Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała
Szczawnica
Clouds
-12°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-12°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-11°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-10°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-10°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-12°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
170 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
74 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Koronawirus
126
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
86
40
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
1503
804
Wykonanych testów
270
135
20.06.2017, 20:00 | czytano: 3082

Wręczono Małopolskie Wektory Współpracy. Nowy Targ w pierwszej trójce

W hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem wręczono Małopolskie Wektory Współpracy. Konkurs rozgrywany był po raz 10.

zdj. Piotr Korczak
Wzorem poprzednich edycji, celem konkursu było nagrodzenie i promowanie najlepszych przykładów partnerskiej współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi. Ideą konkursu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez doskonalenie zasad i form współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego a NGO w Województwie Małopolskim. Aplikacje na konkurs nadsyłane były przez samorządy. Przy ich ocenie pod uwagę brana była m.in. różnorodność form współpracy oraz innowacyjność zgłaszanych rozwiązań.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:
I miejsce - Urząd Miejski w Starym Sączu
II miejsce - Urząd Miasta Oświęcim
III miejsce - Urząd Miasta Nowy Targ
wyróżnienie - Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Konkurs Małopolskie Wektory Współpracy od dziesięciu lat realizowany jest przez Instytut we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie Urzędy Miast, Gmin oraz Starostwa Powiatowe z Małopolski.

W Kapitule konkursu zasiadali: Iwona Bilska - Burmistrz Miasta Jordanowa, prof. Ewa Bogacz-Wojtanowska - Instytut Spraw Publicznych UJ, dr hab. Andrzej Bukowski - Instytut Socjologii UJ, Małgorzata Dulak - Koordynator współpracy z organizacjami pozarządowymi, UMWM, Mariusz, Kusion - Małopolska Rada Pożytku Publicznego, prof. Janusz Majcherek - Instytut Socjologii i Filozofii UP, Anatol Władyka - FRDL MISTiA.

Na rozdaniu nagród nie pojawili się przedstawiciele Urzędu Miasta Nowy Targ oraz Urzędu Miasta Skawina.

rk-w/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Laureat08:07, 22 czerwca 2017
W Nowym Targu wiedzą że to nagroda lipa to po co jechać.Drugi raz nie dostaną.I tyle.
zygfryd11:21, 21 czerwca 2017
Troszeczkę nie rozumiem i chyba coś mi umknęło czytając, mianowicie ile pieniędzy otrzymali tegoroczni laureaci na "wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego"? Pytam, bo ja sobie też mogę wydumać np. "gradienty", napisać statut, zarejestrować, powołać kapitułę do wyłaniania laureatów, tylko że takie coś nie ma absolutnie żadnego sensu jeśli w ślad za tą jakże szczytną ideą społeczeństwa obywatelskiego nie idą działania, na które trzeba mieć pieniądze. Sorry, ale to już swego czasu Śp. Zygmunt Bauman celnie zauważył że sama polityka, nagłośnienie jakiejś idei nic sama nie zmieni; ona daje nam wskazówki co robić, jak robić i co jest słuszne, ale nie daje nam środków żeby to robić w realu. Tymczasem ten real jest taki że Polska jest straszliwie zacofanym cywilizacyjnie krajem na tle takich krajów jak Niemcy, Austria czy Skandynawia, a chyba ten kierunek (sic) nas interesuje, prawda?
tadek09:41, 21 czerwca 2017
Środki na wszelkie inwestycje muszą przepływać przez Urząd Marszałkowski. Czyli co sami dadzą ,zatwierdzą to jest realizowane i dokładnie to dostają. Jak w takiej sytuacji można mówić o konkursie i nagrodach.
mieszkaniec09:37, 21 czerwca 2017
Łapsze Niżne znów w czarnej dziurze!!!! Brawo WÓJT!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas