Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
30.11.2015, 17:52 | czytano: 3470

Dojazd do szkoły ważniejszy niż własność prywatna

Fot. Piotr Korczak

W Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem odbyło się spotkanie władz miasta z mieszkańcami ulic Skibówki i Krzeptówki. Najważniejszym jego tematem była wciąż nierozwiązana kwestia budowy nowego dojazdu do szkoły. Burmistrz wysłuchał również wniosków mieszkańców dotyczących działań potrzebnych w tej części Zakopanego.

Na spotkaniu zorganizowanym przez radnego Jana Gluca, z mieszkańcami rozmawiali burmistrz Leszek Dorula i wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk. Towarzyszyli im pracownicy Urzędu Miasta: naczelnik Wydziału Drogownictwa i Transportu Janina Puchała oraz naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego i Współpracy Europejskiej Wojciech Stankiewicz.

Kwestia dojazdu do szkoły podstawowej na Skibówkach od wielu lat spędza sen z powiek władzom miasta. Stan obecnej drogi, zlokalizowanej nad potokiem obok mleczarni Mlekovita, zaczyna zagrażać bezpieczeństwu użytkowników. Koncepcja nowego dojazdu, zlokalizowanego od strony przystanku na ulicy Skibówki, opracowana została jeszcze za czasów poprzedniego burmistrza, Janusza Majchra.

Nowa droga dojazdowa prowadzić ma do szkoły obok nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, które ma powstać w najbliższych latach. Jak wyjaśniał Wojciech Stankiewicz, największy problem w realizacji tej inwestycji polega na nieuregulowanej własności jednej z działek, przez którą ma ona przebiegać. W chwili obecnej udziały w tej nieruchomości ma 140 osób, w związku z czym nie ma możliwości odkupienia działki lub wypłaty odszkodowania.

Po wielu miesiącach konsultacji z Wojewódzkim Zarządem Dróg (do którego należy droga Skibówki) władze miasta doszły jednak do porozumienia. Według najnowszych ustaleń inwestycja może wreszcie ruszyć - sporna działka zostanie wykorzystana na mocy specustawy drogowej, która pozwala wykonać konieczne prace bez zgody właścicieli terenu. Jednocześnie władze miasta złożą wniosek o sądowe ustalenie właściciela działki. Kiedy będzie on znany - wypłacą mu należne odszkodowanie.

Dodatkowo burmistrz Wiktor Łukaszczyk zobowiązał się do odkupienia przez miasto fragmentu działki przylegającej do przystanku po drugiej stronie ulicy. Ma tam powstać dodatkowa zatoczka i miejsca postojowe, które poprawią bezpieczeństwo w rejonie szkoły.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij