Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Jabłonka i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
03.07.2016, 08:10 | czytano: 1347

"Łączy nas miłość do gór". Wystawa słowackich fotografików w nowotarskich Jatkach (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. W Galerii Sztuki BWA Jatki otwarta została wystawa pod tytułem "Czterech fotografików ze Słowacji". Swoje prace prezentują: Zdenko Jurik, Jaroslav Janovcik, Vladimir Śkuta ml. i Vladimir Vlćek.

Ekspozycja towarzyszy XXXVI. Międzynarodowemu Konkursowi Fotograficznemu im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski".

- Ten konkurs odbywa się od ponad 30 lat. Chociaż temat jest ciągle ten sam, artyści biorący udział w konkursie udowadniają, że góry są piękne i jako temat wciąż wart jest zgłębiania - mówiła podczas wernisażu Anna Dziubas. Szefowa galerii przypomniała, że autorzy najnowszej wystawy w Jatkach brali udział w poprzednich edycjach "Sunderlanda".

- Vladimir Vlćek zmontował grupę fotografików i tak powstała ta wystawa. Pracował przy tym projekcie, dlatego nie waham się nazwać go kuratorem wystawy - wyjaśniła krótko.

- Nowy Targ to dla wielu z nas centrum fotografii - mówił szarmancko Vladimir Vlćek. I dodał - Spaja nas miłość do gór, liczę, że ta współpraca będzie trwać.

W otwarciu wystawy wziął udział także Jaroslav Janovcik. Zabrakło pozostałych twórców, ale jednego z nich - Vladimira Śkute reprezentowała jego Mama. Jak wyjaśniono - fotografia to pasja całej czteroosobowej rodziny.

Wśród gości wernisażu była także Małgorzata Kanikuła z Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

Zdjęcia w galerii oglądać można do 23 lipca br.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij