Środa, 03 czerwiec 2020, Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.07.2016, 10:20 | czytano: 2685

Poznaliśmy laureatów XXXVI. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. J. Sunderlanda "Krajobraz Górski" (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu wzięło udział 113 uczestników. Prócz Polaków, byli Słowacy, Węgrzy, Niemcy a nawet mieszkańcy Inii i Cypru. Jednak wszystkie nagrody zdobyli nasi rodacy.

W komisji oceniającej fotografie byli - Mieczysław Cybulski, Małgorzata Krystyna Dołowska, Krzysztof Strzoda i Stanisław Krzak.

- Zwycięzca konkursu Przemysław Kruk przedstawił groźne, dynamicznie uchwycone szczyty górskie, widoczne w oddali, górujące nad innymi. Zatrzymane na stromych graniach gry świateł i cieni. Zbocza jasne, pokryte śniegiem wydają się być na nieosiągalnej dla człowieka wysokości. Piękny "portret" góry przegradzającej się w wodzie. Prace starannie skomponowane, wykonane w technice czarno-białej - uzasadnia wybór komisji Małgorzata Dołowska, dyrektor Fundacji Fotografia dla Przyszłości.

Drugie miejsce zajęła praca Piotra Jamińskiego (nocna fotografia ukazująca zimowy krajobraz górski, w który "wpisane zostały niewielkie chatki, schroniska"), miejsce trzecie - Adam Ksieniewicz, który podobnie jak zwycięzca konkursu zdecydował się na zdjęcia czarno-białe. Uwagę jurorów zwróciły prace Anny Jakubowskiej (znalazła się ona w gronie osób wyróżnionych), która oddała piękno krajobrazu gór posługując się formą graficzną.

Złoty medal FIAP zdobył Maciej Duczyński, srebrny - Bogusław Pawłowski, brązowy - Marcin Bawiec. Z kolei medale FOTOKLUBU RP otrzymali - Janusz Wojcieszak, Krzysztof Stós i Zygmunt Trylański.

Swoją nagrodę przyznał też burmistrz Nowego Targu. Otrzymał ją Marcin Kęsek.

Przypominamy, że w Galerii Sztuki Jatki także można oglądać zdjęcia gór, wykonane przez czterech fotografików ze Słowacji.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
fanka10:31, 4 lipca 2016
brawo Pudrys!!!
MADZIA23:59, 3 lipca 2016
Gratulacje dla nagrodzonych i wszystkich uczestników!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij