Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.10.2015, 19:23 | czytano: 1193

Rozpoczęło się badanie czystości powietrza w Szczawnicy

W samo południe rozpoczęło się badanie czystości powietrza w Szczawnicy. Przyrządy pomiarowe ustawione zostały na balkonie budynku urzędu miasta. Badania będą prowadzone przez dwa tygodnie.

Po pierwszych godzinach działania przyrządów widać było, że ilość pyłu zawieszonego w powietrzu jest poniżej normy. Niestety, od godz. 13:00 zanieczyszczenie powietrza sukcesywnie zaczęło wzrastać. Należy zwrócić uwagę, że poniedziałek był dniem ciepłym i słonecznym, dlatego można się obawiać o wyniki zanieczyszczenia w dni chłodne i deszczowe.

Badania wykonywane są przy współpracy z Województwem Małopolskim. Projekt jest natomiast ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Partnerem akcji jest Polski Alarm Smogowy. 

Joanna Dziubińska
najnowsze informacje
komentarze
Obiektywny Szczawniczanin07:29, 23 października 2015
@mieszkaniec centrum, przyczepiłeś się do jednej osoby, jakby tylko on smrodził. Może zatem pochwalisz się, gdzie mieszkasz i jak dbasz o czyste powietrze, to inni wezmą z Ciebie przykład i też o to zaczną bardziej dbać? Podobnie jak w Krakowie, w Sączu czy Zakopanem jest to problem całego miasta, więc nie oceniaj jednostkowo. Przykładowo idąc ul. Szalaya, jak w straży rozpalą, łącznie z piekarnią na Zakonnicach kończąc, to nieraz aż się człowiek dusił idąc chodnikiem. Drugą sprawą jest samo położenie Szczawnicy, która położona jest w Dolinie, przez co cały ten smog wisi nad miastem. Poza tym co to jest 2 tygodnie pomiarów, w szczególności teraz, kiedy jest mniej turystów. Może jakby przeprowadzili badania w okolicach Sylwestra czy ferii i pokazali wyniki oficjalnie, to wtedy może Nasz szanowny Włodarz głębiej przemyśli jak efektywniej z tym walczyć. Ogrzewanie solarne to nie wszystko, bo ja mogę mieć system solarny, więc w jakiś sposób ograniczam zanieczyszczenie powietrza. Ale powiedzmy jeden sąsiad nie ma solarów, bo nie miał warunków do montażu całego systemu, a drugiego nie było po prostu stać. I co jeden z drugim ma zrobić? Palą, tym co najbardziej powszechne, czyli najczęściej węglem. Drogi mieszkańcu, nie powinieneś mieć pretensji do kogokolwiek, bo każdy pali tym co mu przywiozą, i ani Ty, ani ja ani nikt inny nie może nikomu zabraniać palić tym, co jest dla niego najtańsze i najwygodniejsze. Fajnie, że Burmistrz kontynuuje program gospodarki niskoemisyjnej, niemniej jednak nie można zmusić mieszkańców do skorzystania z tych rozwiązań.
Podsumowując, to Burmistrz i EKO Szczawnica powinni znaleźć taką metodę pozyskania Energii, która będzie bardziej interesująca od tych konwencjonalnych, jednocześnie ekologiczna i przede wszystkim dostępna dla wszystkich mieszkańców tak, aby można było ją zrealizować z powodzeniem w całym mieście albo i Gminie a nie tylko wśród części gospodarstw.
Z Rabki14:04, 20 października 2015
A w Rabce smogiem bardziej zainteresowane są media niż urząd gminy - dostaniemy monitoring od Radia Kraków, a przynajmniej tak zapowiadali dziś rano.
mieszkaniec centrum08:10, 20 października 2015
Chyba NAD Siekierkami bo się tam przejść nie da! co za wstyd dla Szczawnicy i dla właściciela takim syfem palić i zatruwać ludzi w samym centrum uzdrowiska!!!
czad07:35, 20 października 2015
Takie urządzenia powinny być nie na balkonie urzędu ale w centrum przy Halce,pod Siekierkami,na blokach i na Miedziusiu a wtedy pomiar byłby prawdziwy.
Stasek21:59, 19 października 2015
Na Miedziusiu postawcie, a nie przy urzędzie...
...20:10, 19 października 2015
W Nowym Targu taka stacja powinna być na stałe...
krokodyl benio19:40, 19 października 2015
Przy urzędzie lepiej urządzeń nie ustawiać bo tam samym jadem zieją to i pomiary będą sfałszowane!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij