Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 44
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 27
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
05.04.2017, 16:36 | czytano: 1736

Nowy tomograf i aparat USG w zakopiańskim szpitalu

Blisko dwa miliony złotych kosztował tomograf montowany właśnie w Szpitalu Powiatowym im. T. Chałubińskiego w Zakopanem. Sprzęt ma być uruchomiony jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Został zakupiony w całości ze środków własnych szpitala.

- Nowy tomograf zastąpi wysłużony już nieco, dotychczasowy sprzęt – informuje Regina Tokarz, dyrektorka zakopiańskiego szpitala powiatowego.- Ten stary udało nam się sprzedać za 250 tysięcy złotych. Na razie trwa demontaż starego tomografu, następnie nastąpi montaż nowego.\

Wart ponad 100 tys. zł sprzęt dla szpitala w Zakopanem nieodpłatnie przekazała w tym roku dla oddziału pediatrii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pediatria otrzymała nowoczesny aparat USG oraz pulsoksymetr.

js/
najnowsze informacje
komentarze
sokrateles14:15, 7 kwietnia 2017
do kropki:
Każdy kto pomaga, i oczywiście p. Jerzy Owsiak też pomaga, tylko że p. Jerzy Zięba działa całkowicie bezinteresownie, założył fundację 'Polacy dla Polaków' - dlaczego w mediach jest tak cicho o tym co robi pan Zięba, natomiast wszędzie non stop słyszymy Owsiak, Owsiak, Owsiak ...? (dlaczego jeszcze w ogóle mamy odprowadzane z pensji co miesiąc składki na ubezpieczenie zdrowotne, skoro pan Owsiak tak rzekomo ogromne środki zbiera i szpitale jak Polska długa i szeroka finansuje - czy ktoś kiedyś zastanowi się przez chwilę chociażby nad tym kolosalnym nonsensem?).
uuuu11:44, 6 kwietnia 2017
.- dla szpitala? Przecież suma sumarum płacisz za to ty - rozumiem że jest ci wszystko jedno czy tą różnica jest przeznaczona na leczenie chorych czy dla firm -partnerów - WOŚPu
.10:44, 6 kwietnia 2017
Do sokrates. Każdy kto pomaga zasługuje na szacunek i podziw. Ale takie już to nasze polskie piekiełko jest że na jednego się pluje a innych wywyższa. A kogo nie lubimy zależy tylko od naszej zawiści i kompleksów.
.10:38, 6 kwietnia 2017
Do uuu. Jeżeli to takie nieopłacalne dla szpitala, to nie musiał brać. Przymusu nie ma. No chyba że tobie jakaś kasa się urwała!
uuuu10:04, 6 kwietnia 2017
Yogi- z całym szacunkiem, ale naucz się czytać ze zrozumieniem. Gdzie napisałem że WOŚP ma za to płacić??? Zacytuj taki fragment mojej wypowiedzi. Jeszcze raz specjalnie dla ciebie z dużej litery WOŚP A NIE SZPITAL DECYDUJE KTÓRA FIRMA ZAJMUJE SIĘ OBSŁUGA I SERWISEM SPRZĘTU - ZA OBSŁUGĘ PŁACI SZPITAL( za dużo większe pieniądze niż jeśli sam wybrał by ofertę) NIEKORZYSTNEGO SERWISANTA JAK I MIEJSCA PRACY SPRZĘTU NIE MOŻE SZPITAL ZMIENIĆ BO WOŚP SPRZĘT ZABIERZE - wystarczająco jasno?
Yogi09:04, 6 kwietnia 2017
do uuuu:
może i ludzie nie wiedzą tego co napisałeś, że sprzęt jest wypożyczony , a nie DANY.
Ale jak ktoś wyżej napisał, nie dość, że zakupili i dali do szpitali tyle sprzętu to mają jeszcze serwisować?? No wybacz, ale chyba nie.
Pozartym jak przekazali karetkę dla noworodków w NT to może mają do paliwa dopłacać??
Niech szpital, serwisuje. Przecież On z tego korzysta, bez przesady.
Polskie myślenie, dali rękę, a to jeszcze może łokieć wezmę ;-))
uuuu08:30, 6 kwietnia 2017
poli- a dostrzegasz różnie miedzy tym iż jako właściciel sprzętu możesz wybrać najlepszą/najtańszą/najbardziej opłacalną ekonomicznie ofertę a nie taką jaka WOŚP ci narzuci? Możesz też dowolnie dysponować/dawać na inne oddziały itp.a nie TYLKO tam gdzie WOŚP ci dał bo jeśli nie to ci zabierze? Tak naprawdę szpital dostaje możliwość korzystania ze sprzętu a w zamian utrzymuje firmy związane z WOŚP za dużo większe pieniądze niż miało by to miejsce normalnie
M.G.23:37, 5 kwietnia 2017
No to się Reginka znowu może pokazać z " pieknym" uśmiechem do "jakiejś"gazety - najpewniej "Tygodnika Podhalańskiego" .
Szkoda tylko, że tego uśmiechu nie będą mogli skomentować pracownicy....(niewolnicy) - ( co z tego , że coś starego kosztuje 250 tysięcy i udaje się to sprzedać , zdrowie tych , którzy pracują na uśmiech pani dyrektor jest o wiele więcej warte, a nikt nie potrafi tego docenić = wycenić...... Zdrowia.... życzę
sokrateles21:54, 5 kwietnia 2017
Dlaczego Jerzy Owsiak jest tak nachalnie od dwudziestu lat non stop reklamowany i nagłaśniany, nasze publiczne media za darmo dają mu czas na antenie, skarbówki nie ściągają od firm podatków bo są ulgi na WOŚP, itd., natomiast równocześnie tak zażarcie i tak agresywnie zwalcza się i niszczy pana Jerzego Ziębę i to on robi dla zdrowia Polaków? Polacy widzą tę manipulację i to ludzi razi coraz bardziej.
poli21:43, 5 kwietnia 2017
uuuu
to chyba normalne że trzeba konserwować i płacić jak się kupi samemu to obowiązuje ta sama procedura....najlepiej dać za darmo i jeszcze serwisować polskie myślenie....
jak16:58, 5 kwietnia 2017
no to możecie napromieniowywać ludzi na potęgę yuuupiiiiii!!!!
uuuu16:54, 5 kwietnia 2017
Nie PRZEKAZAŁA - tylko UŻYCZYŁA - ten sprzęt jest ciągle i w całości WŁASNOŚCIĄ WOŚP i szpital musi bulić WYBRANEJ przez WOŚP firmie za jego obsługę i konserwację kolosalne pieniądze - ot taki fakcik nie ogłaszany przy tych "darach" WOŚPu...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij