Czy Rabka-Zdrój jest najpiękniejszym miastem na Podhalu, jak twierdzi burmistrz Ewa Przybyło? - podhale24.pl
Niedziela, 05 lutego
Imieniny: Agaty, Adelajdy, Justyniana
Szczawnica
Snow
-8°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-8°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 91 %
Snow
-7°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-7°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-5°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-9°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
8 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
02.03.2017, 15:27 | czytano: 5125

Czy Rabka-Zdrój jest najpiękniejszym miastem na Podhalu, jak twierdzi burmistrz Ewa Przybyło?

Megalomania czy obiektywna prawda? Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło przy każdej niemal okazji, szczególnie gdy występuje przed gośćmi spoza miasta, powtarza formułę, że wita wszystkich w najpiękniejszym mieście na Podhalu. Jedni przyjmują to z akceptacją, innych to drażni.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
W kuluarach ci, którzy słuchają jej słów, często krytykują zbyt wysoką ocenę, jaką burmistrz daje miastu.

W wydanym właśnie przez miasto folderze, w którym prezentowane jest 10 lat inwestycji w rozwoju miasta, burmistrz posuwa się jeszcze dalej, bo do stwierdzenia, że Rabka-Zdrój to najpiękniejszy zakątek południowej Polski. Piękniejszy niż np. Szczawnica, Krynica, Zakopane, a nawet Kraków?

Oceńcie sami. Czekamy na wasze komentarze. Piszcie czy burmistrz ma rację czy Rabka-Zdrój rzeczywiście wyładniała w ostatnich dziesięciu latach tak bardzo, że zasługuje na to miano.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
nie płacz Ewka,bo tu miejsca brak09:31, 4 marca 2017
Przedwojenne piękne zabytkowe wille powoli przestają istnieć. Nie rozumiem jak mozna mieć takie perełki i o nie nie dbać. Ostatni gwizdek żeby je ratować. Pani Ewa w kampanii wyborczej jako wabik wzieła na celownik szpital . Pani Ewo szpital sie doskonale sam obroni pod warunkiem że wzrosnie liczba kuracjuszy i turystów w Rabce. A pani nic w tym temacie nie robi!!!! Sezon zimowy ledwo widoczny. Doprowadziła pani Rabkę do takiej stagnacji jakiej jeszcze nie mieliśmy. Lato tez będzie podobne? No za co my pani płacimy?
kitty16:16, 3 marca 2017
@ramcin
Przeczytaj co sam napisałeś,jak napisałeś,potem krytykuj...Ogólnie rzecz biorąc,analfabetyzm wtórny w tej części kraju ma się idealnie.
pod prąd15:53, 3 marca 2017
Skoro zdaniem autora wstępu "Pani Burmistrz posuwa się jeszcze dalej"sic!,ja posunę się jeszcze dalej i powiem ,że dla mnie Rabka jest najpiękniejszym miejscem nie w Małopolsce,Polsce,Europie ale na ziemi.!I Mieszkam tu ,żyję i jestem szczęśliwa z własnego wyboru a nie za karę!Dla mnie Rabka jest piękna zawsze i brudna po zimie i kwitnąca wiosną i latem.Pełna opadłych liści jesienią i pokryta śniegiem w zimie .Lubię tutejszych ludzi i nie doszukuję się wszędzie negatywów ale wprost przeciwnie.Jeśli komuś Rabka nie odpowiada ,to zawsze może się przenieść do Szczawnicy,Krynicy,Zakopanego albo Krakowa.Pozwólcie ludziom mieć własne zdanie,a tak na marginesie- czy to aby nie jest już początek kampanii wyborczej ?strach pomyśleć co będzie dalej.
Emigrant15:47, 3 marca 2017
Pani burmistrz ma 12 000 zł na miesiąc, a większość mieszkańców pracuje poza granicami kraju.
To jest jej 10 lat.
KLOC10:28, 3 marca 2017
Gdyby nie powietrze to ja bym tak uważał o Nowym Targu ....niestety poł roku w tym mieście to jakiś koszmar. A przecież mamy gorce, ścieżki rowerowe, trasy biegowe, wyciągi, teraz mamy już niezła bazę hotelową, lodowisko w parku na rynku, piękny rynek, park .....tego nie mają ani rabka ani zakopane ...........tylko ten SMOG :(
Piotr Żyła10:01, 3 marca 2017
hehe he he
konrad09:42, 3 marca 2017
Przez 10 lat w Rabce nie było konkretnego pomysłu na na podniesienie z kolan tego uzdrowiska. Popadające w ruinę budynki zarastały trawą ,mieszkańców ubywało a pani Ewa ani z tym nie walczyła,ani nie szukała wyjścia z tej sytuacji. Była jakby obok ,i od czasu do czasu jak królik z kapelusza mieliśmy obraz uśmiechniętej zadowolonej pani burmistrz . Rabce potrzebny jest gospodarz. Nie płacimy mało bo 12000 na łapkę to kupę kasy. Ale trzeba coś robić! To samo dotyczy radnych. Za siedzenie i pier...e w stołek nie będziemy wam płacić.
Byłem i widziałem08:01, 3 marca 2017
Pani burmistrz nie była chyba jednak w Szczawnicy.
Nawet dzisiaj kiedy straszą budynki po byłym uzdrowisku należące do "hrabiów" i tak Szczawnica jest dużo ładniejsza niż Rabka. Ma piękne położenie, promenadę, ścieżkę rowerową, kolejkę na Palenice. Jak do tego dodać malownicze jaworki i Homole to Rabka niema czego szukać.

Pani burmistrz po prostu konfabuluje.
115KM06:46, 3 marca 2017
Typowa pisowska propaganda. Wmawianie, że białe jest czarne. Utworzony na siłę memoriał ś.p. M. Kaczyńskiej, która za życia jakby nie pamiętała o Rabce (może nie miała stąd dobrych wspomnień). Sam "zabieg" jest spryciarski, bo pojęcie piękna jest względne..
ramcin06:36, 3 marca 2017
John czy dżochn nie wiem jak pisać żebyś zrozumiał zanim coś napiszesz po Polskiemu to kup sobie słownik lub daj jakiemuś dziecku w 1 (pierwszej) klasie żeby sprawdziło pisownię.
Maryś02:30, 3 marca 2017
Z całą pewnością jest najpiękniejsza skoro tak często nawiedza ją Najjaśniejszy Pan Prezydent Andrzej Duda.
rabczanka23:51, 2 marca 2017
Tak zasyfionego reklamami, brudnego i zupełnie bez wizji zarządzanego miasteczka próżno szukać w małopolsce. Kompletnie nieposzanowanie środowiska i estetyki widać na każdym kroku. Megalomania tej pani jest groteskowa. Planowane zniszczenie jedynego waloru jakim jest Park Zdrojowy i obudowanie go osiedlami znanego dewelopera będzie gwoździem do trumny i uwieńczeniem prawie 10 letnich rządów tego szkodnika i jej bliższysz i dalszych krewnych/przedsiębiorców.
john22:22, 2 marca 2017
pani przybylo nie nadaje sie na stanowisko burmistrza bo na zebraniach z mieszkancami obiecoje a wrzeczywistosci nic nierobi doprowadzila rabke do ruiny.mam nadzieje ze to jej ostatnia kadencja
Wierszyk o Ewie.22:01, 2 marca 2017
Samochwała Ewa w urzędzie stoi i uśmiechem znów coś zbroi - park już upada, turystka zipie, powietrze gryzie.
Maski na ustach z powodu powietrza nie nosi, wody z kranu nie pije, jajek z rabczańskiej ziemi nie je.
A się chwali i chwali, to ja Ewa, a nie rada.
A koniec jest, krótki Ewa się śmieje za swoje ciągotki do 12 000 tysięcznej wypłatki.
Ewa21:53, 2 marca 2017
Ewa Przybyło lubi się chwalić, a nie ma czym.Ile miejsc pracy powstało przez 11 lat ? figę
ocenka z Krakowa21:37, 2 marca 2017
to jest metoda PiS = PZPR i to stosuje burmistrz miasta
ale wyrok sądowy ją sprowadzi na ziemię
chyba ze PAD ją ułaskawi w czasie puczu
rabczanin21:27, 2 marca 2017
Rabka może być najpiękniejszym miastem Podhala ale najpierw trzeba zadbać o czystą ziemię, wodę i powietrze. W Rabce nie ma programu np. Na panele słoneczne tak jak np. W Mszanie dolnej, nie ma kanalizacji. Myślę że na nic inwestycje milionowe w rewitalizację parku jak media trąbią że Rabka smogiem skażona. Niestety ludzie mediom wierzą i na nic zapewnienia burmistrza. Kiedyś stracimy status uzdrowiska, ciekawe jak wtedy będzie się tłumaczyć.
FDSK21:26, 2 marca 2017
Podhale kończy się na południowych stokach Gorców, więc ta Pani majaczy. Rabka niestety się nie rozwija i jest najbrzydsza z miast powiatu nowotarskiego.
chłop z pienin21:08, 2 marca 2017
Zgadzam się że Rabce bardzo bardzo daleko do Szczawnicy. Chciałem tylko zauważyć że Szczawnica nie leży na Podhalu......
Jola21:00, 2 marca 2017
Rabka pięknie wygląda w folderach reklamowych i chyba taka Rabkę ogląda pani Burmistrz. A wystarczy wyjść z pięknego, zadbanego parku i nagle trafiamy na obrośnięte pokrzywami przejścia, rozpadające się "zabytki" architektury, zaśmiecone boczne ulice a blisko deptaku, na murku
przyrodoleczniczego spotkamy koneserów win wszelakich.
Mimo wszystko Rabka jest piekna, zielona w lecie, czasem biała w zimie, cicha, powolna - taka prawie emerytka.
lolol20:53, 2 marca 2017
Do Zakopanego zjeżdżają się masowo turyści a nie do Rabki, odpowiedź jest logiczna :D
obronca20:43, 2 marca 2017
Ta pani pomyliła pojęcia przez te 11 lat ta pani doprowadziła to miasto do brudu można to zobaczyć to po zimie jak w tym miescie jest brudno i nie dziwie się że powietrze jest nie czyste nie zrobiono podłączen kanalizacji przez tą Panią scieki są wyprowadzane do rowów melioryzacyjnych niejedne zwierząta piją te scieki i potem co ZDYCHAJA tą sprawą powinna zając sie prokuratura psy się wyłapuje i doprowadza do włascicieli a te zwierzęta komu sie mają poskarżyć
:(20:16, 2 marca 2017
@Marek ma rację 100 procentową .Warto jeszcze że z Rabki jeździmy na ścieżki rowerowe do Szczawnicy bo nawet tego w Rabce brak.Rabka jest pięknie położona ale brak jej prawdziwego gospodarza.
Fryc19:45, 2 marca 2017
Jaki pan taki kram .
KNT19:39, 2 marca 2017
wery fany
Ogarowiec17:49, 2 marca 2017
Nowy Targ najładniejszy i jest co zobaczyć
marek17:03, 2 marca 2017
w sezonie w Szczawnicy nie ma gdzie zaparkować samochodu ,żeby usiąść w knajpie trzeba czekać na miejsce i to zarówno zimą i latem. O majówce nie wspomnę. Oblężone są korty tenisowe ,ściezki rowerowe/przepięknie utrzymane/ brzegi Grajcarka i ogólnie jest ludzi max. A w Rabce cicho głucho bez jakichkolwiek atrakcji. Dlaczego miasto nie organizuje dyskotek nad Pioniczanka? Rabkoland obskurny ,brudny i dawno przestał być atrakcją. W lecie w muszli jakieś beznadziejne badziewiaste koncerty orkiestry .Jak mam ich słuchać to wolałbym na nogach iść do Szczawnicy bo tam grają normalną biesiadną muzykę do tańca i da się jej słuchać z przyjemnością. Kuracjusze zadowoleni i widać ich naprawdę dużo. A co w Rabce? Niszczeją kolejne zabytkowe budynki. Nie ma gdzie się bawić i co zrobić z czasem. Gdzie usiąść zjeść porozmawiać. W okół parku,który jako jedyny przyciaga turystów powinna powstać sieć kawiarenek ,cukierni ,maleńkich restauracji serwujących regionalne frykasy. Ale nie ma nic. Z Rabki taka królowa małopolskich uzdrowisk jak z pani burmistrz............ha ha ha.
mieszkaniec16:26, 2 marca 2017
nie chce być złośliwy wobec burmistrz ale ja tu nie widze nic nadzwyczjnego żeby Rabka była ładniejsza od innego miasta wiem tyle że w tym miescie od dawna nie dzieje się nic Rabka pod rządami Przybyło zrobiło się zadupie wiedzała że Zakopianka będzie się kończyła w Chabówce i nic nie wymyśliła żeby tu sciągnąć inwestorów zabrakło w szufladce po poprzedniku dalszych INSTRUKCJI no i zatrzymaliśmy się na tym poziomie sprzed 11 LAT
rabczanin16:07, 2 marca 2017
Do tego najpiekniejszego miasta na ferie zimowe mało kto przyjechał. Zachęcam do przejażdżki np. ul. Nowy Swiat do końca a cały obraz pięknej Rabki widać jak na dłoni. Burmistrz nie pierwszy to raz opowiada banialuki.Przez ostatnie 10 lat Rabka nie tylko że nie wypiękniała ale wręcz straciła swój urok- wiem bo mieszkam w Rabce od urodzenia , a mam już blisko 50 lat.Na 10 lat, dokończenie rewitalizacji parku, remont kina i kilka wylanych asfaltem kiepskiej jakości dróżek to trochę ciut za mało. Za to z pewnością burmistrz bardzo dobrze zadbała o swoje /.../
MKA15:50, 2 marca 2017
Najpiękniejszym i zarazem jedynym prawdziwym miastem na Podhalu jest oczywiście Nowy Targ, ze swoim wspaniałym, zabytkowym rynkiem, spoglądającymi na siebie wieżami dwóch wspaniałych kościołów, genialną panoramą Tatr, będącą znakomitym tłem nie tylko dla nich, ale i całego miasta; z najpiękniejszym w Polsce lotniskiem sportowym; z gęstymi, gorczańskimi lasami i Turbaczem spoglądającym z góry na mieszkańców; z jedynym i niepowtarzalnym rezerwatem, będącym ewenementem w skali kraju; z pięknym i okazałym jarmarkiem nawiązującym do bogatej tradycji miasta; sielskimi krajobrazami rozlanymi w widłach dwóch potoków łączących się w Dunajec; z klimatem jedynego podhalańskiego miasta, głównego ośrodka handlu, kultury i administracji.
Reasumując: odpowiedź jest tylko jedna.
kitty15:45, 2 marca 2017
Najładniejszy na Podhalu jest Nowy Targ.Budynek dw.kolejowego jest wizytówką stolicy nie wiadomo czego...Zakopane nie lepsze.
ola15:42, 2 marca 2017
Rabka ma szansę być pięknym miastem. Ale. Kiedy wyremontujecie rudery w części A uzdrowiska. A co ze smrodem w koło posesji budynku po byłym burmistrzu Rabki zagnieździli się tam bezdomni i żyją bez prądu wody wywózki śmieci za to z psami i kotami. Gdzie kryta pływalnia miejska? Atrakcje typu kolejka na Maciejową?
kwk15:34, 2 marca 2017
Chyba Pani burmistrz nie była w Szczawnicy, tam jest naprawdę pięknie
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas