Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 56
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 56
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 56
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 56
Rain
Wiatr: 37.08 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
25.11.2015, 16:33 | czytano: 3311

Limanowa nagrodzona, a Nowy Targ wyróżniony za najlepszy samorządowy projekt międzynarodowy

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie przyznał nagrodę za Najlepszy Samorządowy Projekt Międzynarodowy Małopolski 2015.

Główna nagroda trafiła do Starostwa Powiatowego w Limanowej za stworzenie systemu promocji atrakcji turystycznych Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina (Słowacja) pod nazwą INFOTUR.

W ramach konkursu nagrodę specjalną przyznał Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Ivan Škorupa. – Przez Tatry przebiegała dawniej granica, a dzisiaj Tatry nas łączą – podkreślał Konsul Generalny nagradzając film o osobliwościach przyrodniczych i kulturowych wokół Tatr, zrealizowany przez Urząd Miasta Nowy Targ w partnerstwie z miastem Kežmarok (Słowacja). Projekt przygotowany został ze środków UE za pośrednictwem Euroregionu Tatry. W imieniu miasta nagrodę odebrała Wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg.

– Na projekt składa się 14 audycji telewizyjnych, między innymi „Osturnia”, „Wyżnie Rużbachy”, „Biała Spiska i Strażki”, „Liptów ocalony od zapomnienia” – wymieniała Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ. Koordynatorka projektu przekazała ostatni egzemplarz płyty z zapisem audycji Konsulowi Generalnemu Ivanowi Škorupie.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 24 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, które zwyciężyło w ubiegłorocznej edycji konkursu za stworzenie transgranicznego systemu ochrony przeciwpowodziowej. Konkurs na Najlepszy Samorządowy Projekt Międzynarodowy Małopolski odbył się po raz drugi. Jego celem jest promocja aktywności międzynarodowej małopolskich samorządów.

Na zdjęciu od lewej: starosta nowosądecki Marek Pławiak, przewodniczący Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP Kazimierz Barczyk, starosta limanowski Jan Puchała, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ Katarzyna Put, wiceburmistrz miasta Nowy Targ Joanna Iskrzyńska-Steg, Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Ivan Škorupa.

Źródło: materiały prasowe organizatorów
najnowsze informacje
komentarze
Sąsiad21:23, 26 listopada 2015
Rozwiązać promocję i wyrzucić z urzędu raz na zawsze !!!
Ten wydział to aparat propagandy!
Po co w ogóle promocja Nowego Targu.
Ludzie sami się zapromują, a tak idzie z podatków na co ja nie na promocję aktualnie rządzących.
filmowiec19:27, 26 listopada 2015
aha, jeszcze PRP zatrudniony za poprzedniej kadencji to też "filmowiec - fachowiec" ha, ha, ha
filmowiec19:23, 26 listopada 2015
Żmij gorczański - fajne nazwisko, sprawdzę w biurze meldunkowym
filmowiec19:20, 26 listopada 2015
Żmij gorczański
wskaż mi chociaż jednego "filmowca" zatrudnionego w jej firmie, która zwie się telewizją! Młody Makowski dopiero próbuje się czegoś nauczyć, ale po tym co oglądamy widać, że nauka idzie mu opornie
filmowiec19:16, 26 listopada 2015
Za upadek NTvK odpowiada zarząd i jej prezes (p. Makowski). Drugi udziałowiec ze swoimi udziałami nie ma nic do gadania (proszę sobie przypomnieć w jakiej atmosferze przejmowano kablówką wile lat temu).
Dziwię się, że do dnia dzisiejszego (mimo przed wyborczych zapowiedzi) nie skontrolowano w jaki sposób był wykorzystywany sprzęt, gdzie szły zamówienia dla firm zewnętrznych (ile ich realizowała firma z ulicy Szaflarskiej w pobliżu rynku). Czyje dzieci zostały zatrudnione w tej firmie.
urzednik18:44, 26 listopada 2015
Dokładnie, to właśnie w stylu Pani Put. Potrafi tylko pod czyjeś osiągnięcia się podpiąć /.../. Lizusostwo popłaca.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
TyWieszKto16:38, 26 listopada 2015
do bejdok

można to oglądnąć na stronie ntvkpodhale w zakładce filmy. Na youtubie chyba też mają.
Żmij gorczański13:35, 26 listopada 2015
Do ' FILMOWCA " A co to za komentarz człowieka , który boi się pisać pod własnym nazwiskiem ? Czyżby z obecnej sitwy ? A może z tych filmowców co nic nie potrafi i go nie przyjęli w telewizji ? Bo tacy byli ... A teraz twierdzą , że wszystko jest zrujnowane ... Oj , oj .... Wyłapiemy ....
TyWieszKto13:16, 26 listopada 2015
Do filmowiec"

Za stan NTvK możesz Pan podziękować prywatnemu udziałowcowi, który w zmowie z prezesem Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz z firmą KOMPEX bezpodstawnie blokowała inwestycje kablówki oraz próbowała doprowadzić do upadku firmy dzięki czemu można by ją przejąć za grosze. Na szczęści sprawa wylądowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który dopatrzył poważnych zarzutów ze strony NSM w tym stosowanie monopolu. Kara jaka im grozi to ok. 1.7mln zł. Ciekawe czy Pan Jakobiszyn już poinformował o tym mieszkańców. Coś mi się wydaje, że nie.

Pozdrawiam
filmowiec"12:58, 26 listopada 2015
Pani Makowska, niech Pani nie żartuje. Pani mąż zna się na produkcji filmowej ja Kopernik na pieczeniu pierników! Przez kilkanaście lat doprowadził NTvK do ruiny!!!!!!!!!!!
TyWieszKto12:43, 26 listopada 2015
Film zrealizowany nie przez Nowotarski Urząd Miasta, a przez Nowotarską Telewizję Kablową. Urząd miasta jest "producentem" czyli daję kasę, a realizacją czyli stworzeniem od podstaw scenariuszy, nagrań i montażu zajęła się telewizja oraz pracownicy Euroregionu "Tatry". Fajnie jest przypisywać sobie sukcesy kosztem ciężkiej pracy innych. Brawo "wy".
Makowska12:27, 26 listopada 2015
Projekt unijny Osobliwości Kulturowe i Przyrodnicze wokół Tatr zrealizowane zostało przez Nowotarską Telewizję Kablową ,rękoma Jana Makowskiego ,który wykonał zdjęcia, montaż oraz koordynował cały projekt wraz z panią Katarzyną Put z Urzędu Miejskiego . Miło , że Pan Konsul Republiki Słowackiej docenił ciężką pracę filmowca , montażysty oraz autorów scenariusza do filmu . Wielka szkoda , że osoby z miasta NIE .
góral09:50, 26 listopada 2015
Pani Burmistrz uśmiechnięta jak zwykle od ucha do ucha. Ciekawe czy wie o co chodzi.......
kaska09:19, 26 listopada 2015
Gratulacje! Dziwne, ze jak trzeba pogratulowac to nikt sie nie uruchamia...
bejdok08:58, 26 listopada 2015
Gdzie można kupić/pobrać/oglądnąć ten film?
Dumna21:43, 25 listopada 2015
Brawo! I nie marudzić marni komentatorzy...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij