Czwartek, 17 październik 2019, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Czarny Dunajec i okolice
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
17.07.2018, 17:10 | czytano: 3756

Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Ruszyły zapisy

Arch. Podhale24.pl

W przyszłym tygodniu rusza coroczna, organizowana już po raz 37, piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę.

Z naszego regionu do Częstochowy ruszą 23 lipca cztery grupy: Bachledówka, Nowy Targ, Rabka i Orawa (dwie ostatnie wyruszą 24 lipca), które po drodze się połączą i wejdą wspólnie na Jasną Górę 31 lipca.

Kierownikiem tegorocznej pielgrzymki jest o. Jonasz Sowiński. Zapisy już się rozpoczęły. Opłata wpisowa to 80 zł - dorośli i młodzież powyżej 15 lat, oraz 60,- zł., dzieci i młodzież do piętnastego roku życia. Jak co roku każdy zostanie wyposażony w „zestaw pielgrzyma” – śpiewnik, znaczek, legitymacja, chusta, smycz.

W Nowym Targu zapisów można dokonywać w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w godzinach urzędowania lub za pomocą formularza elektronicznego. W Rabce-Zdroju zapisy przyjmuje parafia św. Marii Magdaleny w niedzielę 22 lipca po mszach o godz. 8, 9.30 i 11 w oraz w dni powszednie, 19 i 20 lipca, po mszy o godz. 18.30 przed kościołem. Na Bachledówce zapisywać się można począwszy od niedzieli 15 lipca po każdej mszy św. oraz w dniu wyjścia pielgrzymki. Na Orawie zapisy przyjmuje parafia w Lipnicy Małej. Telefony kontaktowe znajdują się na plakacie poniżej.r/
najnowsze informacje
komentarze
Młoda16:37, 18 lipca 2018
No właśnie ja jestem pamiątką z pielgrzymki,i sama pujdę żeby taż mieć taką pamiątką.
abc12:58, 18 lipca 2018
święta prawda OLA .To tylko na pokaz , to takie typowe dla fałszywych górali
ola12:24, 18 lipca 2018
na pielgrzymki leca a jeden drugiego utopil by w lyzce wody !!!!!!
tubylec11:21, 18 lipca 2018
Pielgrzymka fajna sprawa. Każdy za młodu choć jedną taką pielgrzymkę odbył - takie doświadczenie pielgrzymki w życiorysie trzeba mieć. To powiedziawszy pozwolę sobie wyartykułować pewne zdanie odrębne co do samego miejsca docelowego tej pielgrzymki. Otóż tym miejscem docelowym powinien być Rzym. Tak, Rzym. Święty Tomasz zawsze pielgrzymował na trasie Paryż-Kolonia-Rzym. Od wieków średnich każdy wierny w Europie poczytywał sobie za zaszczyt i powinność odbyć chociaż raz pielgrzymkę do Rzymu. Jest nawet takie powiedzenie: wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, nie do żadnej Częstochowy, Niepokalanowa czy Ludźmierza.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij