Czwartek, 12 grudzień 2019, Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Nowy Targ i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
23.06.2016, 08:20 | czytano: 3512

Coraz bliżej do ścieżki rowerowej wokół Jeziora Czorsztyńskiego

W Urzędzie Gminy w Maniowach odbyło się spotkanie konsultacyjne z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami branży turystycznej z terenu Gminy Czorsztyn. Przedstawiono koncepcję budowy ścieżki rowerowo-pieszej oraz towarzyszącej jej infrastruktury oczekując opinii oraz uwag na temat projektu Planu Rozwoju Jeziora Czorsztyńskiego.

Projekt budowy ścieżki pieszo-rowerowej, która zgodnie z opracowaną dokumentacją biegnąć będzie łącznie po trasie o długości 26 km, z czego 12 km po terenie Gminy Czorsztyn, jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców terenów wokół Jeziora Czorsztyńskiego. W ramach projektu planowane jest powstanie dwukierunkowej ścieżki, która zimą służyć będzie, jako trasa do narciarstwa biegowego. Szacunkowy budżet planowanego projektu to 25 mln zł.

Całość zaprojektowanej ścieżki biegnie łącznie po terenie trzech gmin: Czorsztyn, Nowy Targ oraz Łapsze Niżne. Projekt budowy ścieżki zakłada także infrastrukturę w postaci: mostków, kładek czy pomostów niskowodnych a także punkty widokowe. Powstająca ścieżka otwiera szerokie perspektywy nie tylko dla przyjeżdżających do Pienin turystów, ale także dla mieszkańców i przedsiębiorców zamieszkujących tereny wokół linii brzegowej jeziora.

W trakcie debaty uczestnicy spotkania zgłaszali swoje uwagi oraz przedstawiali propozycje dotyczące zagospodarowania terenów wokół zbiornika.

opr. Aneta Markus
najnowsze informacje
komentarze
wielbićiel tych stron15:30, 25 czerwca 2016
Zadowolony święta racja Niedzicka zapora to to cudowne miejsce w Pieninach ale słabo zagospodarowane zastanawia mnie osobiście fakt dlaczego, Gdzie jest sedno tej całej sprawy a raczej brak zainteresowania władzy GMINY tego nie rozumie zupełnie a szkoda wielka szkoda ,
zadowolony14:50, 23 czerwca 2016
Mam nadzieje że coś się ruszy koło tej zapory bo jak popatrzeć z boku to nie jest rewelacja co by tu nie gadać ,To świetna inwestycja tylko się cieszyć wypada oby była zrealizowana ,
SPISOK12:41, 23 czerwca 2016
Niech budują i nie kradną .WAŻNY KAżDY KM.
Claus Barbie09:56, 23 czerwca 2016
Fajnie by było,aż się chce zainwestowaćw rower.....
STAŚ09:47, 23 czerwca 2016
Brawo Wójt !!! Temu, to się chce !!!
Chodźcie na Turbacz08:48, 23 czerwca 2016
super głosujcie na ścieżki rowerowe
w budżecie małopolskim
szukamy poparcia naszych Podhalan
i miłośników ścieżek i Regionu
Można w internecie można wysłać
dziękujemy za poparcie
Rt08:45, 23 czerwca 2016
Brawo w zdrowym ciele zdrowy duch
z08:42, 23 czerwca 2016
mało gadać, dużo robić !!! To świetna inwestycja i oby była szybko zrealizowana :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij