Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Czarny Dunajec i okolice
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
20.11.2017, 08:00 | czytano: 4983

Uroczystości pogrzebowe ks. Franciszka Juchasa

Fot. Parafia Poronin

W niedzielę w kościele w Poroninie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe ks. prałata Franciszka Juchasa, proboszcza w latach (1997-2012). Dziś w Czarnym Dunajcu msza święta pogrzebowa i pochówek.

Nabożeństwu w Poroninie przewodniczył bp Jan Szkodoń. Razem z nim modliło się 55 kapłanów oraz wierni, którzy wypełnili całą świątynię. Żegnając ks. Franciszka, wójt Bronisław Stoch dziękował za owocną współpracę z samorządem oraz za postawienie pomnika św. Jana Pawła II przy kościele. Przedstawiciel rady parafialnej Jan Gut przypomniał wielkie zaangażowanie ks. prałata w odnowieniu całej świątyni od posadzki, aż po dach. Zaś sołtys Poronina Stanisław Gąsienica-Wawrytko przypomniał o wakacyjnych mszach w oprawie góralskie,; które zapoczątkował ks. Franciszek, a także o licznych śpiewkach góralskich, które zmarły tworzył. Ks. Władysław Zązel, kolega z seminarium zmarłego mówił, że w blasku Giewontu kwitło kapłańskie życie i wielka praca ks. Franciszka dla parafii Poronin. W pogrzebie uczestniczyli także wierni z parafii, gdzie ks. Juchas pracował.

Dziś ciąg dalszy uroczystości. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kaplicy cmentarnej w Czarnym Dunajcu o godz. 13.00.

Ks. Franciszek Juchas zmarł 15 listopada w wieku 76 lat.

Ks. Arkadiusz Zych, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij