Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
10°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Clouds
14°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Clear
17°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 34
Clouds
16°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 40
Clouds
13°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
13.07.2017, 09:56 | czytano: 4922

Dom Nauczyciela przestanie straszyć

NOWY TARG. Stojący przy ul. Królowej Jadwigi czterokondygnacyjnym budynek Domu Nauczyciela przejdzie kompleksowy remont.

Na zlecenie nowotarskiego starostwa, wymieniony zostanie dach, budynek zostanie ocieplony, zyska nową elewację, zostanie w nim wymieniona kotłownia na gazową i cała stolarka okienno-drzwiowa. Po remoncie będzie wyglądał jak na obrazku powyżej.

Jak mówi starosta Krzysztof Faber, koszt prac szacowany jest na ok 1,2 mln zł. To, ile dokładnie będzie kosztowała przebudowa budynku, okaże się, gdy starostwo rozstrzygnie przetarg na wykonawcę prac. Ponad 400 tys. zł powiat pozyskał na ten cel ze środków Unii Europejskiej.Roboty mają potrwać kilka miesięcy i zakończyć się przed najbliższą zimą.Przebudowa ma na celu dostosowanie budynku do aktualnych wymagań i przepisów przeciwpożarowych i dostępności dla osób niepełnosprawnych. Funkcja i gabaryty zewnętrzne budynku nie ulegają zmianie. Budynek pełni funkcje użyteczności publicznej – mieszczą się tu biura i siedziby m.in. biblioteki, Związku Nauczycielstwa Polskiego czy Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.

r/
najnowsze informacje
komentarze
obiektywny21:02, 14 lipca 2017
Jakim prawem miasto robi remont tego budynku?
ee tam16:38, 14 lipca 2017
STAŚ -jak sam stwierdziles ze miasto biedne to rowniez jestem za tym aby rozważniej te inwestycje przeprowadzać, a nie dom nauczyciela za 1,2 mln czy muzeum 1 prasy drukarskiej za 1,5mln nie będzie absolutnie żadnego pożytku publicznego tych inwestycji, robić robić ale z głowa a nie co popadnie by ładne było a w "srodku " w sensie instytucji bagno i bida z nędza

a co do "bangladeszu " to z niego byla kaska kasa kasa dla wszystkich i dla miasta , zobaczymy kiedy ten nowy ladny sie zwróci oby nie za 20 lat :) sa ogrome aglomeracje czy miasta turystyczne gdzie nie ma ani ladu ani skladu ale turysci sa kasa jest wszystkim zyje sie lepiej
STAŚ09:09, 14 lipca 2017
do zigi.....rozumiem, że drogo, ale żeby nic nie robić ?!! Dość,że Miasto biedne, to jeszcze ma być jak na starym jarmarku na Berekach ?!! Daj spokój z nauczycielami, i z poziomem ich nauczania. Wielu z nich nie ma takiej wiedzy, jak inni z zamiłowania poloniści, albo historycy. Pozdrawiam, myśl pozytywnie !
xxx01:15, 14 lipca 2017
hmm za tyle kasy to chyba złotem ten budynek będzie ociekał lekka przesada, po za tym budynek ten w cale nie straszy... w mieście jest wiele budynków w gorszym stanie i nikt w ich remont nie wkłada 1,2mln :/
zigi22:08, 13 lipca 2017
No nie! Całkiem w porządku wyglądający budynek, który absolutnie nie wymaga jakichkolwiek remontów. To jest skandal! Jeśli coś mnie (i zapewne wielu innych czytelników) tutaj naprawdę straszy, to tylko niebywała nonszalancja w wydawaniu dużych publicznych pieniędzy na coś co remontu w odczuciu społecznym wcale nie wymaga, gdy równocześnie nauczyciele nie mają pracy, a oddziały klasowe są w celach oszczędnościowych powiększane - wiadomo że im większy oddział klasowy od 1 września to a/ gorsza jakość nauczania, b/ mniejsze zapotrzebowanie na nauczycieli. Pieniądze zamiast na remont dość dobrze prezentującego się budynku należy przeznaczyć na dodatkowe zatrudnienie nauczycieli po szkołach! (pojedzcie do Włoch, albo nawet na takie Węgry czy Czechy i zobaczcie jak tam większość publicznych budynków wygląda: naprawdę ze sto razy gorzej, a nikt ich jakoś tam nie remontuje, bo tam władze widzą potrzeby bardziej palące w postaci poprawy jakości nauczania, mniejsze oddziały, większe zarobki nauczycieli, itd.)
MM20:54, 13 lipca 2017
Remont za milion a projekt robiony wczoraj wieczór. Na pierwszej wizualizacji okna po prawej stronie na piętrze drugimi trzecim są krzywo narysowane względem siebie... Ot detal
POZYTYWNY19:22, 13 lipca 2017
Zapomniano o tym, że są tam mieszkania socjalne ? Czy też z psychologami przeniesiono ?
mm15:37, 13 lipca 2017
Tak najlepiej oddajcie budynek właścicielom działki,na której on stoi a nie róbcike remonty za multi sumy i kto te rachunki za ogrzewanie będzie płacił i za dalsze utrzymanie,komuna chyba nigdy się nie skończy...
Cudo11:32, 13 lipca 2017
Ta, za tyle to by postawili nowy :)
Strach nas oblecial: )11:31, 13 lipca 2017
Tak poradnia jest w innym miejscu. Straszy??? Na serio to dworzec PKP jest straszny i nikogo to nie interesuje. Starszą też autobusy zaparkowane na drodze w stronę PKP.
jaaa10:48, 13 lipca 2017
Poradania Psychologiczno -Pedagogiczna jest przeniesiona na A. 1000-lecia. Już dawno jej tam nie ma.
.10:33, 13 lipca 2017
Gdyby tak hala gorce przestała straszyć, lodowisko albo dziury na Szaflarskiej.
Obserwator10:16, 13 lipca 2017
MaFil niech sobie sam takie cudo zrobi u siebie
Arch10:09, 13 lipca 2017
To straszne, w tym zacnym otoczeniu taki bobol. Zespół projektowy z Zakopanego wciska nam w takiej ładnej tkance miejskiej takie "cudo" za 1,2miliona. Skandal ca cały powiat.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij