Środa, 11 grudzień 2019, Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Jabłonka i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Mist
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
26.08.2018, 21:45 | czytano: 2676

Minister Kultury odznaczył osoby zasłużone dla Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Podczas finału jubileuszowego 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich miała miejsce ceremonia wręczenia odznaczeń i nagród przyznanych przez obecnego na koncercie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego oraz Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę. Uhonorowane zostały osoby najbardziej zasłużone dla Festiwalu.

Odznaczenia i wyróżnienia przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji jubileuszu osobom szczególnie zasłużonym dla Festiwalu, które w znaczący sposób przyczyniły się do jego rozwoju, miały wpływ na kształt i formę wydarzenia, a także na jego poziom merytoryczny i artystyczny.

Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (na wniosek Burmistrza Miasta Zakopane): Zofia Kubiniec-Stanuch;

Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (na wniosek Burmistrza Miasta Zakopane): Joanna Staszak, Szymon Bafia, Maria Frączysta, Tomasz Galica, Marcin Gąsienica Byrcyn, Zofia Sowa Leśnik, Katarzyna Stachoń-Groblowy;

Dyplomy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury ludowej (z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodoweg): Miklós Braun, Joanna Buczulska, Grzegorz Buczulski, Elżbieta Chodurska, rodzina Haniaczyków, Andrzej Jakubiec Kubosek, Jan Karpiel-Bułecka, Krystyna Kwaśniewicz, Rafael Romero Cardenas, Danuta Rejdych, Antoni Sarkady ,Marek Szala, Stanisława Szostak Berda, Aleksandra Szurmiak-Bogucka, Stanisława Trebunia-Staszel, Krzysztof Trebunia-Tutka, Małgorzata Wonuczka-Wnuk.

Specjalne Nagrody Burmistrza Miasta Zakopane dla osób, które tworzyły historię festiwalu: Józef Pitoń, Franciszek Bachleda Księdzularz, Andrzej Haniaczyk.

UM Zakopane, opr.s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
zdziwiony22:00, 28 sierpnia 2018
A p. Buczulscy to niby za co bo nie rozumiem? Co ma piernik do wiatraka czyli tłumacz i były dyrektor (nie długo) BPZ, zresztą w " sztabie kryzysowym " 40-tego festiwalu?!
Żal14:14, 27 sierpnia 2018
Ale za co Ci niektórzy odznaczeni dostał nagrody.... za to że są z olczy czy za to że wchodzą do
Czterech liter władzy, bo z kultura to oni maja mało co
wstyd podhale11:15, 27 sierpnia 2018
Pada wszystko, jak cała kultura prowadzona przez tego Ministra. Przecież to jest ten Minister, co występuje w czarnej "jarmułce", a kultura w Polsce, kierowana jest z Góry Synaj.
agent08:16, 27 sierpnia 2018
Odznaczenie pani J.Staszak to dla wielu zakopiańczyków smutny żart. Kolejne imprezy idą w dół, ale dlaczego festiwal folkloru również? Zachwyt działalnością propagandową był tylko na scenie wśród pijących sobie z dzióbków. Masa na widowni była zniesmaczona, wiele osób wyszło bo miało dosyć tej trwającej godzinami farsy. Festiwal stanął na głowie...Zespoły występujące miały po 5 minut, agitacja trwała w nieskończoność. Wstyd Zakopane!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij