Wtorek, 14 lipiec 2020, Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Nowy Targ i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 52
Clouds
19°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 52
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 52
Clouds
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 40
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 52
Clouds
19°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 52
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.01.2016, 15:00 | czytano: 1665

Drogowe wąskie gardło na Zaruskiego

ZAKOPANE. Radna Bożena Solańska sprzeciwia się temu, aby pod budynkiem poczty funkcjonował postój dorożek. Jak przekonuje, dorożki, które tam stoją utrudniają ruch, a spłoszone konie mogą stworzyć zagrożenie dla pieszych.

Już ponad rok temu o stworzenie w tym miejscu dodatkowego postoju zaprzęgów konnych wnioskowali za pośrednictwem Marcina Zubka, byłego prezesa Związku Podhala zakopiańscy fiakrzy. Miasto ostatecznie wydało zgodę na postój w tym miejscu dwóch dorożek.

Według radnej Solańskiej, w miejscu tym w sezonie turystycznym stoją nawet cztery dorożki, które zawężają przejazd i utrudniają ruch.

- Jak można było w tym miejscu postawić dorożki. Dosyć, że trudno tam w ogóle przejechać, to jeszcze zaprzęgi zawężają pas ruchu – mówi Solańska. –Same konie są zagrożeniem dla pieszych, którzy spacerują Krupówkami. Dzieci rzucają tzw. diabełkami, które powodują wystrzały. Konie w każdej chwili mogą się spłoszyć i może dojść do tragedii.

Fiakrzy, których spotykamy w tym miejscu są mocno zaskoczeni argumentacją radnej. - W żaden sposób nie ograniczamy ruchu – mówi podhale24.pl jeden z nihc.- Proszę zobaczyć na te samochody zaparkowane naprzeciwko, które ewidentnie zaparkowane są na zakazach. To one zawężają ruch. Koń, jak zwierzę, w każdym momencie może się spłoszyć i trudno to przewidzieć, no chyba, że pani radna ma taką moc, żeby przewidzieć, kiedy to będzie. Na pewno my żadnych utrudnień nie stwarzamy.

Józef Szyszka, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Zakopanem, zapewnia, że strażnicy baczniej będą przyglądać się miejscu postoju dorożek.

- Nasi strażnicy będą na pewno reagować, gdy w tym miejscu na zakazie będą ustawiane samochody - mówi Szyszka.

/js
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij