Piątek, 22 styczeń 2021, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
25.04.2016, 09:20 | czytano: 2216

Są drzewka do zalesień

Mieszkańcy gminy Kościelisko otrzymają ponad 23 tysiące drzewek, które zostaną posadzone w miejscach wiatrołomu, który powstał po przejściu halnego w nocy z 23 na 24 grudnia 2014 roku.

Podczas wichury, jaka przeszłą wtedy nad Podhalem najbardziej ucierpiała właśnie gmina Kościelisko. Powalonych zostało kilkadziesiąt tysięcy drzew.

O sadzonki jodły i buka, które mają zastąpić świerk pospolity postarał się u wojewody sołtys wsi Mateusz Nędza-Kubiniec. Oba gatunki są o wiele bardziej odporne na szkodniki i niekorzystne warunki atmosferyczne.

- Jako pierwszy pieniądze na zakup drzewek dał wojewoda małopolski. Pieniądze pochodzą z „działu” budżetu państwa przeznaczonego na usuwanie klęsk żywiołowych – mówi Mateusz Nędza-Kubiniec. – Pieniądze na odbudowę drzewostanu przekazał również starosta tatrzański. 10 tysięcy drzewek zostało podzielonych pomiędzy 5 tatrzańskich gmin: Kościelisko, Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Poronin i miasto Zakopane. Osoby, które są radnymi mają rozdać drzewka mieszkańcom swoich gmin.

Mateusz Nędza Kubiniec, aby otrzymać dotację na zakup drzewek musiał odwiedzić nie tylko wojewodę małopolskiego, ale również ministerialne urzędy w Warszawie. Nie kryje zadowolenia, że jego zabiegi się powiodły. Zapowiada starania o kolejne sadzonki.

js/
najnowsze informacje
komentarze
rifi10:58, 25 kwietnia 2016
Kto to widział bukiem zalesiać Tatry.
miejscowy10:57, 25 kwietnia 2016
buki i jodły to niech sobie w du....ę wsadzą .Na nic sie ten szajs nie nadaje , jedynie spalić w piecu .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij