Piątek, 22 styczeń 2021, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.03.2016, 21:00 | czytano: 4261

Woda śmierdzi ropą

Cały czas w dwóch domach w Kościelisku w kranach wyczuwalna jest woń ropy. Wszystko po wycieku, jaki miał miejsce jeszcze w grudniu z posesji Andrzeja Olechowskiego, byłego ministra spraw zagranicznych, współzałożyciela Platformy Obywatelskiej i kandydata na prezydenta RP.

Gmina ponownie zleciła zewnętrznej firmie czyszczenie instalacji wodociągowej w dwóch budynkach i przeprowadzenie niezbędnych badań. Jak mówi Mariusz Koperski, sekretarz gminy Kościelisko wszystkimi kosztami zostanie obciążony właśnie właściciel budynku, gdzie doszło do wycieku, czyli Andrzej Olechowski. On sam zadeklarował się, że poniesie wszystkie konsekwencje finansowe całego zdarzenia. Mogą one sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

- Ze strony mieszkańców z dwóch domów są pewne zastrzeżenia i musimy to sprawdzić. Niestety nie poinformowali nas wcześniej tylko zdecydowali się pierwsze zawiadomić media -mówi podhale24.pl sekretarza Koperski. - Tych prac nie uda nam się wykonać przez naszych pracowników, bo trzeba do tego specjalistycznego sprzętu. Dlatego zleciliśmy to zewnętrznej firmie.

Przypomnijmy, że do całego zdarzenia doszło w nocy w 17 na 18 grudnia ubiegłego roku w Kościelisku. W domu założyciela Platformy Obywatelskiej nie było wtedy nikogo. Z jego posesji wyciekło kilka tysięcy litrów ropy opałowej. Obecnie Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo w tej sprawie. Na razie nie jest ono prowadzone przeciwko komuś, a jedynie w sprawie. Za sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi poprzez doprowadzenie do zanieczyszczenia środowiska zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Katastrofa ekologiczna była prawdopodobnie wynikiem awarii mechanicznej. Nastąpiła podczas przepompowywania oleju opałowego z jednego pojemnika do drugiego.

js/
najnowsze informacje
komentarze
wicher13:48, 15 marca 2016
Olechowski mason i komuch truje górali !!! Wysiedlić dziada z Podhal !!!
"Niestety"07:36, 15 marca 2016
"Niestety mieszkańcy dwóch domów nie poinformowali wcześniej sekretarza Koperskiego tylko zdecydowali się pierwsze zawiadomić media" a przecież pierwszy był zawsze sekretarz, słuszną linię ma nasz POstępowy sekretarz
TIR21:45, 14 marca 2016
Dobrze że w ,,ropie,, nie ma wody.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij