Poniedziałek, 23 wrzesień 2019, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Nowy Targ i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
23.05.2018, 20:39 | czytano: 3188

Radni na razie nie będą rozmawiać o secesji Kowańca, ani o zmianie stawek opłaty targowej przy Ludźmierskiej

NOWY TARG. Pismem Pawła Kolasy w sprawie przekształcenia ul. Kowaniec w odrębną wieś mieli zająć się dziś radni z Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju.

Na początku maja do Urzędu Miasta w Nowym Targu wpłynęło oficjalne pismo w sprawie odłączenia Kowańca od Miasta. Pismo podpisane było przez jedną osobę, ale autor podkreślał, iż występuje w imieniu mieszkańców tej dzielnicy.

W pierwszym momencie burmistrz nazwał pomysł "abstrakcyjnym". - Może to była zbyt pochopna ocena. Założyłem, że to może być pomysł jednej osoby, która to tak dość nagle wymyśliła. Ale okazuje się, że pomysł odłączenia się Kowańca od Nowego Targu już wcześniej funkcjonował. Dlatego autor pisma został poproszony o uzupełnienie swojego wniosku - mówi Grzegorz Watycha.

W trakcie dzisiejszego posiedzenia Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju, radni mieli rozmawiać o wniosku, ale gdy na pytanie przewodniczącego komisji Marka Mozdyniewicza "czy wniosek został uzupełniony", padła odpowiedź, że "nie" - natychmiast zgłoszono wniosek formalny o zdjęcie tego punktu z porządku obrad - co radni jednogłośnie poparli.

Sprawa ma zostać poruszona podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Nowego Targu.

Szybko też "rozprawiono się" z prośbą od osób handlujących na placu targowym przy ul. Ludźmierskiej. Podobnie jak dwa miesiące temu, i teraz - proszą o obniżenie stawki opłaty targowej z obowiązujących 4 zł za metr kw. powierzchni stoiska - do 2 zł. Argumentują swój wniosek niewielką ilością zarówno handlujących, jak i kupujących.

Tu głos zabrał przewodniczący Rady Miasta, przypominając iż stawki opłaty targowej na terenie Miasta są zróżnicowane i tak powinno pozostać. - Ustaliliśmy jako Rada różne stawki, bo nam zależało, by w Mieście był jeden plac targowy. Zrównanie stawek oznacza odejście od tego planu. Przy czym stawki za handel kwiatami, warzywami i owocami są jednakowe w całym Nowym Targu - skwitował Andrzej Rajski.

s/
najnowsze informacje
komentarze
CIEKAWSKI14:37, 25 maja 2018
Ilu, farmerów jest w Kowańcu ?
k10:09, 25 maja 2018
Jest interes? Jest decyzja! Skoro kasa ma popłynąć szerokim strumieniem jak Kowaniec ogłoszą wioską to ja jestem ZA.
paul09:59, 25 maja 2018
A ja jestem za odłączeniem dzielnicy Kowaniec od Nowego Targu i przyłączenie do Gminy Nowy Targ, my mieszkańcy dzielnicy Kowaniec będziemy mieć same profity; większe dotacje do ziemi rolnej jako gmina wiejska, dotacje z funduszy europejskich do paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła etc. a miasto Nowy Targ nic nie pozyskuje żadnego dofinasowania. POPIERAM POMYSŁ JESTEM ZA REFERENDUM W TEJ SPRAWIE.
tubylec21:34, 24 maja 2018
Mógłby też Kowaniec ustanowić swoją własną, odrębną od złotego, walutę, pootwierać w co drugiej bramie kantory i na tym zarabiać. Mógłby też opodatkować wszystkich turystów przechodzących przez Kowaniec na Turbacz. Mógłby wreszcie Kowaniec zastosować sankcje wobec Nowego Targu i zakazać sprzedaży na terenie Kowańca towarów z Nowego Targu; niech inne miejscowości takie jak Ochotnica lub Raba na tym skorzystają. To dopiero zaledwie mała próbka tego co mogą Kowańczanie.
Kow21:03, 24 maja 2018
Ten poroniony pomysł umrze śmiercią naturalną.
STAŚ15:00, 24 maja 2018
Coś małe zainteresowanie, tym artykułem ?!!

Dziwne !!!
REFLEKSJA13:51, 24 maja 2018
Wymyślił, wioskę !

Ciekawe, ile połaci ziemi uprawia, Paweł z brodą ??!
EU12:53, 24 maja 2018
W głównej mierze chodzi tu też wspomnianym biznesmenom o uzyskanie dużych dotacji z funduszy UE , bo wieś może je uzyskać.
Po to potrzeba im rozłączenia Nowego Targu od Kowańca.
Kow12:42, 24 maja 2018
Nie wiem czy wieś nie ma mniejszych podatków ? - bo jak tak, to wydaje mi się, że znani biznesmeni krążą koło tej ustawy aby płacić mniejsze podatki. Dlatego potrzebna jest im ta ustawa. Czas pokaże. :-)
REFLEKSJA09:42, 24 maja 2018
Wymyślił, wioskę !

Ciekawe, ile połaci ziemi uprawia, Paweł z brodą ??!
kargul09:42, 24 maja 2018
Przecież to jest jasne płot postawił wspólnik, a prezes nie ma na to wpływu
chociaż za wszystko odpowiada. Radni ograniczą plac targowy, a za płotem ustalą stawki po 8 zł . Drogę miejską zrobią jednokierunkową żeby przyjeżdżający trafiali najpierw na stoiska na nowokupionym terenie (plotkują że inwestują tam stare władze ).
Najlepiej byłoby żeby wszystkich traktowali równo, a nie preferowali jednych bo to podejrzane.
Miastowy21:43, 23 maja 2018
Na kowancu jest 5 Kolasów przynajmniej tylu znamo którym mowa
nie21:26, 23 maja 2018
Proszę się dalej ucierać przy jednym placu targowym , to ta niezgoda między sąsiadami skończą się wojna między nimi
Kim Łun z wioski21:11, 23 maja 2018
Autor nie jest z kowanca. Bede wnioskować o utworzeniu w N.TARGU- Status Państwa Nowy Targ. Ceny w dół!! Paliwo po 1zl a zarobki mają być 100 000 na godzinę! Wyśle Pana Pawła aby zapytał Lud czy mam być Królem czy Carem tego Księstwa .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij