W Zakopanem trwają VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 05 grudnia
Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
94 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 47 | 94 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
12.08.2017, 21:40 | czytano: 3314

W Zakopanem trwają VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych (zdjęcia)

Drugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które od wczoraj goszczą na Górnej Równi Krupowej, upłynął pod znakiem Powiatu Wadowickiego. W Zakopanem goszczą gospodynie i twórcy ludowi między innymi z Witanowic, Ryczowa i Stryszowa, którzy zaprezentowali zwiedzającym swoje najciekawsze produkty.

zdj. Regina Korczak - Watycha
zdj. Regina Korczak - Watycha
- Podczas Europejskich Targów Produktów Regionalnych prezentują się nasze lokalne Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia. Głównym uczestnikiem jest Dolina Karpia - stowarzyszenie, które zrzesza regionalnych producentów przetworów rybnych. W Zakopanem spróbować można smażonego karpia, czy kiełbasę z suma. Koła Gospodyń Wiejskich przywiozły ze sobą sernik, jabłeczniki i wiele innych produktów, które posiadają certyfikaty produktów regionalnych, np. kaszankę z kapustą. Po raz pierwszy mamy okazję zaprezentować się w Zakopanem. Tutaj jest największe skupisko ludzi w lecie, więc jest to świetne miejsce do promowania naszego powiatu - mówił Andrzej Górecki, wicestarosta wadowicki.

W Zarembku Tradycji swoją książkę "Na Giewont się patrzy" zaprezentowały Barbara Caillot-Dubus oraz Aleksandra Karkowska. Książka jest zbiorem rozmów z najstarszymi mieszkańcami Gminy Kościelisko, którzy opowiadają jak wyglądało życie na Podhalu przed II wojną światową.

Koło Gospodyń Wiejskich z Kościeliska zaprosiło do udziału w Targach Koło z Ostrowska. Na stoisku spróbować można było gołąbków w sosie pomidorowym, zupy zoproski oraz domowego ciasta drożdżowego.

Na scenie we wiosce festiwalowej wystąpiły zespoły z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego. W ciągu dnia mogliśmy usłyszeć i zobaczyć Chór Osieczanie, Zespół Czerwone Korale z Brzeźnicy, Zespół taneczny Pryzmat ze Spytkowic, Zespół Śpiewaczy Radoczanki z Radoczy, czy Orkiestrę Dętą Zator, której towarzyszył zespół ROKBand.

Podczas dzisiejszego dnia można było wziąć udział w licznych warsztatach i pokazach. Największą popularnością cieszył się pokaz wytwarzania ozdób szklanych, który przeprowadzali twórcy z Krosna oraz warsztaty rzeźbiarskie, które zorganizowali twórcy z Wadowic.

Tekst i zdjęcia: Regina Korczak-Watycha
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas