Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Szczawnica
Snow
-7°
Wiatr: 10.44 km/h Wilgotność: 85 %
Snow
-7°
Wiatr: 9.18 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-6°
Wiatr: 13.392 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-6°
Wiatr: 16.344 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-7°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Koronawirus
122
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
79
43
Zgonów
1
1
Na kwarantannie
1594
840
Wykonanych testów
289
182
31.05.2018, 16:32 | czytano: 9304

Rodzice odmawiają szczepienia dzieci

NOWY TARG. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne Jolanta Bakalarz jest zaniepokojona faktem, że coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci przeciwko wirusom.

zdj. Powiat Nowotarski
Jak mówiła na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego, widać wzrost liczby zachorowań na wirusowe zakażenia jelitowe wywołane przez rotawirusy i zmniejszenie liczby zakażeń w porównaniu do roku poprzedniego - mniej osób chorowało na świnkę, płonicę, wirusowe zapalenie opon mózgowych. Ponad 38 tysięcy dzieci zostało objętych programem szczepień, niestety mniej dzieci najmłodszych zostało zaszczepionych - 32 rodziców odmówiło szczepień wykonywanych w pierwszej dobie życia, zgłoszono 188 osób uchylających się od szczepień.

- Są to dane niepokojące, skutkuje to spadkiem uodpornienia w grupie dzieci w 1 i 2 roku życia. Rodzice nie chcą szczepić dzieci z obawy przed powikłaniami tymczasem wśród tych 38 tysięcy zaszczepionych dzieci zgłoszono tylko 19 przypadków łagodnych objawów niepożądanych takich jak spuchnięcie miejsca po szczepieniu lub gorączka - podkreślała Jolanta Bakalarz.

Stan zaszczepienia dzieci i młodzieży w odniesieniu do wszystkich jednostek chorobowych objętych obowiązkowym Programem Sczepień Ochronnych w Powiecie Nowotarskim za rok 217 klaruje się na poziomie 82,9%, co może mieć wpływ na kształtowanie się niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie, bowiem poziom zaszczepienia zapewniający ochronę przed chorobami zakaźnymi wynosi ok 95%.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
Paulina10:21, 6 października 2019
Dlatego zagłosuje na Konfederacje i Alicję Balcerak nr 7! Wprowadza dobrowolność szczepień w Polsce! Dość nękania rodziców wysokimi karami a jak dziecko ma powikłania poszczepienne to zaprzecza by to było przez szczepionkę i radź sobie sama!
Zachęcam was na profil kandydatki siódemki konfederacji na Podhalu www...
króliczek09:40, 9 lipca 2018
Ja nie rozumiem jak można nie szczepić dobrowolnie narażając dziecko na te choroby. Ja szczepiłam na nfz np na DTP (błonica tężec krztusiec) sprawdzoną szczepionką pełnokomórkową a dodatkowo dopłacałam do rotawirusa. Zanim zaszczepie dziecko na cokolwiek dużo czytam by miec pewnosc ze dziecko bedzie chronione odpowiednio. A mam wrażenie że osoby które nie szczepią opierają się na blędnych danych opisywanych przez ruchy antyszczepionkowców i nie są do końca swiadomi ryzyka nie szczepienia
Ja16:56, 7 czerwca 2018
"Tylko 19 łagodnych objawów" tylko? Chyba aż! A gdzie wzmianka a moim chorym dziecku które będzie kaleką do końca życia przez wasz cud szczepionkowy! A gdzie wzmianka o córce koleżanki która w wieku 2 latek zmaga się z ogromną padaczką wywołana szczepionka! A chłopczyk z autyzmem z Nowego Targu? Mamy wpisane NOP przez lekarzy z laską! Ciężko wywalczone! A wy mówicie o 19 łagodnych objawaw! Wstydźcie się!
konieczynka00:26, 6 czerwca 2018
Aż sie ciesze, ze dzieci nie mam. Opresyjne państwo. Jak można zmuszać ludzi do zgody na wstrzykiwanie ich maleńkim dzieciom substancji, których wpływ nie jest do końca przebadany. Mnie to sie w pale nie mieści, po prostu.
polak19:33, 2 czerwca 2018
STOP SZCZEPIONKOM09:36, 1 czerwca 2018
Szczepionki są po to aby nabijać kasę firmom farmaceutycznym.
Posłuchajcie co ma do powiedzenia dr Jerzy Zięba czy dr Jaśkowski
STOP SZCZEPIONKOM21:37, 1 czerwca 2018
@Szczepiony po wielokroć
@Darian
@jajakobyły
@TaKI JA
Czy wy przypadkiem nie jesteście pracownikami sanepidu? :)
Tak czy siak - ŻAL MI WAS :)
A szczepionki szkodziły i szkodzą dzieciom!!!
tubylec20:42, 1 czerwca 2018
@ zaszczepiony:
Czy my tu wszyscy mamy teraz iść, poszukać nasze tzw. Rmuły za wszystkie lata w ciągu których pobierano od nas spory podatek na ubezpieczenie zdrowotne? Jakim prawem i skąd Ci się to w ogóle wzięło że służba zdrowia w Polsce jest darmowa? Coś Ci się z Twoim myśleniem stało, nie powiem jednak co.
franio20:42, 1 czerwca 2018
Dobrowolne, refundowane: Austria,Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Rosja.
16 DOWODÓW NA NIEBEZPIECZEŃSTWO SZCZEPIENIA DZIECKA W POLSCEStyczeń 17, 2017 Admin
Kraj, w którym maleńkiemu noworodkowi jest wstrzykiwana ryzykowna szczepionka przeciw gruźlicy ? wycofana już 18 lat temu w Niemczech!
Kraj, w którym szczepi się nawet wcześniaki przeciw zakażeniom wzw B z powodu ignorowania standardów higieny w placówkach medycznych ? tanią, koreańską szczepionką nie stosowaną nigdzie w Europie!
Kraj, w którym ciągle podaje się wycofaną w Europie, bardziej ryzykowną, pełnokomórkową szczepionkę przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi.
Kraj, w którym przetarg na szczepionkę przeciw pneumokokom wygrywa koncern, dla którego pracował wiceminister zdrowia.
Kraj, w którym szczepi się dzieci niedopuszczonymi do obrotu szczepionkami stosując przepisy dotyczące? klęski żywiołowej.
Kraj, w którym zmuszą cię grzywną do zgody na podanie tych ?dobrodziejstw? dziecku.
Kraj, w którym władza i korporacje cenzurują programy telewizji publicznej, bo do głosu dopuszczono w nich rodziny dzieci poszkodowanych przez obowiązkowe szczepienia.
Kraj, w którym lekarzom zakłada się sprawy w sądzie o odebranie prawa wykonywania zawodu za informowanie o działaniach niepożądanych produktów farmaceutycznych.
Kraj, w którym lekarze nie potrafią rozpoznawać odczynów i powikłań poszczepiennych.
Kraj, w którym szczepi się największy na świecie procent dzieci, mimo najmniejszej liczby szczepionych przeciw grypie lekarzy.
Kraj, w którym jedynym praktycznym przeciwwskazaniem do szczepienia jest zgon dziecka.
Kraj gdzie koncerny zamawiają medialne kampanie szczujące społeczeństwo przeciw jedynym adwokatom praw pacjenta strasząc zmyślonymi epidemiami!
Kraj, w którym główny urzędnik rapuje zamiast wykonywać swoje obowiązki kpiąc z poszkodowanych przez zaniedbania obywateli.
Kraj, w którym wycofuje się ?ze skutkiem natychmiastowym? uznaną za niebezpieczną doustną szczepionkę przeciw polio, a jednocześnie zastrzega, że ma być zużyta ?do wyczerpania zapasów?.
Kraj, w którym nie ma odszkodowań dla ofiar, a lekarze i urzędnicy są ponad prawem.

POLSKA ? kraj w którym za petycję, która ma to zmienić możesz trafić do więzienia.

Paradoks polega na tym, że Polska leży w Europie, gdzie szczepienia w większości państw są dobrowolne, a rodzice MAJĄ WYBÓR: czy, czym i kiedy zaszczepić dziecko.

W Europie, gdzie mogą również wybrać szczepionki pojedyncze i szczepić w dłuższych odstępach czasu. Mogą też zrezygnować ze szczepień bez żadnych konsekwencji prawnych i kar. Nigdzie nie spowodowało to epidemii, którymi jesteśmy regularnie straszeni w mediach.
franio20:22, 1 czerwca 2018
https://www./.../
ehhhhh19:49, 1 czerwca 2018
@zaszczepiony: przepraszam za słowo, ale pierdoły wypisujesz !!! Jaka darmowa służbą zdrowia?????? Powielasz głupoty. Ja płace dość sporą przymusową składkę zdrowotną !!!! Jakie za darmo na jakim ty świecie żyjesz !!! No może są tacy co maja w nosie płacenie Zus i podatków !!! Póki co to są badania, które potwierdziły, że dzieci nieszczepione są zdrowsze od szczepionych. Wystarczy poszukać . Poza tym chyba Twoja wiara w ten cud medycyny jest chyba słaba, skoro jako zaszczepiony boisz się, że zachorujesz na chorobę na która się szczepiłeś
baca19:42, 1 czerwca 2018
Popieram tych co są przeciwni szczepieniom , powikłania są i będą ja dożyłem już 41 wiosen i nie bylem szczepiony na tyle chorób co tutaj się słyszy i jakoś żyje !!!! hhuraaaaaaaaaaaaa dziecko ma swoja odporność i to bardzo dobra która pozyskuje od matki i chyba mu to jak narazie wystarcza, a oczywiście Pani Bakalarz musi kazać szczepić bo /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Nina19:41, 1 czerwca 2018
@szczepiony po wielokroć zatem pochwal się kiedy i na co ???
leming doskonały19:35, 1 czerwca 2018
do : Szczepiony po wielokroć
Przeczytaj ze ZROZUMIENIEM moje posty, jeszcze raz i jeszcze raz, aż zrozumiesz ich sens. Jakim trzeba być ignorantem aby kwestionować opinie autorytetów światowego formatu.
Szczepiony po wielokroć19:15, 1 czerwca 2018
@leming doskonały
nie wystarczy dużo mówić, kiedy nie ma się nic do powiedzenia, Twoją biegunkę słowną można streścić - niewiedza pomieszana z kłamstwem,
tubylec18:51, 1 czerwca 2018
Dlaczego Sanepid nie zabierze się za kontrolowanie już nawet nie żywności, jak nawołuje Tubuś, ale przynajmniej niech zbadają czy w tych szczepionkach są te wszystkie substancje które uszkadzają dzieciom zdrowie do końca życia. Niechże się wreszcie Sanepid zabierze za robienie tego do czego został powołany jako instytucja, czyli za kontrolę tego co spożywamy, ja chcę mieć przy każdym produkcie spożywczym w supermarkecie dokładną specyfikację ile np. w 100g ryb jest rtęci, ołowiu, aluminium, arsenu, itd., a ile dobroczynnych mikroelementów. Czy w 21 wieku instytucja o nazwie Sanepid może łaskawie to dla mnie zrobić? Żądam tego!!! Natomiast nich wreszcie Sanepid zejdzie z tych biednych rodziców, którzy chronią swe dzieci przed toksycznymi szczepionkami.
leming doskonały16:45, 1 czerwca 2018
Facebook - STOP NOP powikłania poszczepienne i prawo
leming doskonały16:41, 1 czerwca 2018
" Stan zdrowia polskich dzieci dramatycznie się pogarsza. Jest coraz gorzej, choć przybywa szczepionek w obowiązkowym kalendarzu szczepień. Polscy rodzice mówią: dość! Wychodzą na ulicę i zbierają podpisy pod obywatelskim projektem zmiany ustawy.

- Na podstawie dostępnych danych można szacować, że choroby przewlekłe (?) występują w zależności od wieku u 20?25% populacji dzieci i młodzieży. Do najczęstszych chorób należą: choroby alergiczne, astma oskrzelowa, padaczka, cukrzyca, choroby układu krążenia ? informuje publikacja Biura Analiz Sejmowych z 2014 r. W tej grupie najwięcej, bo aż 27 proc., zapadło na alergie, a 5 proc. ? zaburzenia rozwoju. Z roku na rok zwiększa się też liczba dzieci, które chorują na cukrzycę. Intensywnie szczepione niemowlęta trafiają do szpitali ponad 300 tysięcy razy rocznie! 2 czerwca 2018 r. o godz. 12:00 w Warszawie odbędzie się II Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień.

W minionym roku ulicami Warszawy, przemaszerowało 10 tysięcy osób, w tym całe rodziny z dziećmi. W odpowiedzi na wezwanie polskich działaczy podobne protesty mają się odbyć w 17 krajach na świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, w kilku miastach we Włoszech, w Niemczech, Australii, Bułgarii, Chile, na Ukrainie, we Francji, Brazylii, na Węgrzech, Czechach, Słowacji i Słowenii. 19 maja falę protestów rozpoczął protest w Serbii.

Dyskryminacja, wysokie grzywny przymuszające do szczepień, nasyłanie policji i sądu na rodziców, którzy odmówili zgody na szczepienia noworodka, próby odbierania dzieci, ignorowanie powikłań szczepień i brak pomocy gdy wystąpią, a także odmowa pomocy medycznej. To budzi lęk i powoduje, że polscy rodzice boją się żyć w swojej ojczyźnie. Boją się decydować na kolejne dziecko. Inspekcja sanitarna kierowana przez Marka Posobkiewicza do szczepień przymusza nawet ofiary powikłań wcześniej podanych szczepionek oraz skrajne wcześniaki i dzieci chore. Gdy wybuchł skandal z podaniem przez lekarzy setkom dzieci szczepionek przeznaczonych do utylizacji, nikt nie poniósł konsekwencji, a minister Marcin Czech zapewniał, że wszystko jest w porządku.

Szczepienia są dobrowolne w 20 krajach Europy, a nawet w Rosji. Jednak presja wymuszania coraz większej ich liczby generowana przez przemysł farmaceutyczny nasila się na całym świecie. W zeszłym roku rozszerzono obowiązek we Włoszech i Francji, choć przez ten pierwszy kraj przetoczyły się wielotysięczne protesty oburzonych rodziców. Wywalczyli usunięcie zapisu o ograniczaniu władzy rodzicielskiej i dostępu do przedszkoli i szkół. Zostały kary finansowe, podobnie jak w Polsce. Naciski nie ominęły również Niemiec, ale tam rząd odrzucił pomysł wprowadzenia obowiązku powołując się na szacunek dla praw obywatelskich. W tym roku falę protestów zaczęła Serbia wielotysięcznym marszem przemilczanym przez media. To jednak nie koniec. Komisja Europejska chce stworzenia centralnego elektronicznego systemu gdzie będą informacje o szczepieniach wszystkich obywateli UE oraz wspólnych zakupów szczepionek. Powrót chorób?

Poparcie dla łamiącego podstawowe prawa obowiązku szczepień jest utrzymywane za pomocą strachu przed "powrotem chorób" i epidemią. Za pomocą fałszywych informacji w mediach generowany jest irracjonalny strach. - Epidemia odry w Czechach. Na pomoc przyszło wojsko ? informowały 5 maja gazety. Wcześniej pod koniec stycznia alarm dotyczył Ukrainy. Finansowany przez koncerny portal grzmiał: Polsce zagraża epidemia odry, winni antyszczepionkowcy. I tak od wielu lat. Czy faktycznie nieustannie trwa epidemia?

- Stworzenie lęku wśród rodziców w celu wzmocnienia ich motywacji do szczepienia jest najważniejszą częścią reklamy do promowania szczepień. Cała gałąź badań odpowiada na pytanie: Jaki poziom strachu musi być stworzony aby utwierdzić rodziców w przekonaniu o niezbędności szczepień? ? mówi Martin Hirte, niemiecki lekarz, autor poradnika "Szczepienia za i przeciw".

? W ciągu ostatnich 10 lat nie były ogłaszane żadne epidemie ? odpowiedziała na pytanie Milena Kruszewska, rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia. Czyli w Polsce ich nie ogłaszano. A w innych państwach? - W ciągu ostatnich 10 lat na terytorium Ukrainy nie były ogłaszane epidemie ? odpisała na zapytanie prawnika Iryna Rudenko, zastępca dyrektora ukraińskuego Urzędu Zdrowia Publicznego. Gdy wybuchła sprawa Czech, rodzice zaczęli masowo pisać do ambasady czeskiej w Polsce. - Z analizy epidemiologicznej jasno wynika, iż w kraju nie występuje żadna epidemia. Szerzona w mediach informacja o pomocy armii władzom cywilnym jest nieprawdziwa ? odpowiedziała ambasada w specjalnym komunikacie opublikowanym na jej stronie internetowej. Czy zatem trwa epidemia? A jeśli tak to jaka?

- Wystąpienie w określonym czasie, w określonej populacji lub obszarze zachorowań, zdarzeń związanych ze zdrowiem lub zachowań , mogących mieć wpływ na zdrowie ludzi, w liczbie znacznie wyższej niż tego można było oczekiwać na podstawie obserwacji z lat ubiegłych ? tak definiuje epidemię w artykule prof. Andrzej Zieliński. Tak właśnie można zdefiniować postępujące pogorszenie stanu zdrowia dzieci. Jaka jest przyczyna?

- Pytanie więc nie powinno brzmieć "czy" istnieją działania niepożądane szczepionek? Trzeba postawić pytanie: jak często?, jak poważne?, i czy jest to tego warte? Astma, alergie pokarmowe, wysypki skórne, choroby autoimmunologiczne: cukrzyca typu 1, toczeń, choroby tarczycy, celiakia, reumatoidalne zapalenie stawów i inne ? mówi dr Yehuda Shoenfeld, członek kolegiów redakcyjnych 43 czasopism z dziedziny reumatologii i redaktor naczelny Izrael Medical Association Journal, który opublikował ponad 1 700 prac w znanych czasopismach medycznych, a jego artykuły mają ponad 31 000 cytowań, autor i redaktor setek książek i artykułów. Jego głosu nie można zignorować.

To nie odra jest przyczyną prawdziwej epidemii współczesnych czasów. Jak doprowadzić do niezbędnych zmian?

Rodzice solidarnie powołali Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej STOP NOP, który przygotował projekt zmiany ustawy rozwiązujący trapiące polskie rodziny problemy. Celem zmiany ustawy jest:

dobrowolność szczepień z której korzystają obywatele 20 państw europejskich ? z ustawy zostaje usunięte słowo ?obowiązkowe?
dokładny wywiad lekarski oraz pisemna informacja o ryzyku przed szczepieniem
informacja dla rodziców o szczepionkach, które są w obrocie i nieetycznych produkowanych w oparciu o linie komórkowe z aborcji
dokładny wywiad lekarski po szczepieniu, który pozwoli odnotować niepożądane odczyny poszczepienne (NOP)
możliwość zgłaszania NOP przez rodziców i nadzór sądowy nad ich rejestrem
możliwość jawnych konsultacji publicznych zmian kalendarza szczepień
Jak wielu jeszcze tragedii potrzeba, aby wszyscy zrozumieli, że ludzka wolność i godność, a nie przymus, który je narusza, są fundamentem dobra nas wszystkich. Dobro ogółu nie istnieje bez dobra jednostki. Potwierdza to nie ratyfikowana nadal przez Polskę konwencja bioetyczna, która mówi - ?Interes i dobro istoty ludzkiej przeważa nad wyłącznym interesem społeczeństwa lub nauki? oraz Kodeks Norymberski, który wskazuje, iż ?Dobrowolna zgoda podmiotu ludzkiego jest absolutnie konieczna?.
zaqwsx16:24, 1 czerwca 2018
do zaszczepiony:
idąc twoim tokiem myślenia jak dziecko będzie miało poważne NOPY lub problemy z jelitami, autyzm, to powinieneś płacić ze swojej kieszeni za leczenie bo byłeś debilem który wstrzyknął swojemu dziecku obce DNA wraz z metalami.
przechodzień16:02, 1 czerwca 2018
do : zaszczepiony
skoro Twoje dziecko jest zaszczepione, to dlaczego obawiasz się kontaktu swojego dziecka z dzieckiem nie zaszczepionym ??? Przecież Twoje dziecko powinno być uodpornione, bo po to zostało zaszczepione.
zaszczepiony14:25, 1 czerwca 2018
Nie zaszczepisz ,zapomnij o darmowej opiece medycznej.Jak zabulisz kilka czy kilkanaście tysięcy za leczenie ,to może coś cię to nauczy.Dlaczego moje szczepione dziecko ma być narażone na przebywanie z dziećmi nieszczepionymi ?
We Francji wchodzi dzisiaj w życie prawo,według którego dzieci nie szczepione,nie będą przyjmowane do żłobków,przedszkoli,szkól,sal zabaw itp.Kiedy u nas w końcu wejdzie takie prawo ???
Joanna14:21, 1 czerwca 2018
Zastanawia mnie jedno, jak to jest że rodzice nie wierzą szczepionką bo niby to tylko wielki przekręt firm farmaceutycznych ale jak dziecko zachoruje to biegną do lekarza i lekarstwa dzieciom podają. Jak chcecie być tacy anty firmy farmaceutyczne to czemu do zielarza nie chodzicie. Jedno co mi się na ten temat nasuwa to HIPOKRYZJA i GŁUPOTA
tubuś14:20, 1 czerwca 2018
Sanepid niech zacznie robić to co doniego należy, czyli badać żywność wsupermarketach, a nie ścigać rodziców bojących się że szczepionki zepsują dziecku do końca życia zdrowie. Niech zakupią sprzęt i niech sprawdzają warzywa i owoce na poziom glifosatu, niech dają nam specyfikację minkrolementów w każdym produkcie, bo my chcemy wiedzieć czy nas trują żywnością, Oto zadanie dla sanepidu.
Liberał- wolność dla wszystkich!13:49, 1 czerwca 2018
Nie zmuszać do szczepień! To nazywa się SELEKCJA NATURALNA. Ludziom się w głowach przewraca. Nagle są specjalistami w zakresie sądownictwa, konstytucji i praw wszelakich, są mądrzejsi od lekarzy, naukowców, wiedzą lepiej czego i jak nauczyciel ma uczyć ich dzieci. Jednocześnie ciągną garściami z socjalu bo za ciency w uszach żeby sobie życie samemu zorganizować. Jak dla mnie dno dna.
Szczepiony po wielokroć11:49, 1 czerwca 2018
@STOP SZCZEPIONKOM - a samochody są po to, żeby nabijać kasę koncernom samochodowym, komputery i telefony wiadomo- żeby nabijać koncernom IT.
Twój tzw dr Jerzy Zięba, to zwykły hochsztapler, a z wykształcenia magister po AGH, zatem nie ma prawa do zwyczajowego tytuły lekarza - doktor ani do tytułu doktora jakichś tam nauk.
Polecam jakąś wizytę w krajach, gdzie panuje np. żłóta febra i popytanie szczepionych, dlaczego nie uznają takich bredni o szczepionkach, jakoby miały ich zabić
@leming doskonały - albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo kłamiesz celowo, bo fakty nie pasują to twoich teorii
Epidemia grypy nazwanej hiszpanką przetoczyła się przez Europę w latach 1918-1919. Pochłonęła 50 milionów istnień ludzkich. Dopiero w 1937 r. Jonas Salk opracował pierwszą dobrą szczepionkę przeciwko grypie. Jej skuteczność (wyniosła 70 proc.) mógł wypróbować podczas II wojny światowej, szczepiąc amerykańskich żołnierzy.
zaqwsx10:47, 1 czerwca 2018
A kiedy Pani Dyrektor Bakalarz ponawiała swoje szczepienia?. Jeżeli nigdy - to o czym my rozmawiamy
nowotarżanka10:21, 1 czerwca 2018
Jak można szczepić dziecko zaraz po urodzeniu szczepionką konserwowaną i od kogo może się zarazić chorobą ,o której nikt nie słyszał . Czemu nie zaszczepi się dzieci starszych ,które maja już odporność tylko takie maluszki .Czy nie można poczekać parę miesięcy jak dziecko będzie starsze i odporniejsze na konserwanty ze szczepionek bo to one najczęściej wywołują powikłania.Dziecko jest tak skażone tymi konserwantami że organizm nie nadążą z oczyszczeniem samego siebie i dzieci chorują
STOP SZCZEPIONKOM09:36, 1 czerwca 2018
Szczepionki są po to aby nabijać kasę firmom farmaceutycznym.
Posłuchajcie co ma do powiedzenia dr Jerzy Zięba czy dr Jaśkowski

To tak jak książki w szkole obowiązkowe, droższe i coraz głupsze, ale dzieci muszą kupić
Koldik09:36, 1 czerwca 2018
Sami znawcy i światowi ludzie co oni nie wiedzą na tym forum . ale już nikt nie napisze ilu ludziom pomogła profilaktyka szczepienia a o histori to już nie będę wspominał. Kazdy jeździ samochodem i akceptuje ryzyko z tym związane że może zginąć ale jakoś na drogach więcej samochosów. Mój syn miał poważniejszy NOP niż tylko gorączka czy opuchnięcia. Często rozrodzi kupuje szczepionkę w aptece łączoną i dostarcza do ośrodka zapominając o warunkach w jakich szczepionka powinna być przechowywana w tym czasie.
leming doskonały08:34, 1 czerwca 2018
do : Ęą
grypę o której wspominasz przynieśli do europy SZCZEPIENI żołnierze amerykańscy - poczytaj trochę historię.

Do entuzjastów szczepień : sam byłem szczepiony (lata 50 - 60 ub. w.) w ilości 3 - 4 szczepionek od urodzenia do 18 roku życia. Obecnie kalendarz szczepień przewiduje - od urodzenia do 18 roku życia - ok 40 CZTERDZIESTU szczepionek w tym kilka zespolonych. Teraz mam pytanie - czy w latach 60, 70, 80, 90 ub. w. w Polsce wystąpiła epidemia, która zebrała śmiertelne żniwo, że wprowadzono tak dużą liczbę szczepionek dla naszych dzieci - wnuków ??? Jak nie wiadomo o co idzie, to idzie o MILIARDY DOLARÓW zysków big farmy. O skuteczności szczepionek - szczepień niech świadczy fakt, że za rządów PO/PSL, gdy Ministrem Zdrowia była Pani Kopacz, która nie zgodziła się na zakup szczepionek przeciw "śmiertelnej" grypie - "szalejącej w tedy w Europie" - oszczędzając w budżecie państwa KILKASET MILIONÓW ZŁOTYCH - czy z tego powodu w Polsce mieliśmy epidemię grypy zbierającej śmiertelne żniwo ??? Dodam, że państwa Europy zachodniej, które zakupiły te szczepionki za MILIARDY DOLARÓW później większość z tych szczepionek zutylizowały.

Teraz najważniejsze - DLACZEGO PRZED WEJŚCIEM DO SZPITALI W USA WISI INFORMACJA, ŻE ZABRANIA SIĘ WEJŚCIA (w odwiedzinach) DO SZPITALI DZIECI, KTÓRE BYŁY ZASZCZEPIONE W OKRESIE OSTATNIEGO MIESIĄCA - ano po to, że te dzieciaki po szczepieniu zarażają wszystkich w koło z niską odpornością - a w szpitalu, to jest większość pacjentów.
Nadzieja01:09, 1 czerwca 2018
Proponuję oglądnąć film Roberta de Niro zaszczepieni, albo dokument o zaczepionych dziewczynach w Holandii.
Czytać czytać i jeszcze raz czytać00:57, 1 czerwca 2018
@Taki ja zanim się wypowiesz coś poczytaj i porównaj kalendarz szczepień z lat 70 i 80. Dziwne ja nie byłam szczepiona na świnkę, różyczkę, Hibb , Wzwb, rotawirus, pneumokoki ,Hpv itd . Dziwne i żyje dasz wiarę.... Proszę sobie oglądnąć na youtubie film Odra w TV... zanim wprowadzono do obrotu szczepionkę... Poza tym zanim wprowadzono masowe szczepienia w Polsce np; Odra w Małej Encyklopedii Zdrowia z roku 1969 PWN opisana jest na stronie 470 " przebieg choroby u dzieci jest na ogół łagodny i tylko w nielicznych przypadkach dołączają sie powikłania ..... " Dziwne my roczniki 70, 80 chorowaliśmy na świnki , różyczki , ospę wietrzną i nikt z tego nie robił hallo. Dziwne, że Pani z Sanepidu mówi o płonicy ( szkarlatynie ) w kontekście szczepień skoro na szkarlatynę nigdy nie byliśmy szczepieni ani się nie szczepi. Zanim się niektórzy wypowiedzą proszę czytać czytać , czytać.... Proszę przeanalizować meldunki PZH , że od 2018 jest obowiązkowe szczepienie na pneumokoki i wzrosła ilość zachorowań....Zatem proszę zgłębić temat
Wyrocznia00:06, 1 czerwca 2018
Gdyby była szczepionka na głupotę, to kazałbym wszystkich obowiązkowo szczepić. Zwłaszcza wykształconych za nasze pieniądze lekarzy.
tubylec23:46, 31 maja 2018
Ęą:
Na razie to ja się muszę stawiać w sytuacji że ktoś mi mówi że dziecko urodziło się zdrowe, dostało szczepionkę skojarzeniową i od tego momentu nagle przestaje być zdrowe. Co powiesz tym rodzicom, którym przymusowe szczepienia na zawsze uszkodziły ich dziecko?
Szczepiony po wielokroć23:26, 31 maja 2018
półgłówkom przeciwstawiającym się szczepieniom proponuję zarazić się wścieklizną (100% śmiertelności) i nie przyjąć szczepionki. Pokażcie, że macie prawdziwe cojones dures i udowodnijcie, że szczepienia są niepotrzebne i szkodliwe
Ęą22:56, 31 maja 2018
Tubylec czy wziąłes pod uwagę że w ciągu tych lat ewolucji kiedy nie było szczepionek i przychodziła zaraza np. grupy to w przeciągu kilku miesięcy ginęlo miliony ludzi? Wyobrażasz sobie to teraz? Dałbyś umrzeć swoim bliskim bo ewolucja tak chce? Postaw sie w sytuacji dziecka które cierpi bo rodzice nie chcą szepien. Trzymaj się zdrowo. Pzdr
jaga222:52, 31 maja 2018
Trzeba będzie segregować dzieci te szczepione oddzielnie i te nie szczepione. Przedszkolaki chorują najczęściej więc matki dzieci szczepionych nie będą narażały swoich dzieci na przebywanie w grupie ryzyka
MAMA22:41, 31 maja 2018
Rodzice - poznajcie prawdę o szczepionkach. Fenomenalny wykład dr Jaśkowskiego na YouTube, odc.71 w cyklu ,, Świat jest inny''.
ens22:38, 31 maja 2018
Do XXI w a nie XIX:
Ty jesteś niedouczony/a. Skoro przeciwciała chronią całe zycie. Po co zalecenie szczepienia np. Przeciwtezcowego co 10 lat?.

Proponuje poszerzyć wiedze z mikrobiologii. Tylko przechorowanie daje 100% odporność. Szczepionki tak - ale tylko w grupie ryzyka a nie szprycowanie dzieci od 1 doby zycia.

Dodam ze mamy w rodzinie przypadek smierci po szczepieniu.....
Karol22:28, 31 maja 2018
Bo więcej niz połowa objawów tak jak i zachorowania na chorobę zakaźna nie sa zgłaszane przez lekarzy do sanepidu.
tubylec22:05, 31 maja 2018
Organizm człowieka jest bardzo, ale to bardzo inteligentnie stworzony, i przez setki lat, jeśli nie tysiące lub nawet miliony, zdołał się oprzeć wirusom, wytworzyć odpowiedź immunologiczną, stworzyć antyciała.
Wystarczy mu nie przeszkadzać, a organizm się sam obroni. Tylko że coraz głośniej jest o przepowiedniach że ktoś wypuści krzyżówkę wirusa new delhi i eboli, a zważywszy że Polacy są non stop podtruwani może być ostro - mimo wszystko jak bym miał postawić kto przeżyje ewentualną pandemię to stawiałbym na nieszczepione dzieci.
tubylec21:39, 31 maja 2018
Szczepienia są oczywiście, poza paroma wyjątkami, szalenie szkodliwe i dlatego powinny mieć miejsce w maksymalnie ostatnim możliwym terminie a nie pierwszego dnia zaraz po urodzeniu, gdy noworodek nie ma jeszcze wytworzonej bariery krew-mózg szczepienie jest barbarzyństwem.
Dlaczego rodzice odmawiający zaszczepienia swojego dziecka są karani grzywną 500zł? Dlaczego?
Gdy nasi pradziadkowie w czasie wojny widzieli nisko lecące samoloty okupanta to zasłaniali kocami okna bo wiedzieli że to jest wróg, natomiast gdy dziś wkładają rtęć, aluminium, ołów i inne toksyny i każą to wstrzykiwać nowo narodzonym Polakom, to potrafią się jeszcze wśród Polaków znaleźć jeszcze nawet zwolennicy i entuzjaści tego procederu.
Nowotarżanin z wyboru21:33, 31 maja 2018
@ens - niezaszczepione to potencjalny rezerwuar. Zagrożenie dla tych którzy jeszcze nie zostali szczepieni, nie mogą być szczepieni lub maja obniżoną odporność sprzyjającą zakażeniom oportunistycznym.
ens21:08, 31 maja 2018
Do Darian:
Czyli nie zaszczepione zarazi zaszczepione?.
To po co szczepić? :)
Maro20:59, 31 maja 2018
A dlaczego lekarze nie szczepia swoich dzieci?
alik20:55, 31 maja 2018
Nie szczepione dzieci z czasem ZAPŁACĄ za głupotę swoich rodziców tylko będzie już za późno !!!!!!!!!!!!!
alojz20:41, 31 maja 2018
Do TaKI JA. Kiedyś komuchy kontrolowały i pilnowały co przychodzi z zachodu. Dzisiaj nikt nad tym nie panuje, nawet nie wiadomo co za szajs napływa i to może przeterminowany. Liczy się kasa. Wobec tego nie dziwię się, że zaufanie do szczepionek spada, tym bardziej, że choroby po szczepieniu kojarzone są z terminem podania szczepionki. A pisanie o stosunkowo małej ilości zachorowań przypadków, to kpina bo nie powinno być żadnego.
XXI w a nie XIX20:34, 31 maja 2018
@ens Aleś ty butny i niedouczony... Porażka. Widać że nie znasz podstaw biologi nawet... Ochrona nie wygasła.Ochrona wygasa tylko na te choroby co często mutują np. grypa.Ciężkie choroby tak nie mutują ale do tego jeszcze musisz wiedzieć co to przeciwciała, po co się szczepi i na czym to polega...
Nowotarżanin z wyboru20:28, 31 maja 2018
Nie szczepcie, nie - przy obecnym zagęszczeniu i mobilności ludzi przyjdzie moment, że będzie można wybierać puste domy do zamieszkania. Spoko.
Aa20:26, 31 maja 2018
Moj noworodek w swojej drugiej dobie, po szczepieniu na pierwsze szczepionki dostał 40°C,z tego też względu zostaliśmy aż 10 dni w szpitalu.Moje pytanie brzmi:lekarze zaszczepili mi chore dziecko,bo badań nie miał wykonywanych...czy to był nop o którym nikt słowem nie wspomniał...?
Gdyby lekarze sumiennie wykonywali swoją pracę,a nie patrzyli na profity firm farmaceutycznych,zlecali komplet badań przed szczepieniem i zgłaszali nopy,a nie twierdzili że tak się czasem dzieje,to te statystyki byłyby zupełnie inne....
To się emigruj a nie zakażaj20:22, 31 maja 2018
@Goral a właściwie niezaszczepiony... Przez takich jak ty zaraz tu będzie druga Afryka.Chorób to szukaj w genetycznie modyfikowanym jedzeniu i różnego typu promieniowaniu fal satelitarnych i naziemnych.Zapytaj się starszego pokolenia o szczepienia i popatrz jak długo żyją. Teraz większość umiera na raka w wieku około 50 lat... to wina szczepień że raka doświadcza co trzecia osoba w kraju
Dociekliwy20:19, 31 maja 2018
Czegoś nie rozumiem.
Jak dziecko jest zaszczepione, dlaczego obawiacie się, że zachoruje czy zarazi się od dziecka niezaszczepionego??
No dobra, nie chce straszyć rodziców dzieci tych "19 przypadków łagodnych objawów niepożądanych", u których powstała opuchlizna lub gorączka, co przyniesie przyszłość ? wszak nie ma jednoznacznych badań i dowodów na to, że szczepienia mogą powodować autyzm.
A co z innymi przypadkami które, również były niepożądane, ale groźniejsze w skutkach?? Nie było?? Czyżby??

Czy my żyjemy w wolnym kraju, czy ktoś do czegoś chce nas zmusić. Może inaczej, oddajcie nam kasę za niezaszczepienie dziecka.

Wypowiedzi Dariana, TaKI JA, jajakobyły nie chce mi się komentować, ale spróbuje delikatnie.
Podczas II WŚ szczepionki jedni testowali na drugich, nikt nie przeżył. Wiecie kto na kim??
To tacy quiz dla was.
Niezaszczepiony20:12, 31 maja 2018
Róbcie listy nie zaszczepionych, kartoteki, na koniec zróbcie regał na własną głupotę. Skoro szczepi sie prawie wszystkie dzieci to na logikę z skąd te kolejki do lekarzy ? Szlachetne zdrowie..... wszyscy oświeceni i zaszczepieni , skoro działają wasze teorie , czemu boicie sie nie zaszczepionych . Pranie mózgu sie udało, Pan kazał zaszczepić, niewolnik leci po dawke rtęci i innych metali ciężkich , żeby w przyszłości mógł zachorować, a na co zachorować - dużo kasy diagnoza bedzie kosztowała .Szkoda znawcy i fani szczepień , że na głupotę nie ma szczepionki, mielibyście szanse sprawdzić, czy działa.....
sancho pansa20:05, 31 maja 2018
Teraz wiadomo czemu Podhale głosuje na PIS , bo się nie szczepili w GIS:)
Świadomy19:48, 31 maja 2018
Dobrze że świadomość ludzi na Podhalu rośnie w temacie szczepień i związanych z tym NOPÓW . Naszych dziadków nie szczpiono prawie wcale wi większość z nich ma lub miała końskie zdrowie !!!
haha19:42, 31 maja 2018
Darian,a czego się obawiasz? Nie wierzysz szczepionkom? :D:D:D:D
jajakoobecny19:41, 31 maja 2018
jajakobyły, dodaj do tego dożywotnią rentę, wysokie odszkodowanie i rekompensatę na wysokości milona(lub więcej) złotych wypłacane nie przez państwo tylko z kasy firm robiących szczepionki i takich jak pani Dyrektor jeśli dziecko w wyniku szczepień zachoruje na powikłania poszczepienne - przykład Alfie Evans.
Ewa19:36, 31 maja 2018
Masakra. Co za ciemnogród!!!! Szkoda czytać te komentarze, bo tylko się ciśnienie podnosi.
Goral19:34, 31 maja 2018
Pani Bakalarz zna skutki szczepień z Googli czy prowadzi własne badania?
Jako człowiek wykształcony jako matka, kobieta,powinna Pani dbać o dobro dzieci i ich przyszłości a nie o budżet firm farmaceutycznych. Czy wie Pani z czego robione są szczepionki, jaki mają skład i na kim były prowadzone badania dotyczące skutków szczepień? I czy Pani poda przykład jakie choroby szczepienia zahamowały? Bo medycyna z tego co wszyscy widzą wprowadza szczepienia jak już populacja jest odporna na daną chorobę, czyli....po wszystkim
...19:32, 31 maja 2018
zaszczepiony...widać, wali od ciebie jasnogrodem , taką zachodnią zgnilizną.
Darian19:25, 31 maja 2018
Mam nadzieję, że zostanie wprowadzony publiczny rejestr osób, które nie zaszczepiły dzieci. W razie gdyby inni musieli ponosić późniejsze skutki ich głupoty - będzie wiadomo do kogo wpaść z wizytą na kawkę.
onłuda19:13, 31 maja 2018
Tylko jak dziecko zachoruje na wirus to będzie za późno.
G18:26, 31 maja 2018
Ta już zaczyna kampanie?
Dziadek nieszczepiony18:08, 31 maja 2018
A moje pytanie - czy ci ktorzy lobbuja za szczepieniami maja z tego jakies profity .?
ens18:02, 31 maja 2018
Pytanie fo P. Dyrektor.

Dlaczego nie szczepi sie 20/40/40/50/60/70 Latków. Przeciez ich ochrona szczepionką już wygasła.

Jak to jest ze epidemie rozpatruje sie biorą c pod uwagę tylko dzieci?
niezaszczepiony18:01, 31 maja 2018
Pani Bakalarz zna skutki szczepień z Googli czy prowadzi własne badania?
Jako człowiek wykształcony jako matka, kobieta,powinna Pani dbać o dobro dzieci i ich przyszłości a nie o budżet firm farmaceutycznych. Czy wie Pani z czego robione są szczepionki, jaki mają skład i na kim były prowadzone badania dotyczące skutków szczepień? I czy Pani poda przykład jakie choroby szczepienia zahamowały? Bo medycyna z tego co wszyscy widzą wprowadza szczepienia jak już populacja jest odporna na daną chorobę, czyli....po wszystkim. A z czego chorują jelita dzieci niech Pani szuka odpowiedzi na półkach w supermarketach....... można na koniec tylko Panią....pozdrowić
zaszczepiony17:55, 31 maja 2018
XXI wiek-ciemnogród
Jxjxjx17:46, 31 maja 2018
Niech się ona sama zaszczepi najlepiej na nogi /.../
jajakobyły17:29, 31 maja 2018
Wyjście jest bardzo proste . W przypadku nie zaszczepienia cofnąć wszelkie świadczenia , dzieci nieszczepionych nie przyjmować do przedszkoli, w przypadku zachorowania na choroby z listy pełna odpłatność . Aha jeszcze solidna grzywna dla rodziców.
TaKI JA17:06, 31 maja 2018
Kochani Rodzice!!
Gdyby nie wasi wspaniali i mądrzy rodzice którzy was zaszczepili to możliwe że i wy teraz nie dożylibyście tych wspaniałych chwil ze swoimi pociechami, których teraz narażacie na utratę życia i zdrowia. Pamiętajcie jedno, macie wybór, owszem ale nie płaczcie, nie lamentujcie i nie opłakujcie swoich dzieci, gdy nastanie choroba, a jedno s waszych pierworodnych będzie mniej uodpornione na chorobę z kalendarza szczepień i nie daj boże coś się wydarzy. Wtedy Nie wincie lekarzy, pielęgniarki, pogotowia ratunkowego i innych pracowników w ochronie zdrowia za WASZ BŁĄD.
Pozdrawiam
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas