Od wtorku zmiana świateł na skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia i ul. Szaflarskiej - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Nowy Targ
Clouds
18°
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
74 %
Nowy Targ
70 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
30.01.2017, 15:33 | czytano: 6168

Od wtorku zmiana świateł na skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia i ul. Szaflarskiej

NOWY TARG. Zmiana w działaniu sygnalizacji świetlnej ma usprawnić ruch na skrzyżowaniu i poprawić bezpieczeństwo. To pierwsza z dwóch zaplanowanych zmian na skrzyżowaniu, które są wynikiem ubiegłotygodniowego spotkania w tej sprawie.

Fot. GDDKiA
Fot. GDDKiA
- Jutro, 31 stycznia 2017 r., przed południem, na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia ( dk 49 ) z ul. Szaflarską w Nowym Targu nastąpi zmiana w ustawieniu sygnalizacji świetlnej. Zmiana polegała będzie na ustawieniu sygnalizacji świetlnej dla pieszych, na ul. Szaflarskiej w taki sposób, aby świeciło się światło czerwone dla pieszych podczas gdy dla pojazdów jadących od strony Nowego Sącza i skręcających z al. Tysiąclecia w ul. Szaflarską będzie świeciło się światło zielone - informuje w dzisiejszym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie.

Zmiana ta jest efektem ustaleń w trakcie spotkania przedstawicieli GDDKiA, KWP, Powiatowej Komendy Policji, Zarządu Dróg Powiatowych, władz miasta i samorządowców w Nowym Targu poświęconemu bezpieczeństwu ruchu na tym skrzyżowaniu i zmianom w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych na al. Tysiąclecia w Nowym Targu. Zmiany wprowadzono by poprawić przepustowość ruchu pojazdów. GDDKiA będzie się też starała o przyznanie środków na przebudowę skrzyżowania al. Tysiąclecia z ul. Szaflarską w taki sposób, aby wydzielić lewoskręt dla pojazdów jadących od strony Nowego Sącza i skręcających w ul. Szaflarską, w ramach istniejącego pasa drogowego.

Przypomnijmy, iż spotkanie w tej sprawie odbyło się po krytyce kierowców oraz pismach burmistrza miasta Grzegorza Watychy i starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera, w których informowali GDDKiA, że po zmianach w sygnalizacji spadł poziom bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Efektem tego było kilka wypadków i kolizji do których doszło po zmianie ustawienia świateł.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
nietutejszy11:11, 31 stycznia 2017
Wielkie mi miasto,rolnik lepiej sobie radzi na polu ornym.Wysłać was wszystkich do Tirany na sławetne rondo.Płacz i zgrzytanie zębów,kierowcy z bożej łaski.
0
meeeeeee10:57, 31 stycznia 2017
Bardzo bym prosił o dokładne wyliczenie kosztów jakie ponieśliśmy my podatnicy przez te chore i zagrażające życiu zmiany w organizacji sygnalizacji świetlnej w Nowym Targu.
0
Jano10:15, 31 stycznia 2017
Najlepsze było pierwotne ustawienie świateł i do tego trzeba wrócić.
@obserwator, nie trzeba zegarów tylko zrobić pulsujące zielone światło i trochę wydłużyć świecenie się żółtego, jak to jest w kilku krajach Europy np. Słowacja czy Austria, tam niema problemu z zatrzymaniem się i przejeżdżaniu na późnym żółtym
0
A,czy musi tam być lewoskręt10:11, 31 stycznia 2017
w lewo skręca tylko kilka samochodów ,skręcili by na następnym skrzyżowaniu i wszystko było by załatwione
0
Obserwator09:23, 31 stycznia 2017
Kiedy zegary odmierzające zmianę świateł?
0
corny07:25, 31 stycznia 2017
no to teraz czekać jak zbudują 10 metrów pasa do lewoskrętu na szaflarską, jak przy dekadzie
0
bejtara23:42, 30 stycznia 2017
he he.. wprowadzają zmiany które zaproponowałem pod pierwszym artykułem o wypadku na tym skrzyzowaniu :). Nie mam wykształcenia drogowego, a drogowcy z gddkia podkradają moje pomysły... SAMEMU NIE RUSZYLO SIE GLOWKA PRZY WPROWADZANIU ZMIAN???
0
e222:51, 30 stycznia 2017
Czy GDDKiA czeka aż ktoś zginie na tym cholernym skrzyżowaniu. Wyrzucili pięniadze w błoto, nasze pieniadze, drogi mają być bezpieczne dla ludzi, a ktoś podjął glupie i szkodliwe społecznie decyzje, bo ktoś chciał zarobić?, a cierpią kierowcy. Kiedy w końcu pracownicy GDDKiA zaczną odpowiadać finansowo i utratą stanowisk za błędne decyzje? Widać potrzebna kontrol NIK,CBA. Skoro nasi włodarze nic nie wskórali???
0
Franek22:07, 30 stycznia 2017
Szkoda że nasi włodarze nie potrafią pomóc proszącym o to obywatelom. Ta zmiana teraz to tragizm i kolejny idiotyzm. Przyjdzie wiosna, samochody pojadą szybciej i będzie dzwon za dzwonem. A jak ktoś zginie lub zostanie kaleką to co wtedy? Będą się starać o dotacje na przebudowę. Skoro wydaliście ponad 500 tyś zł to czemu od razu nie zrobiliście jak należy. Teraz będziemy czekać na dotację a nie jest pewne że ją dostaniemy. A w tym czasie jesteśmy narażeni na utrudnienia i niebezpieczeństwo. Jeszcze raz tu napiszę. Ludzie Nic nie widać przy skręcie w lewo od Nowego Sącza w Szaflarską. Jeszcze gorzej przy nawracaniu. A jak ktoś chce nawrócić, a w tym samym momencie inny kierowca skręca w prawo z Alei w Szaflarską to jeszcze gorzej. Urzędnicy zawalili sprawę i idą w zaparte, co nas wszystkich naraża na niebezpieczeństwo.
0
elaka janek21:33, 30 stycznia 2017
bla bla bla ludzie skręcający w lewo w ul Szaflarską jadący od N Sącza grzecznie stoją i czekają do momentu gdy z naprzeciwka czyli od dekady w kierunku N Sącza zatrzymają się lu wszyscy przejadą Tak? ??? a jak tak stoją to obserwują pieszych po lewej stronie WIĘC PO CO TA DOBRA ZMIANA BARANY????????????
0
Maro18:06, 30 stycznia 2017
Dokładnie tak jak , kier>. mówi , potwierdzam .
Prawie 900 wejść na ten artykuł a jeden wpis dziwne !!!!.
Nie pamiętam żeby po zmianie z poprzedniego układu , czyli tak jak proponowane zmiany w treści artykułu., było gdzieś opisane .
Mało tego, nie było '' zmiany organizacji ruchu'' w przypadku zmiany, z poprzedniego ustawienia tego skrzyżowania na ten obecny. Ktoś nieżle namącił .
A najwięcej straci jak zwykle podatnik , bo ktoś musi zapłacić .
0
fan rozczochranej Joaśki w kozakach17:53, 30 stycznia 2017
Z artykułu wynika, że pierwsza zmiana miała poprawić tylko przepustowość na skrzyżowaniu a bezpieczeństwo już nie. Świadczą o tym ilość wypadków jakie miały miejsce od ostatnich zmian.
Strach pomyśleć co będzie po zimie jak kierowcy zaczną jeździć szybciej.
Oczywiście nie ma winnych (oprócz kierowców) po stronie zarządcy drogi, bo oni się nigdy nie mylą.
0
lewoskręt nazywany lewakiem17:26, 30 stycznia 2017
hehe, jeśli całe spotkanie tak dużej rzeszy ważnych postaci było po to, żeby zrobić tak oczywistą. ale ostatecznie mało zmieniającą całe zamieszanie zmianę, to strach się bać, jak nie ma nikogo ważnego to pewnie już nic nie można zrobić istotnego
0
a17:19, 30 stycznia 2017
dokladnie
0
kier16:47, 30 stycznia 2017
"Zmiana" nie potrzebna jest zmiana tylko przywrócenie dawnych ustawień i po kłopocie. Tak to wygląda jakby ktoś brał dodatkowe pieniądze właśnie za te zmiany.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas