Sobota, 15 sierpień 2020, Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Zakopane i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 88
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 72
Clouds
15°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 89
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.12.2016, 21:33 | czytano: 4104

Kierownik Twaróg o zarzucaniu śniegiem chodników: "Nie zauważam takiego procederu"

NOWY TARG. Podczas sesji radni przekazali skargi mieszkańców na sposób odśnieżania ulic w Mieście. Na zarzuty odpowiadał Marian Twaróg, kierownik Referatu ds. Drogownictwa i Transportu Urzędu Miasta.

Co roku mieszkańcy skarżą się na kierowców samochodów odśnieżających ulice. Zarzucają im nonszalancję lub wręcz złośliwość polegającą na umyślnym przerzucaniu śniegu z jezdni, na odgarnięte przez nowotarżan chodniki.

- To mieszkańcy wywalają śnieg na jezdnie, a pług tylko zgarnia ten śnieg z powrotem. Jak jest na granicy jezdni i chodnika zrobiona pryzma, tak jak powinna - to nie zauważam takiego procederu - odpierał zarzuty Marian Twaróg.

Na uwagę, że służby mające dbać o zimowe utrzymanie dróg zdają się nie zauważać niedawno wybudowanej zatoczki przy Szkole Podstawowej nr 2, która służyć miała rodzicom podwożącym dzieci do szkoły - a jest nieodśnieżona i nie ma szans, by jakieś auto mogło się bezpiecznie zatrzymać - p.o. kierownika referatu przyznał, że jest to "zaniedbanie obowiązków". Obiecał, że zatoczka będzie utrzymywana w stanie umożliwiającym korzystanie z niej.

s/
najnowsze informacje
komentarze
eagle11215:30, 5 stycznia 2019
Przykład z dzisiaj,centrum miasta ul. Długa. Od rana pada śnieg, rano odśnieżyłam i w południe też, po czym przejechał pług i zablokował mi wyjazd z domu bo mam pełno śniegu na podjeździe. I wcale nie jest tak że śnieg z chodnika jest przerzucany na jezdnię. Co roku ten sam problem. Pan Burmisrz straszył mandatami jak nię będą chodniki odśnieżone. Przypominam, że zablokowanie komuś wyjazdu z domu ( śnieg odgarnięty przez pług na podjazd) też są mandaty.
łowca lemingów08:36, 9 grudnia 2016
Gorszy sort, widzę że sympatyk i potomek UBeków - współczuję. Wystarczy pisać poprawnie po polsku.
marek18:22, 8 grudnia 2016
chodnik jest własnością miasta i się pytam dlaczego mają go odśnieżać mieszkańcy ,skoro muszą płacić za zajęcie chodnika ,a po drugie śnieg wyrzucony przez pług z drogi na chodnik niech sobie leży.
emeryt15:07, 8 grudnia 2016
a oze by tak urzad kupil klada i chodniki odsniezal jest tyle starszych samotnych ze odsniezanie chodnika to nie w kij dmuchal a chodnik i tak nie nasz bo cokolwiek postawic to kara i straszydlo wiec odsniezajcie
Gorszy sort23:12, 7 grudnia 2016
O widzę że łowca lemingów to milośnik pisu, współczuje, nie chodzi o to kto rządzi w mieście tylko ja rządzi i jak traktuje mieszkańców którym nie ma zamiaru odśnieżać.Czytać ze zrozumieniem.Pozdrawiam
łowca lemingow18:15, 7 grudnia 2016
Gorszy sort..*** w nt władza jest z PO jak byś nie zauważył. Więc POkemonie nie siej fermentu.
Baca Miescon18:06, 7 grudnia 2016
tak jest jak cepry rzadza w naszym miescie zart
Edmund8716:20, 7 grudnia 2016
Niestety dla wydaje mi się, że ten Pan nie jest odpowiednią osobą na zajmowanym stanowisku. Generalnie wszelkie kontakty i interwencje w różnych kwestiach to niestety narażanie się na stratę nerwów, grubiaństwo i traktowanie ludzi z góry. Nowy Targ słabo odśnieżany jest wszędzie - w porównaniu do innych okolicznych miejscowości to w NT wydaje się jakbyśmy wjechali na biegun kiedy pada śnieg, kiedy gdzie indziej ten śnieg jest o wiele szybciej usuwany to w NT ma się wrażenie, że to odśnieżanie to lekka ściema. Brakuje tutaj takiego bata nad tymi firmami, które powygrywały przetargi. Zastanawiam się, czy kiedykolwiek jakakolwiek firma, która wygrała przetarg dostała karę umowną za niewywiązywanie się z warunków przetargu. Tutaj potrzeba urzędnika, który będzie miał jaja i będzie w stanie egzekwować to co ktoś podpisał i za co miasto płaci. W NT tego nie widać... nie tylko w zimie.
miastowy15:50, 7 grudnia 2016
Niech ten gościu nie fanzolii. Jak mozna robić pryzmy na chodniku jak chodnik ma ledwie metr szerokości a przy roztopach wszystka woda rozlewa się po chodniku zamiast spływać do studzienek kanalizacyjnych. urzędasie najpierw przemyśl zanim coś chlapniesz. Chodniki powinny być oddzielone od jezdni pasem zieleni. Tak buduje się drogi w cywilizowanych krajach.Ale nasi inżynierki to mają jeszcze komunistyczny tok myślenia
Kuba14:30, 7 grudnia 2016
Gość żyje w innym mieście że nie widzi.
Kuma14:23, 7 grudnia 2016
Poradźcie gdzie mam dawać śnieg z odśnieżania chodnika ? nie mam ogródka, bo niewielki skrawek ziemi jaki posiadałam wokół domu zabrali mi właśnie pod chodnik, wywieźć nie mam gdzie ani czym to co mam zrobić? układam pryzmę na poboczu ale jak przyjedzie pług to szeroko zgarnia z jezdni i części chodnika na jego środek. Tak jest zawsze od dawna. Miasto powinno zgarniać ten śnieg na naczepę i tyle.
Przypominam jeszcze o odśnieżaniu kawałka chodnika miejskiego od ul. Wojska Polskiego do starej 15 (teoretyczne przedłużenie ul. Józefczaka na zachód ) przejście to jest potrzebne do chodnika na ul. Wojska Polskiego od strony zachodniej. Oszczędności? mamy sobie udeptać?
śniegowy12:08, 7 grudnia 2016
Jak Urban.Bez komentarza.
mieszkaniec11:37, 7 grudnia 2016
Ciekawa jestem gdzie jest zabierany śnieg który napada na jezdnie, raczej nie jezdza płógi wciagajace śnieg. Lepiej niech zajmą się wywożeniem śniegów z ulic bo jak narzie tylko parkingi płatne odśnieżyli
Jaga11:32, 7 grudnia 2016
Jeśli nadmiar śniegu nie będzie wywożony, to zawsze tak będzie, że pryzmy śniegu będą rosnąć i będą przesuwane to w jedną to w drugą stronę. Prawda jest taka, że odśnieżanie jest nacechowane bylejakością, aby zbyć, aby się nazywało. Szanowny pan kierownik przecież dobrze wie, że nie przy wszystkich ulicach są prywatne domy i tam jest najgorzej. Kilka lat temu miałam problem z wyegzekwowaniem odszkodowania za złamaną kość udową na śliskim i nieodśnieżonym chodniku ul. Tysiąclecia. Jakoś trudno było znaleźć winnego i ubezpieczyciela.To nauczyło mnie aby wymagać teraz, by ulica po której chodzę ja i moi bliscy była bezpieczna i bacznie przyglądam się jak inni wykonują swoje obowiązki w tym zakresie. A osobom nastawionym krytycznie do wypowiedzi radzą najpierw zastanowić się jak czulibyście się w sytuacji gdy wy, lub ktoś z rodziny , narażony byłby na poważną operację i długotrwałą rehabilitację, gdyż ktoś inny lekceważąco traktowałby swoją pracę i obowiązki związane z waszym bezpieczeństwem.
e11:03, 7 grudnia 2016
Uwagi mieszkańców słuszne. Potwierdzam. Co przejedzie pług, bierz łopatę i kolejny raz szufluj chodnik.
Larson09:44, 7 grudnia 2016
Panie Twaróg, czy chce Pan powiedzieć, że śnieg pada tylko na chodniki, zaś na jezdnię wcale?

Ja pomijam, że kierowcy pługów nie są instruowani, żeby na ulicach jednokierunkowych skierować lemiesz na tę stronę, która jest objęta zakazem parkowania, a nie na przeciwną po której parkowanie jest dozwolone, żeby kierowcy mieli gdzie parkować, ale faktycznie nagarniają śnieg na uprzątnięte podjazdy. Nie napiszę co o nich myślałem, kiedy z gorączką, chory musiałem przenosić ciężki, zbity śnieg na pryzmę, żeby móc wyjechać z garażu samochodem. Ciekawe co moja schorowana szśćdziesięcio-paro-letnia sąsiadka myślała, odgarniając swój podjazd. Są ludzie, którzy ledwo wyrabiają z odgarnianiem śniegu, a co dopiero z usuwaniem tego co nagarnie pług.

Zatem niech Pan nie udaje, że problem nie istnieje!
syska09:32, 7 grudnia 2016
ja chodnika nie mam jak odśnieżać chcąc nie chcąc .... bo nie mam gdzie tego śniegu wywalić ;/
A5509:24, 7 grudnia 2016
Urzędas poprawnie politycznie,jego słowo tylko się liczy,nic nie słyszy nic nie widzi tylko swoją wypłatę,a miało być inaczej Panie Burmistrzu-Urząd przyjazny obywatelowi.
W Nowym Targu jak w lesie08:58, 7 grudnia 2016
Ludzie wywalają śnieg na jezdnię a potem płaczą że pług zaś go daje na bok.

Logika level Nowotarżanin
Gorszy sort08:44, 7 grudnia 2016
Nasze władze tak jak państwo pis dzieli społeczność naszego miasta na lepszy i gorszy sort.Odśnieżyli tylko płatne miejsca parkingowe i chodniki obok tych miejsc a ty obywatelu gorszego sortu szukaj miejsca w krajobrazie księżycowym żeby przejść lub zaparkować.Taka władza.
KG08:41, 7 grudnia 2016
Kierownikowi M. Twarogowi chętnie udostępnię dowody na coroczne interwencje w Urzędzie i PZD, a rok temu także w Firmie Kalata w sprawie zarzucania śniegiem chodnika i ogrodzenia posesji. To bardzo duży problem dla właścicieli nieruchomości wzdłuż tych ulic (np. Kowaniec), które niektórzy kierowcy, także odśnieżarek, traktują jak tor wyścigowy. Gdyby odśnieżarka jechała z prawidłową prędkością wówczas mogłaby tworzyć pryzmę wzdłuż chodnika, tak jak to jest w centrum miasta. Oczekujemy, że w końcu coś się zmieni na korzyść.
hhh07:43, 7 grudnia 2016
Wystarczy jechać do pracy rano to zobaczycie ,że na Kowańcu jet takich paru co ciągle wywalają śnieg na jezdnię , tylko na drugą stronę jezdni od swojej posesji , to jest dopiero mądry facet, ma odśnieżone- ma..hhh
bywa07:15, 7 grudnia 2016
Marianku...czas zmienić okulistę, ten cię strasznie oszukuje :D
jaga207:10, 7 grudnia 2016
Zawsze musi byle jak. To przed swoją chałpą każdy powinien sobie chodnik odśnieżyć. Ale za to dym z komina wali prościutko do góry
Tfu05:03, 7 grudnia 2016
Chodniki cza odśniezac za darmo , a jak potykacz postawie to juz wyciągają kasę za metraż, jedna wielka banda. Teraz zbierać śnieg z poboczy urzedasy , ale to w tym momencie ,tak jak sie dało zebrać koło dwójki.
śnieg00:23, 7 grudnia 2016
Taki mamy klimat.
nowotar00:14, 7 grudnia 2016
A dlaczego nie odśnieżają chodników,przecież chodniki są miejskie(my nie płacimy za nie podatków),więc niech nie zwalają roboty na każdego mieszkańca posesji.Chcą zaoszczędzić na nas?
Łopata23:36, 6 grudnia 2016
Przyjedź c...na Kowaniec jak więcej pada śnieg!
szuser23:29, 6 grudnia 2016
Hej urzednicy wszyscy, których to dotyczy; ewentualnie chodnik przy Składowej odśnieżcie, ten od wschodu bo ludzie nie mają jak chodzić. Ja mam auto, ale widzę , że ludzie do ANR chodzą pieszo i się babki wywracają. Sorry, ja im nie pomogę bo nie mogę wszystkim pomóc.
lechmarek22:31, 6 grudnia 2016
Mariana nie ma co się czepiać. To swój chłop. Sam nieraz odśnieża przed domem i widać, że zna ten problem od podszewki.
Szkoda go jednak, bo od roku ma p.o. a pracuje już od lat.
Widocznie Waniczkowa się rozmysliła.
socjolog22:24, 6 grudnia 2016
urzędnik 100%towy.....
PasterzPPP22:07, 6 grudnia 2016
Co roku problem. Czy można odśnieżać lepiej?
Nie trzeba odśnieżać wcale możemy sobie zrobić asfalt ogrzewany.
Odśnieżanie jest kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Tak więc TAK
droga boczna doprowadzająca do 5 domów jest rzadziej i gorzej odśnieżana niż Szaflarska. Tak na chodnikach muszą być pryzmy a tylko nadmiar jest wywożony, bo jak można zauważyć pług jak jedzie nie ładuje nigdzie śniegu tylko go zgarnia na bok.
Olx22:00, 6 grudnia 2016
Znowu jakiś fotograf.....bo mu śnieg rzucają
Eje,eje,ej,ej,nie macie Co robić
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij