Czwartek, 28 maj 2020, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 41
Clouds
16°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 41
Clouds
16°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 41
Clouds
17°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 45
Rain
14°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 66
Clouds
16°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 41
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.03.2017, 10:12 | czytano: 5001

Sprawa zabójstwa Andrzeja Krzysztofiaka wraca do sądu. Czy morderca dostanie surowy wyrok?

Fot. Michał Adamowski

Przed Krakowskim Sądem Apelacyjnym odbędzie się dziś rozprawa ws. wyroku dla zabójcy 20-letniego Andrzeja Krzysztofiaka w Andrzejki 2013 roku w Rynku w Nowym Targu. Morderca - Dawid M. z Rabki-Zdroju - dostał 15 lat więzienia. Niska kara wywołała społeczną krytykę, sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, który uznał, że sąd apelacyjny w Krakowie powinien ocenić ją jeszcze raz.

W zeszłym roku Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał Dawida M. na 15 lat więzienia, choć wcześniej Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zasądził mu dożywocie. Wywołało to liczne protesty w Nowym Targu, a rodzina w poczuciu niesprawiedliwości rozpoczęła walkę o zmianę wyroku. Wskutek zaangażowania posła Edwarda Siarki sprawą zainteresowało się Ministerstwo Sprawiedliwości. Efektem tych starań jest kasacja złożona przez ministra Zbigniew Ziobro do Sądu Najwyższego i decyzja SN o ponownym rozpatrzeniu sprawy przez sąd apelacyjny w Krakowie. Pierwsza, być może pierwsza lub jedyna rozprawa, odbędzie się dziś.

Rodzina zabitego długo czekała na tę chwilę. Na profilu na Facebook'u "Walczymy o sprawiedliwy wyrok za zabójstwo Andrzeja Krzysztofiaka", napisali m.in. "Tak więc wygląda na to, że nadszedł czas na zakończenie tego, co rozpoczęliśmy wspólnie z Wami ponad rok temu. Nie przywrócimy Andrzejowi życia, ale możemy sobie spojrzeć w oczy i powiedzieć: „walczyliśmy”. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby sprawiedliwości stało się zadość".

r/


Zobacz więcej naszych publikacji na ten temat
najnowsze informacje
komentarze
Wysoko sprawiedliwości09:11, 15 marca 2017
@mój nick,czytaj ze zrozumieniem "Wskutek zaangażowania posła Edwarda Siarki sprawą zainteresowało się Ministerstwo Sprawiedliwości. Efektem tych starań jest kasacja złożona przez ministra Zbigniew Ziobro do Sądu Najwyższego i decyzja SN o ponownym rozpatrzeniu sprawy"
Mokra gąbka na głowę...20:57, 14 marca 2017
GR- czytaj dokładniej artykuły! Sprawa o zabicie Andrzeja Krzysztofiaka a nie Michała Marka!Zabójca Michała się wywinie po kilku latach bo niby naćpany był.Odsiedzi 8 lat i wyjdzie na wolność. Takie mamy prawo popaprane!
@ wysoko sprawiedliwości16:44, 14 marca 2017
To chyba PIS ma swojego Boga? Bo ten o którym myślę to z PIS-em raczej po drodze nie ma. I Bogu dzięki!!!
Wysoko sprawiedliwości14:14, 14 marca 2017
Dzięki Bogu , że wybory wygrał PiS.
Ja11:44, 14 marca 2017
Jesteśmy z Wami>>>>>>
?10:41, 14 marca 2017
dlaczego nigdy nie są podawane nazwiska sędziów orzekających? czy to jakaś tajemnica, zwyczaj, czy niedopatrzenie dziennikarzy? ja jakoś nie potrafię uwierzyć w to że sędzieowie nie biorą łapówek -
GR10:41, 14 marca 2017
Rodzina zamordowanego Michała powinna tak samo zakwestionować obronę pięciu osób które były obecna podczas morderstwa i uczestniczyły w ukryciu zwłok. Tam proponowane wyroki do 5 lat to obraza dla szanujących wymiar sprawiedliwości obywateli tego kraju.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij