Policjanci i ratownicy TOPR przeczesują Dolinę Roztoki - podhale24.pl
Niedziela, 05 lutego
Imieniny: Agaty, Adelajdy, Justyniana
Szczawnica
Snow
-8°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-8°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 90 %
Snow
-7°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-7°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-5°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-9°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
17.09.2017, 10:40 | czytano: 6180

Policjanci i ratownicy TOPR przeczesują Dolinę Roztoki

Policjanci wraz z TOPR-owcami szukają w Tatrach śladów mogących pomóc w identyfikacji znalezionych w ubiegłym tygodniu ludzkich szczątków.

Ok. 20-osobowa grupa złożona z zakopiańskich policjantów, funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz TOPR-owców przeczesuje okolice Doliny Roztoki w Tatrach. W akcji uczestniczy również policyjny przewodnik z psem tropiącym.

"Szeroko zakrojone działania skierowane są na poszukiwanie ewentualnych śladów - kości, rzeczy osobistych itp.- mogących pomóc w identyfikacji znalezionych w ubiegłym tygodniu szczątków ludzkich. Poszukiwania obejmą duży obszar, wszystko wskazuje bowiem na to, że przez lata szczątki jak również odzież i rzeczy osobiste ofiary mogły zostać rozwleczone przez dzikie zwierzęta" - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu, podczas prac naukowych prowadzonych w tym rejonie, pracownicy TPN natrafili na części garderoby (koszulę) i wyposażenia turystycznego (plecak). Znaleziono także fragment ludzkiej kości.

Znalezisko zostało przekazane zakopiańskim policjantom. W trakcie dalszych poszukiwań natrafiono na inne fragmenty szkieletu ludzkiego. Ponieważ znaleziono także na produkty spożywcze z określoną datą ważności, przyjęto, że data zgonu może się zamykać się w latach 2007 – 2009 r. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo. Trwają czynności identyfikacyjne.Do wszystkich jednostek Policji w Polsce został przesłany komunikat z prośbą o przeszukanie baz osób zaginionych w tym wytypowanym okresie. Znalezione szczątki ludzkie trafiły do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie będzie trwać analiza w celu uzyskania profilu DNA. Prowadzący śledztwo biorą pod uwagę zrekonstruowanie wyglądu twarzy na podstawie znalezionej czaszki.

Policjanci proszą o kontakt osoby, których bliscy lub znajomi mogli zaginąć w górach około 10 lat temu. Telefon do policji w Zakopanem: 18 - 20 23 400 lub 404.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
X/y20:19, 17 września 2017
Ja bym się nie sugerował produktami spożywczymi znalezionymi w tym miejscu. Mogą to być zwykłe śmieci a czas zgonu zupełnie inny.W tv pokazywali ciemny plecak oraz było pierwsze info o koszuli. Turysta miał jeszcze obcą walutę. Jeśli zgon nastąpił w późniejszych latach 2013-2014 to byłbym skłonny twierdzić ze to "zaginiony na Chorwacji " Krzysztof. Ubieral się w koszule a w czasie zaginięcia był ubrany na czarno. Czasami chodził w Tatry. To tylko domysły ale dobre i co.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas