Środa, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 62 %
Clear
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 68 %
Clear
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 67 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
18.05.2007, 16:25 | czytano: 1393

Afera gospodarcza w nowotarskim szpitalu?

NOWY TARG. Podczas inwestycji w szpitalu i obiektach szkolnych w latach 2002-2005 dochodziło do wielu nieprawidłowości - poinformował dziś po południu na pilnie zwołanej konferencji prasowej sekretarz starostwa powiatowego w Nowym Targu Marek Wierzba, powołując się na wyniki kontroli przeprowadzonej przez biegłych rewidentów.

Radek Ryba - Konferencja prasowa w starostwie

Wierzba powiedział, że zakończyła się właśnie kontrola dokumentacji finansowo-księgowej związanej z realizacją inwestycji w starostwie nowotarskim w latach 2002-2005, czyli za rządów starosty Jana Hamerskiego i wicestarosty Jana Lasyka. Kontrola dotyczyła w szczególności procesu budowy nowotarskiego szpitala.

-  Zawarte w pięciu protokołach wyniki tej kontroli są w swojej treści druzgocącą oceną procesów inwestycyjnych w realizowanych przez poprzedni zarząd powiatu - poinformował sekretarz. - Stwierdzono szereg nieprawidłowości zarówno na etapie przegotowania jak też na etapie realizacji i rozliczania zadań inwestycyjnych. Z pobieżnej analizy dokumentów wynika uzasadnione przypuszczenie iż mamy do czynienia z brakiem dostatecznego nadzoru nad realizacją procesu inwestycyjnego przy budowie szpitala ale także przy realizacji innych zadań na przykład na obiektach szkolnych. Istnieje także przypuszczenie, iż dochodziło do wielokrotnego przekraczania uprawnień niektórych członków zarządu, szczególnie przy podejmowaniu decyzji o zmianach zakresu rzeczowego i finansowanego realizowanych inwestycji.

Obecny na konferencji wicestarosta Maciej Jachymiak nie chciał zdradzić o jakie konkretnie nieprawidłowości chodzi. - Możemy mówić o niegospodarności w dysponowaniu środkami publicznymi - wyjaśnił.

- Te nieprawidłowości obciążają w tej chwili niektórych członków poprzedniego zarządu powiatu, inwestora zastępczego i pracowników wydziału inwestycyjnego - powiedział wicestarosta Jachymiak. - Skala tych nieprawidłowości jest duża.

Mówiąc o przykładach nieprawidłowości w samym szpitalu, dyrektor SP ZOZ Krzysztof Kiciński powiedział, ze z jego osobistych ustaleń wynika, iż w poprzedniej kadencji do szpitala zakupionych zostało kilkanaście łóżek dla pacjentów w cenie 32 zł. zł, gdy tymczasem cena katalogowa, jak dodał, takiego łóżka wynosiła 12 tys. zł.

- Treść protokołów z prac biegłych będzie przedmiotem analizy na posiedzeniu zarządu w celu podjęcia dalszych działań - dodał sekretarz.

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas