie lek. To tak jakbyś porównywał lek do suplementu diety.
Pozdrawiam
baciok@14:07, 23 września 2015
Do spacerkiem po mieście
Moje córki w liczbie 2 tą szczepionką były już zaszczepione jakies 10 lat temu jak ona była jeszcze płatna.
Nie ma przymusu dla rodziców.
Proponuję nie szczepić żadnymi szczepionkami bo po co. Nie leczyć żadną nowoczesną technologią medyczną bo po co -albo się ktoś sam wyliże albo nie.Nie stosować żadnych nowych leków bo po co.
A w ogóle zamknąć szpitale bo nieznany jest długofalowy wpływ pobytu w szpitalui na organizm".
Trochę logiki w myśleniu życzę wszystkim.
oj oj13:57, 23 września 2015
Dla bacioka co lekarz powie to świętość i na pewno nie chodzi o kasę. Zapewne byłby zachwycony gdyby nadal doktory leczyły elektrowstrząsami... Może niektórym to by się nawet przydało... ale niestety doktory się z tego wycofały...
spacerkiem po mieście13:51, 23 września 2015
Baciok@ - wpisałeś się właśnie na listę głuptoków. Poczytaj trochę o koszmarnych efektach ubocznych tych szczepionek. Najciekawsze w ulotce rozprowadzanej przez zwolenników tej szczepionki jest zdanie, że "nieznany jest długofalowy wpływ tej szczepionki na organizm".
Dałbyś swojej córce wszczepić coś czego efekty działania po latach nie są znane?

Miesiąc temu szwedzka prasa szeroko rozpisywała się o badaniach zrobionych na młodych kobietach, które zaszczepiono. Zgroza! Poszukaj najpierw informacji, a potem dawaj upust swoim "mądrościom".
baciok@13:40, 23 września 2015
Ciemnota górą. Proponuję zamknąć szpitale i medycyna naturalna. TO jest taki typ myślenia.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas