Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Szczawnica i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 86
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 86
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 86
Clear
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 86
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.03.2017, 15:12 | czytano: 11983

Dron z czujnikami latał w sekrecie nad centrum Nowego Targu. Badał, które kominy zanieczyszczają w mieście powietrze (zdjęcia i video)

NOWY TARG. Dziś przed południem władze miasta wspólnie z przedstawicielami Głównego Inspektoratu Górnictwa w Katowicach, przeprowadziły pokazowy lot drona służącego do badania zanieczyszczenia powietrza. Główne badania przeprowadzono wczoraj, w tajemnicy, by nie wiedzieli o nich mieszkańcy miasta.

- Badania były przeprowadzone po godzinie 17. Nie informowaliśmy o tym, bo chcielibyśmy, by były wiarygodne - informuje Dariusz Jabcoń, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Nowym Targu.

To właśnie GIG, na podstawie zawartej z Urzędem Miasta w Nowym Targu umowy, przeprowadził wczorajsze badania na terenie miasta. Wyposażony w czujniki pomiarowe dron latał głównie nad centrum Nowego Targu m.in. kamienicami w Rynku i ulicami w centrum. Były to badana poziomu pyłu zawieszonego PM10, PM 2,5, PM1, stosuneku CO1 i CO2. Raport z przeprowadzonych pomiarów zostanie zaprezentowany na najbliższej sesji Rady Miasta Nowego Targu.

Badania te to element walki z wysokim poziomem zanieczyszczeniem powietrza w Nowym Targu. Dziś przed południem opowiadali o nich na konferencji prasowej w Ratuszu burmistrz Grzegorz Watycha, przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski i zastępca naczelnego dyrektora Głównego Inspektoratu Górnictwa w Katowicach dr Jan Bondaruk.- To urządzenie ma tę główną zaletę, że potrafi punktowo dokonywać pomiarów powietrza - mówił dr Bondaruk. - Pozwoli to porównać i wskazać dokładnie miejsca, w które należy zainwestować publiczne pieniądze w walkę z zanieczyszczeniem powietrza - dodał dyrektor Głównego Inspektoratu Górnictwa w Katowicach.

- Badania będą służyć również karaniu tych mieszkańców, którzy spalają odpady. Takie były też oczekiwania - mówił burmistrz Grzegorz Watycha. - Urządzenie pozwala z dużą precyzją namierzyć, z których budynków pochodzą największe zanieczyszczenia. Potem możemy tam wysłać urzędników, którzy pobiorą próbki z palenisk i będzie możliwe ukaranie właścicieli, kiedy się to potwierdzi - dodaje.

Jak dodał, miasto chce też wiedzieć, w który rejon miasta kierować swoje działania np. wymiany pieców, by przyniosły najlepszy efekt. - Dzisiaj proces wymiany pieców, który jest rozproszony po całym terenie administracyjnym miasta, może nie przynieść efektów, mimo wydanych dużych pieniędzy na ten cel - wyjaśniał Grzegorz Watycha.

Badania mają też dać odpowiedź na pytanie, skąd następuje przepływ zanieczyszczeń. - Bo źródło może znajdywać się np. w innym rejonie miasta - tłumaczył.

Umowa z GIG mówi o całorocznych, regularnych badaniach powietrza w mieście.

r/
zobacz także
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
starygoral22:11, 12 marca 2017
Powinien latać nad Ostrowskiem, Waksmundem,Spiszem i Białką...Dowiecie się wtedy, że oddychamy kożuchami i plastikiem...
xcs16:18, 12 marca 2017
Nad Gronkowem i Waksmundem też powinien ten czujnik Dornowski polatać - tu dopiero śmierdzi !
mieszkaniec09:43, 7 marca 2017
Moim zdaniem,to przywrocic Straz Miejska,tylko taka ktora zajelaby sie Smogiem,Sciekami,Smieciami i.t.d.a nie mandatami za zle parkowanie,bo od tego jest POLICJA!
Mieszkaniec08:36, 6 marca 2017
Kiedy te tempe urzędasy przestaną opowiadać pierdoły o niczym? Tyle debaty o wymianie piecy a pod nosem mają rozwiązenie. Elektrownia wodna w Niedzicy oddaje prawie za darmo prąd na Słowaję a u nas walczą ze smogiem. Czemu nie ddządzą taniego pradu mieszkańcom podhala, Szpisza i Orawy, każdy by skorzystał... Ale nie bo tylko nowe piece ciekawe ile dostali od producentów, że jak matoły forsują te piece....?
Na jełopów08:32, 6 marca 2017
Mam niesmak, ważny temat, a obywatele miasta wieszają psy na władzy, jakby to jej wina była...
Ludzie ile to było apeli, ile uświadamiania, i to nie chodzi o węgiel, bo czym mam palić...
Chodzi o tych jełopów, co pała śmieci i szkodliwe folie, płastik i tu radni i burmistrz poszli w dobrym kierunku - na pewno zima to da więcej niz apele, że zdrowiu dzieci szkodzą !!!
piotr19:02, 5 marca 2017
hahaha ciekawe jak długo i który myśliciel myślał i wymyślił tak głupawy pomysł i to w dodatku kiedy już praktycznie koniec zimy. Nie potrzebny dron do sprawdzenia kominów. Radni zacznijcie myśleć racjonalnie !!!
tofler14:48, 5 marca 2017
Majka:
Gdyby większość górali na Podhalu w ten sposób jak Ty i ja myślała, to nagle okazałoby się że ci wielcy i możnowładni panowie radni i burmistrzowie zostaliby zredukowani do naszych służących - tak, tak, służących tak jak w Szwajcarii, gdzie zwykli obywatele gdy uznają jakąś sprawę za ważną to organizują referendum i rządzący, jako służący, mają tę decyzję obywateli podjętą w referendum zrealizować; oni mają nam służyć a nie nami rządzić. Ja nie mam najmniejszych wątpliwości jak na Podhalu wypadłoby referendum z pytaniem czy należy zachęcić ludzi do korzystania z mniej szkodzących środowisku źródeł energii poprzez obniżenie ceny tego lepszego ekologicznie opału, tak czy nie?
Ja nie chcę być burmistrzem, ale gdybym nim zgodził się zostać i wygrał wybory, z pewnością dążyłbym do tego aby służyć wyborcom, realizować ich interesy i rozwiązywać problemy mając na względzie dobro obywateli. Dla mnie 4 lata kadencji to byłaby służba i poświęcenie się społeczeństwu, z tą świadomością że gdy skończy się moja kadencja to ktoś inny z takim samym nastawieniem jak ja znowu na 4 lata stanie się służącym dla obywateli. Na tym polega demokracja, a nie na kombinowaniu jak tu by jeszcze boleśniej uderzyć w swoich własnych wyborców, zastraszyć ich, pogonić karami, niech się boją drona nad swoją głową, itd.
emeryt12:58, 5 marca 2017
Mamy najdroższy gaz i prąd w Europie i dziwimy się że ludzie palą najtańszymi możliwymi opałami? Ciekawe dlaczego w innych krajach UE problem smogu nie jest aż tak rozdmuchiwany chociaż też istnieje choć w mniejszym stopniu ?
olo12:55, 5 marca 2017
Dlaczego dopłaty do wymiany kotłów otrzymują ci którzy mają dostęp do gazu a wymieniają kotły węglowe na także węglowe tyle że na ekogroszek ? Przecież ekogroszek to też węgiel i to często wątpliwej jakości.
majka12:13, 5 marca 2017
Mam propozycję,żeby tacy ludzie jak np.Mariusz i Tofler zostali burmistrzami naszego miasta i radnymi ,a nie ludzie,którzy nie pracowali,ani nie mieszkali dłużej zagranicą .I nie mają pojęcia o ekologii tak naprawdę .a tak to rządzą u nas cały czas albo niestety urzędnicy,którzy myślenie mają jak zaprogramowany robot -nie mają podejścia ze strony ekonomii i nie zdają sobie sprawy ,że bawią cały czas czyimś pieniędzmi i grają ludziom na nerwach.dobrze komuś być filozofem jak cały czas ktoś na niego robi bo albo jest biznesmenem albo urzędnikiem i niestety tylko teoretykiem.I pytanie warte milion,a nasz burmistrz Grześ i panowie radni czym jeszcze jakieś 15 czy 20 lat temu ogrzewali domki ?Wtedy nie było problemu smogu ,czy też nikt nie miał czasu nawet o tym myśleć ,bo miał ciekawsze zajęcia.
tofler11:13, 5 marca 2017
Co to badanie zanieczyszczonego powietrza niby komuś dało, oprócz zupełnie niepotrzebnego stresowania ludzi na zasadzie: "widzicie, władza jeszcze z drona może w was uderzyć". Podłe, nikczemne stresowanie ludzi, którzy gdyby było na to ich stać to nigdy nie włożyliby plastikowej butelki do swojego pieca w domu. Gdyby to zdarzenie miało miejsce w Niemczech, to twórcy tego pomysłu odpowiadaliby karnie przed sądem, na podobnej zasadzie jak nie wolno w Niemczech śledzić z satelity samochodów na drogach na okoliczność przekroczenia prędkości bez wiedzy osoby w ten sposób śledzonej. Zastanówmy się na co my, społeczeństwo, poprzez milczenie i bierność, dajemy władzom ciche przyzwolenie. Naprawdę, zastanówmy się.
Suu01:17, 5 marca 2017
Błagam. Niech ten dron zabierze dwie panie z urzędu w kosmos
tofler00:42, 5 marca 2017
Mariusz, to nie jest rozwiązanie dla naszych rządzących! Oni zamiast kupić takie urządzenia do odbioru plastikowych butelek, wolą żeby ludzie te butelki spalali w piecach, a oni wtedy o wiele większe nasze pieniądze chętnie wydadzą na drony i czujniki. Problem jest w tym że władza w obecnej Polsce nie jest absolutnie niczym ograniczona, władzy nie obowiązują absolutnie żadne ograniczenia ani oszczędności, władza może sobie za nasze publiczne pieniądze pozwolić na absolutnie wszystko, i mam nadzieję że Polaków wreszcie w końcu zacznie to wkurzać i że w końcu zaczniemy coś z tą uzurpacją władzy robić, bo tak dalej być nie może. Ten dron to jest czysta zabawa władzy, przecież wskazania jego czujników nie mają żadnej merytorycznej wiarygodności, ot taka czcza akcja propagandowa, tak jakby ludzie byli tacy głupiutcy i chcieli zanieczyszczać sobie środowisko i sami z siebie nijak nie mogli wpaść na pomysł żeby używać bardziej ekologicznych metod ogrzewania, więc oni nam puścili drona i teraz ludzie już wiedzą że oszczędzanie poprzez spalanie tanich plastików emituje szkodliwe substancje do atmosfery - wow!
Nie napiętnowaniem kogoś ani nie karaniem da się tu coś zmienić. Tutaj trzeba sprawić żeby pro-ekologiczne źródła energii (prąd, gaz) były tańsze, to wtedy ludzie sami zaczną wybierać czystsze ogrzewanie. Daj władzo ludziom marchewkę, a nie kija.
ceper16:13, 4 marca 2017
Burmistrzowi Watycha i całej radzie dziękujemy!!! Poprzedni kiepsko działał ale ten to już makabra jakiś niedouczony
Mariusz15:29, 4 marca 2017
Wystarczy iść w ślady państw takich jak Niemcy czy Norwegia. W każdym sklepie są automaty przyjmujące butelki plastikowe czy opakowania ze szkła np. słoiki, butelki po soczkach,piwach itd. Dać za sztukę np. 30 groszy i sumę uzbieraną wykorzystawać na zakupy. Gwarantuję, że 90% śmieci będzie oddawane w takich automatach a nie lądowało w koszu z odpadami niesegregowanymi. Pracowałem w tych krajach to wiem jak to wygląda z perspektywy człowieka.
majka14:17, 4 marca 2017
Do thea dzieci do przedszkola tylko jeżdzą -nie chodzą na własnych nóżkach tylko autem pod same drzwi-w przedszkolu mają tak gorąco,że zarazki mają pole do działania-wracają do domciu ,a tam znowu sauna -nie są zahartowane w żaden sposób -niestety 80% .Kiedy na polu jest mróz też siedzą w zamknięciu-a to najlepsza aura na zabawy na świeżym powietrzu np sanki czy spacery .Więc nie kituj a lekarzowi można podziękować -poczytaj sobie ile jest naturalnych i niedrogich metod na to,żeby Twoje dziecko było zdrowe.A jak się odżywia ,w co je ubierasz ,czy w ubraniu nie ma toksyn ,metali ciężkich i szkodliwych nawet rakotwórczych substancji ,czy palisz papierosy,które niosą śmierć w płucka Twojego dziecka i co Ty na to ,a spaliny samochodów i powietrze ,które prędzej czy póżniej przybywa do nas znad zatrutych krajów o których może nie masz pojęcia .A pampersy,w których katujecie dzieciątka 24ha -może sami spróbujcie w nich wytrzymać choć kilka dni i z czego są zrobione -wszystko z nich może być wchłaniane do ciała przez skórę i krwioobieg.Już mam dość tej waszej głupiej propagandy i robienia wody z mózgu ludziom.
dx10:14, 4 marca 2017
Zmienilem piec na ekogroszek.nie pali sie w nim smieci.ale jest maly problem.napoje sa w butelkach plastikowych.konserwy,piwo i.t.d w puszkach.papier to wszystko surowce wtorne.A jak Burmistrzowi by sie przysnil taki sen,zeby rozstawic kontenery na w.wymienione?ludzie chetnie segregowaliby.(zeby miec wiecej miejsca w koszach na SMIECI.Atak,po bu...a segregowac,jak i tak jedna smieciara zabiera.wracajac do tematu,poco przepelniac kosze jak mozna to spalic.Jak do tej pory,nie widze jakichkolwiek dzialan ze strony BURMISTRZA(przepraszam zorganizowal bal nowooczny)w nawiasie stan ulic w naszym kochanym miescie!!!Za rzadow poprzednigo burmistrza wiele tez sie niedzialo(ale sie dzialo)gdzies taam zrobil chodniki i.t.d.a obecny to poza tym balem to nieslychac o NIM
Tarżanin Nowy10:14, 4 marca 2017
@Ludzik
Zanim coś napiszesz to pomyśl. Dopłaty do piecy są od kilku dobrych lat
thea10:11, 4 marca 2017
Zamiast inwestować w drony jakieś śmieszne badania kontrole straszenie ludzi karami pieniężnymi Panie Burmistrzu i cała reszto nowotarskiej "władzy" może lepiej szybciej a na pewno efektywniej byłoby zainwestować w dopłaty do gazu albo obniżyć ceny tego gazu dla mieszkańców nie o 2 grosze tylko o kilkadziesiąt procent. Z gwarancją na najbliższe 20 lat. Wtedy nie trzeba wam będzie dawać ludziom żadnych dofinansowan do pieców ani szukać "smieciowych przestępców". Tyle w temacie który trwa cała zimę i żadnego efektu nie ma a to dlatego że ten temat powinien być poruszony i rozwiązany w lecie a nie w sezonie grzewczym. Ale Panowie wola chodzić, publicznie dumac, rozkładać ręce i pokazywać ludziom że coś robią a tak naprawdę NIC z tym nie robią. I pewnie nie zrobią. A dzieci będą dalej truc bo już nie chodzi o nas starych starszych czy młodzież. Byliśmy widzieliśmy trochę żyjemy. Ale małe dzieci które chodzą do przedszkola i muszą wdychac ta truciznę a później infekcje której lekarze dodatkowo leczą antybiotykami i niszczą ich cały układ odpornościowy. Jeden problem który jest do rozwiązania ale to trzeba chcieć.
Julek09:39, 4 marca 2017
Brawo dla władz i brawo dla mieszkańców naciskających na miasto, żeby zaczęlo mocniej działać. Tyl trzymać
Pawlak08:50, 4 marca 2017
pewnie ze mozna.Co ma na twoje niebo wlatac
mieszkaniec08:47, 4 marca 2017
Nie trzeba DRONA,ekip badaczy,tylko nie przymykac oczu na to co ewidetnie widac i kazdy wie!Ale mozna tez karac emerytow,biedote,a Bogaty niech se kopci
pio08:32, 4 marca 2017
tofler - 100% racji! z małą poprawką, raczej bieda nie zagląda do tych kominów w centrum.
Wicher07:32, 4 marca 2017
Podhale śpi na gorących wodach termalnych a burmistrz bawi się jak małe dziecko . Cały NT i całe Podhale powinno być ogrzewane wodami termalnymi ale mamy kolejno takie władze jak burmistrz i właśnie to przez ich politykę ludzie ludzi trują !
Tutejsza23:50, 3 marca 2017
Czytajcie ze zrozumieniem. Badania byly przeprowadzone wczoraj po godzinie 17. Dzis byl tylko pokaz. I tak trzymac panie burmistrzu. Nareszcie cos idzie w dobrym kierunku. Jeszcze wypadaloby rozliczyc osoby odpowiedzialne za oczyszczanie miasta bo wszedzie straszny syf. Wstyd na stolice podhala.
PK23:19, 3 marca 2017
No w dzień i przy wietrze to se mogą badać......
tofler21:58, 3 marca 2017
We Wiedniu czy w Sztokholmie żaden dron nie musi latać nad mieszkańcami ani niczego badać, przyczyniając się tym samym do zagrożenia przechodniów, gdyż wypadki z dronami to częste zjawiska. W sąsiadujących z nami państwach do ogrzewania budynków używa się energii elektrycznej lub gazu i ilość spalin z kominów wynosi tam zero. To bieda skłania mieszkańców Podhala do palenia dosłownie wszystkim, władza dąży do karania ludzi za to że są biedni i jeszcze ma czelność się tą swoją nikczemnością wobec własnych spauperyzowanych obywateli publicznie popisywać (władzę stać na czujniki i drony, obywateli Podhala nie stać na bezpieczny dla środowiska sposób ogrzewania - czy to nie jest skandal?).
Dymek20:41, 3 marca 2017
Ten dron nie jest czasem od Macierewicza a osoby wokół to wojsko obrony terytorialnej
sieniawian20:33, 3 marca 2017
wyciołem syćkie drzywa ... mom czym polić !
Jedrek z AZ19:39, 3 marca 2017
Ciekawe czy ma stosowne /od prokuratora respektuję/ pozwolenie ?jak nie to zobaczymy Co na to dymiący kij powiedziałby Apacz
Ludzik19:37, 3 marca 2017
Zdjęcia sobie burżuje na rynku robią w czasie pracy zamiast wziąć się do roboty urzędasy i projekt na dofinansowanie dopłat do pieców napisać, środki pozyskać,znaleźć dopłaty dla mieszkańców a nie karać ludzi którzy was wybrali. Arogancja i lekceważenie wyborców. Skandal.
Alex Durango'9519:36, 3 marca 2017
Ale czad!Za nim powinien lecieć drugi i zrzucać bomby na dachy domów trucicieli.
6666655544219:08, 3 marca 2017
Do dd cos tam. Kontrole za pomoca czujników jak najbardziej tak i za . Natomias inwigilacja za pomoca srodkow rejestrujacych obraz i dzwiek bez zgody czyli ( nagrywanie co sie dzieje u kogos na podworku itp ) jest zakazane prawnie. Jedyne odstepstwo to teren imprezy masowej oraz policja w trakcie sledztwa. Mam nadzieje ze to o to chodzi a nie o ukrywanie zawartosci kotlowni
betan18:39, 3 marca 2017
A kiedy bedą karani włodarze miasta, za brak działań związanych z gazyfikacją obrzeży miasta.
Przmyśł - śmieciarzu18:27, 3 marca 2017
Dobrze, że teraz wypróbują a na zimę zastosują... Ponadto każdy przez lato przemyśli czym będzie palił... Co sie odwlecze to nie uciecze - brawo władza, bo dla naszego zdrowia planuje !!!
maciesław17:20, 3 marca 2017
Dfsdddf- przecież to dla dobra nas wszystkich ta cała walka ze smogiem. Ja sam już przestałem palić pampersy w piecu. Z czystym sumieniem wpuszczę urzędników do mojej kotłowni.
hmm17:18, 3 marca 2017
KLOC nie bredź....
Art. 143. W granicach określonych przez społeczno-gospodarcze przeznaczenie gruntu własność gruntu rozciąga się na przestrzeń nad i pod jego powierzchnią.
Obiektywny16:41, 3 marca 2017
Trucicieli, ukarać, adresy upublicznić! Nazwiska niekoniecznie, każdy będzie wiedział
kkkk16:41, 3 marca 2017
a na starym kombinacie jest taki fajny wysoki komin widział kto jak fajnie kopci?
KLOC16:40, 3 marca 2017
dfsddf
Chłopie. Zestrzel będziesz 100 koła w plecy. Dron nie nagrywa kamerą twojego domu tylko pobiera próbkę dymu z komina , a przestrzeń nad twoim domem nie należy do ciebie, wolno nad nim latać. Jedyne dane jakie upubliczni to fakt że spalasz śmieci i upublicznione zostanie to w sądzie gdzie wyjdziesz chudszy o 5000 zł :)))
miotonik16:37, 3 marca 2017
czyli,żeby załapać się na dotację,trzeba palić gumiaka,inaczej,czekaj tatka latka
KLOC16:35, 3 marca 2017
BRAWOOOOO !!!!
Wreszcie jakieś mądre systemowe działania kierowane przez specjalistów.
Brawo burmistrz brawo UM . Tak trzymać !!!!!!!
Możliwe że działania Alarmu smogowego coś podziałały
turystka16:33, 3 marca 2017
Pewnie na ostatnim forum Smogowcy zrobili ściepę na zakup dronu ...i pajacowaniu stało się za dość ...
l16:25, 3 marca 2017
Od kilku dni nie ma smogu. Wieje halny. Badania są obiektywne. Śmiech na sali.
Ciekawski16:24, 3 marca 2017
Ciekawe czy latał nad domami ulicy Halikowskiego.Bo róża wiatru jest ukierunkowana przeważnie z tamtej strony w kierunku Centrum.
Tadek16:15, 3 marca 2017
Co ciekawe , kto wczoraj ok. 12,00 ( dzień ) przy pogodzie +10 st.C PALIŁ w picach .??????
Palenie w "kopiciuchach w tym damy radnych zaczynają po 16,00 w zimie - po jaką cholerę ten dron latał w dzień - tylko dla filmu i reklamy " ROBIMY CO SIĘ DA ZE SMOGIEM I PYŁEM ALE W DZIEŃ "
Rychu16:15, 3 marca 2017
Jedyny pożytek z niego taki, że może gołębie wypłoszy - tym niech się władza zajmie bo wszystko obsrane, że szkoda gadać. A smog był jest i będzie - wiedzą o tym nawet w UM, a te wszystkie cyrki z dronami, kontrolami, oświadczeniami w mediach są tylko pod publiczkę
podhale16:14, 3 marca 2017
Bardzo dobrze, szkoda że tak późno
EG16:10, 3 marca 2017
Nie wiem czy wiecie ale takie latanie sobie dronem na małej wysokości ponad obszarem zabudowanym jest z punktu widzenia prawa lotniczego zabronione... Proponuję zgłaszać na policję każdy taki lot, a na umorzenie składać skargę (wiadomo że pierwsze zgłoszenie z definicji umarzają dla wygody, choć nie mają do tego prawa)
do dfsdddf16:07, 3 marca 2017
A co wykupiłeś i zastrzegłeś sobie przestrzeń powietrzną nad domem? Z tego co wiem, to nie należy ona do Ciebie i można w niej latać.
ian.16:07, 3 marca 2017
badaja jak cieplo i malo kto pali ....
...16:03, 3 marca 2017
Obniżyć podatki na gaz i olej to nie będzie trzeba wydawać pieniędzy na takie bzdety i dotacji na piece. Problem sam się rozwiąże tak jak na Słowacji. No ale my mamy górników... Im nie może spaść włos z głowy...
smoguś16:02, 3 marca 2017
powietrze jest raczej każde, a jak spadnie Ci kolego dfsdddf na posesje to wtedy róbta co chceta :P

Bardzo dobrze może powykrywają trucicieli największych w NT
eko16:00, 3 marca 2017
Palisz śmieciami że się tak boisz ?!
Anty Bolek15:55, 3 marca 2017
Ile to kosztowało,to nasze pieniądze .
Ewa15:55, 3 marca 2017
Do dfsdddf. A co, masz coś na sumieniu???
Bodura Paweł15:50, 3 marca 2017
Jak mi to coś przeleci nad głową,to was ro***le,to jest do inwigilacji,a nie do pomiarów.
Ale wybieg !15:38, 3 marca 2017
Badają spaliny w samo południe, gdy nikt prawie nie paliw..więc po co tajnie....
A ruszyliby se z tym droonem pod wieczór... To badania byłyby pewnie oszałamiające... A tak udawanie głoopa !!!
@ dfsdddf15:34, 3 marca 2017
A czy można policjanta zastrzelić, gdy zatrzymuje łamiącego przepisy drogowe... Czy można nie wpuścić Policji idącej na teren prywatny w pogoni za bandytą... A trucicielstwo to więcej niż łamanie przepisów i nawet groźniejsze z uwagi na skutki niźli bandytyzm - Tak d*** Ty ****
ja15:19, 3 marca 2017
trzeba było latać jak było - 30* a nie teraz jak już jest prawie po sezonie grzewczym .
dfsdddf15:18, 3 marca 2017
A czy można takiego intruza zestrzelić gdy wleci bez wiedzy i zgody właściciela terenu na teren prywatny ? Przecież nie mają żadnego prawa do upubliczniania żadnych informacji bez zgody
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij