Sobota, 27 listopada 2021, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
09.02.2017, 13:20 | czytano: 4521

Góralski Karnawał rozpoczęty! (nowe zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec

W Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczął się 45. Góralski Karnawał. Do niedzieli w Domu Ludowym odbywać się będą konkursy: kolędniczy, tańca zbójnickiego i par tanecznych. Ale atrakcji jest więcej.

Karnawał rozpoczął paradny przejazd zaprzęgów konnych przez wieś. Na czele parady jechali rozśpiewani pytace, a nimi muzyki, organizatorzy, goście i uczestnicy karnawału.

Następnie na scenie Domu Ludowego odbyło się oficjalne przywitanie i otwarcie imprezy, którego dokonali wójt gminy Stanisław Łukaszczyk, sołtyska Bukowiny Maria Kuchta i dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury Bartłomiej Koszarek.

O początkach karnawału opowiedzieli zgromadzonym gościom jego pomysłodawcy i twórcy - Adam Sawina, Józef Koszarek, którym towarzyszył Andrzej Pach.

Impreza potrwa do niedzieli. Dziś o godz. 15.00 rozpocznie się konkurs grup kolędniczych. O godz. 19.00 odbędzie się WIECZÓR KRAKOWSKI i występ Zespołu Regionalnego „MOGILANIE” z Mogilan, a godzinę później wystartuje konkurs tańca zbójnickiego i popis par tanecznych.

Program kolejnych dni w "Co, gdzie, kiedy".


r/ zdjęcia: Robert Miśkowiec i Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
bukowianka09:25, 12 lutego 2017
i po raz duzo szymu a coraz gorsze imprezy i bukowiański karnawał to ukartowana z gory impreza szkoda pieniedzy
bukowianka07:53, 10 lutego 2017
cuda dziwy były prezes STL w garniturze ,co on tam robi nowy lans................
uczesniczka18:01, 9 lutego 2017
Super zdjecia, mam nadziej ze w tym roku jury bedzie oceniało SPRAWIEDLIWIE, bo to co zrobili w zeszlym roku wola o pomste do nieba !!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas