Wtorek, 25 luty 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
30.01.2017, 17:56 | czytano: 2874

Radni apelują do władz województwa o przyspieszenie procedur dot. dofinansowania instalacji OZE

NTvK

NOWY TARG. Poniedziałkowa sesja Rady Miasta miała kilka akcentów ekologicznych. Najpierw zaprezetowany został radnym film, przygotowany przez NTvK o "działaniach władz Miasta na rzecz ograniczenia niskiej emisji i ochrony powietrza".

W dalszej części posiedzenia - radni zdecydowali o przesłaniu do Urzędu Marszałkowskiego apelu o przyspieszenie uruchomienia naboru wniosków dot. wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

- Ten program powinien być realizowany od dwóch lat, ale wciąż jest odraczany. Aktualny termin to trzeci kwartał tego roku, jednak nie wiadomo czy nie zostanie przełożony. Dlatego widzę sens wystosowania takiego apelu - mówił przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski.

Oto treść apelu do Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy i Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej (z prośbą o poinformowanie Radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego).

"Apel Rady Miasta Nowy Targ przyjęty na XXXII Sesji w dniu 30 stycznia 2017 roku w sprawie: przyspieszenia uruchomienia naboru w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 - 2020 w zakresie osi Priorytetowej 4. Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE).

Mając na uwadze bardzo duże zainteresowanie mieszkańców miasta Nowy Targ w sprawie planowanego dofinansowania do montażu kolektorów słonecznych i pomp ciepła typu powietrze-woda do ciepłej wody użytkowej Radni Rady Miasta Nowy Targ apelują o przyspieszenie przekładanego kilkukrotnie uruchomienia naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 - 2020 w zakresie osi Priorytetowej 4. Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. 4. 1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

Montaż tak wielu instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie miasta Nowy Targ, pomimo ich wykorzystywania głównie w sezonie letnim będzie również pomocny w walce ze wzmożoną niską emisją, z którą boryka się Gmina Miasto Nowy Targ.

W związku z tym prosimy o uwzględnienie Apelu Rady Miasta Nowy Targ."

Za przyjęciem apelu zagłosowali wszyscy obecni na sesji radni.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Ptolemeusz12:24, 31 stycznia 2017
Po co te ogniwa i pompy do produkcji ciepłej wody ?
Przy obecnej uchwale anty smogowej tych wszystkich chętnych na produkcję wody należy namówić na wymianę całego systemu na ekologiczny .
Po co ma dwa razy dokładać obywatel do tego samego tematu.
Przespali w mieście program Kawka ,być może zapłacimy z budżetu KARY DO WIOŚ .
Kolejny raz apeluję -RUSZCIE SIĘ URZĘDNICY !!!!
Nawet najlepszy film z NTVK wam nie usunie SMOGU .
Musi iść za tym tytaniczna praca i zaangażowanie.Walczcie ze SMOGIEM a nie z tymi co o nim głośno MÓWIA .Raz Burmistrz mówi że potrzebuje partnerów społecznych z klasą i z jajem a potem Jego urzędnicy straszą go nimi.
I ośmieszają tych co śmią zapytać o efekty.
miotonik02:36, 31 stycznia 2017
po kiego diabła,piec ma hulać cały rok, jak w lecie można używać np. pompy ciepła
okso23:47, 30 stycznia 2017
No tak, Diana, żyło się w zasmrodzonym mieście i wdychało te świństwa, a teraz ci, którzy przeżyli, piszą takie głupoty jak ty. Kobieto, to XXI wiek, nie komuna. Ludzie nie chcą chorować, tylko normalnie żyć. Popytaj lekarzy, co się dzieje ze zdrowiem nowotarżan, ile dzieci ciężko choruje. Zieleni coraz mniej, a idiotów coraz więcej. Jak chcesz, wdychaj ten smród. Ale normalnie jeszcze myślący wcale na to ochoty nie mają.
mieszkanka23:31, 30 stycznia 2017
Co to za bzdury? Kolektory słoneczne u nas na Podhalu? Przy takim zachmurzeniu? Co z tymi radnymi jest nie tak?
żaba21:57, 30 stycznia 2017
@abc
Jak to jak. Pracownicy na śmieciówkach, a tzw. kanał lokalny to tuba propagandowa burmistrza
Diana21:56, 30 stycznia 2017
ciekawe komu tak mocno zależy na pisaniu o tych zanieczyszczeniach w Nowym Targu?bo cos tu nie jest dobrze ,dawniej były tez okropne mrozy i niskie temperatury i co niektórzy palili czym się dało skórkami ,i tym podobnie,,,a jakos przeżylismy i nikt afery nie robił a teraz jak bysie posikać chcieli tak chcą coś zmieniać,,,mysle ze tu chodzi o to ze ktos zarobi dużą kasę na tym całym ''oczyszczaniu powietrza"
Kloc21:34, 30 stycznia 2017
Bezsens. Taka pompa ciepła to urządzenie w cenie 8000 w zwyż. Ogrzewa wodę wyłącznie użytkowa w temp powyżej 0 st za te pieniądze można już myśleć o kotle gazowym który działa cały rok. Problem smogu występuje w temp poniżej zera wiec pompa grzać nie będzie tylko kopcich będzie kopcił. Przez zakopcone niebo tez nie zagrzeje się solary A 20 tys i kopciuchy znów w ruch. Radni na litość boska douczcie się w pewnych sprawach zanim weźmiecie się za głosowanie. Niekompetencja jak na szczytach polskich władz
Andrzejx4820:47, 30 stycznia 2017
A może jakieś ulgi podatkowe właśnie dla tych którzy nadal opalają olejem opałowym oraz gazem może rada również i tym się zajmie
abc19:58, 30 stycznia 2017
Emisja czepiasz się, przecież to tylko NTvK!
NTvK - zastanawiam się jak finansowo wyrabiają?
Emisja18:29, 30 stycznia 2017
"Niskiej emisji"?? Raczej ograniczenia wysokiej emisji
Cebulak18:11, 30 stycznia 2017
A ja się pytam kto komu smaruje za te propagandy?! W latach 90 wszyscy mowili o dziurze ozonowej, namawiali do zmiany pieca na olej opałowy... taki tani był, a później co? Przywalili podatki i kto miał olej ten pomontował Stare kopciuchy... powodzenia wszystkim którzy wierzą w tani gaz i geotermie...
MF18:10, 30 stycznia 2017
Panowie Radni dlaczego nie glosujecie o obnizeniu cen na olej opalowy orazgazu do ogrzewania ...????
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij