Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
07.01.2018, 15:02 | czytano: 3871

Winter Classic już po raz czwarty (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Nowotarski Mecz Noworoczny "Winter Classic" był okazją zarówno do wspaniałej zabawy, jak i okazania serca. W tym roku bohaterem wieczoru był Kuba Zawada.

Dziecko cierpi na miopatię mięśniową. Podczas meczu prowadzona była zbiórka pieniędzy na specjalny wózek, dzięki któremu Kuba będzie mógł poruszać się samodzielnie.

A mecz - czyli potyczka z hokeistami TatrySki Podhale Nowy Targ, był tylko jedną z atrakcji. W programie znalazła się loteria z cennymi nagrodami, licytacja wartościowych przedmiotów (wśród nich kombinezon Kamila Stocha, godzinny lot widokowy śmigłowcem nad górami, koszulka Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie z autografami obecnie grających hokeistów, koszulki hokejowe Patryka Wronki, Maćka Sulki, Kaspra Bryniczki, piłka do koszykowki z podpisem Mrcina Gortata, opłacone kursy na prawo jazdy kategorii B, czy skok spadochronowy), wspólne ognisko, poczęstunek. Kibicom i zawodnikom cas uprzyjemniała muzyka na żywo.

Organizatorów meczu nie zraził brak śniegu. Był potrzebny więc, przywieziono go ciężarówkami z Białki Tatrzańskiej. Tu ukłon w stronę firm "Supersnow" i "Piotrowski". Swój czas i umiejętności oferowali m. in.członkowie Nowotarskiego Klubu Kolarskiego oraz ratownicy GOPR.

Rozegrano w sumie dwa pojedynki hokejowe. Pierwszy TatrySki Podhale Nowy Targ - zawodnicy NWC, wygrali zawodowi hokeiści 3:2. Drugi mecz, będący tradycją NWC - czyli "Młodzi" kontra "Starzy" był triumfem "Młodych" (8:2), ale wspaniałą zabawą dla wszystkich.

Nie zabrakło reflekcji. Wspominano Maksa Batkiewicza, młodego hokeisty, dla którego Winter Classic zorganizowano przed rokiem. Chłopak zmarł. Ale sposób, w jaki trzynastolatek przeżył ostatnie miesiące pozostał lekcją dla wielu.

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
xxx17:47, 7 stycznia 2018
Pilot rakiety - helikopter jest mały szybki może zabrać 2-3 osoby a śmigłowiec jest dużo większy i może tych osób więcej zabrać, po za tym oba różnią się też zastosowaniem i możliwościami...
pan nikt15:36, 7 stycznia 2018
Impreza bardzo fajna atrakcyjna organizacja na najwyższym poziomie i co najważniejsze szczytny cel pozdrawiam Kubusia z rodziną organizatorów i wszystkich ludzi którzy te tam byli i wsparli tą piękną akcję
Kibic15:34, 7 stycznia 2018
Bylo super ,dzieki.
Pilot rakiety15:22, 7 stycznia 2018
Czym się różni godzinny lot widokowy śmigłowcem od lotu helikopterem?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij