Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Czarny Dunajec i okolice
Rain
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 37.044 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
13.11.2016, 12:07 | czytano: 3140

Wymień busa na nowszego, a zapłacisz mniejszy podatek

Fot. Józef Słowik

Zakopane wprowadza kolejne rozwiązanie, które pozwolą na poprawę jakości powietrza. Burmistrz Leszek Dorula chce zmniejszyć wysokość podatku od samochodów wykonujących tzw. transport zbiorowy.

Właściciele aut przewożących co najmniej 9 osób, czyli tzw. mniejszych busów będą mogli liczyć na to, że zapłacą mniejszą opłatę, jeśli zdecydują się na zakup nowszego, bardziej przyjaznego dla środowiska auta.

Na najbliższej sesji radni mają podjąć odpowiednią uchwałę, która pozwoli na przyznanie ulg busiarzom. - Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup i wymianę samochodu, co najmniej wyprodukowanego w roku 2015, może liczyć na bonifikatę sięgającą 75% - mówi burmistrz Leszek Dorula. - To ma być zachętą dla tych przedsiębiorców, którzy wykonują usługi przewozu osób. Przy wymianie samochodu z rocznika 2011-2014 zapłaci się jedynie połowę podatku od środków transportu. W przypadku roku 2010 można liczyć na 25 % upust.

Uchwała miałaby wejść w życie w przyszłym roku.

js/
najnowsze informacje
komentarze
l14:01, 15 listopada 2016
pierwsze niech zaczna dawac bilety za usługi ... to jest okradanie państwea i nikt nie zwraca na to uwagi ... ludzie upominajcie sie gdyby doszło do jakiejkolwiek kolizji nikt wam nie da odszkodowania jesli nie ma potwierdzenia ze zapłaciliscie za usługe !!!!
Smok07:56, 14 listopada 2016
I wyjdzie na to samo tylko zachód przy okazji zarobi. Te nowe dizle smrodzą bardziej i kopcą bardziej niż te stare mercedesy (jeśli są sprawne, a jak mamy okazję obserwować to może z 5% jest) zatem proponuję wyremontować te zerdzewiałe trupy, doprowadzić do stanu używalności i jeździć a nie pchać kasę w zachodnie koncerny i w busy, które co jak się im depnie to zostawiają strugę czarnego dymu za sobą tak jak te wszystkie nowe małe "ekologiczne" dizelki.
Patryk13:52, 13 listopada 2016
@ktt
Tak i niech jeszcze za paliwo płacą. To nie komunizm. Chcesz prowadzić usługi, to niech będą na poziomie a nie starym, zniszczonymi busami, które dawno na złom powinny iść.
Partyzant13:51, 13 listopada 2016
To ul tych busów jest ze aż tak zanieczyszczają powietrze?Goście którzy przyjeżdżają do zakopanego tysiącami nieraz po3 auta do jednego pokoju bo żona swoim mąż swoim i dzieciak swoim a gości jest okrągły rok jak mrówków.Ale najwygodniej uczepić się busiarza .
ktt13:08, 13 listopada 2016
burmistrz to smieszny gosc mysli ze co ze bus kosztuje nowy 1000zl czy 2000 zl podetk przy nowym busie to pikus niech urzda miasta dorzuci do nowych busow 75% ceny to bedziemy zmieniac
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij