Poniedziałek, 06 kwiecień 2020, Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 45
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.09.2018, 10:40 | czytano: 4769

Szkaradziński: "Dyrektor nie zrezygnował ani nie został zwolniony, tylko zakończyła się jego umowa terminowa"

Arch. Podhale24.pl

Wójt gminy Szaflary Rafał Szkaradziński odniósł się do sprawy rozstania z dyrektorem Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki.

Maciej Szostak, dyrektor GCPiT, poinformował w ubiegłym tygodniu na Facebooku, że wójt Szkaradziński nie przedłużył z nim umowy. Miał żal do niego, że nie powiedział mu tego osobiście. "Przykro mi, że o decyzji Wójta nie dowiedziałem się od Niego osobiście, ale poprzez polecenie przygotowania mojego "świadectwa pracy". Jeszcze dwa dni temu otrzymałem zapewnienie ciągłości kontraktu. Mimo wszystko życzę Panu Rafałowi Szkaradzińskiemu wszelkiej pomyślności" - napisał.

Wójtowi nie podoba się forma, w jakiej dyrektor dokonał pożegnania. "Publikowanie osobistych przekazów na profilu publicznej jednostki, który powstał w celu przekazywania informacji mieszkańcom o wydarzeniach kulturalnych, jest niewłaściwe" - ocenia.

- Dyrektor nie zrezygnował ani nie został zwolniony, tylko zakończyła się jego umowa terminowa - wyjaśnia Rafał Szkaradziński. - Dotychczasowe zaangażowanie dyrektora w wykonywanie obowiązków w mojej ocenie nie było wystarczające, o czym dyrektor doskonale wiedział z wcześniejszych rozmów. Trudno mi oceniać dlaczego tak się stało, nie wiem czy było to wynikiem tego, że w ostatnim czasie dojeżdżał z miejsca zamieszkania do pracy kilkadziesiąt kilometrów, czy tego, że przez ostatni rok przez 6 miesięcy nie był obecny w pracy, czy też stała za tym inna przyczyna. Jeśli za postawą Dyrektora stały jakieś problemy wystarczyło przyjść i porozmawiać, jestem w stanie wiele zrozumieć, być może udałoby się nam znaleźć wspólnie rozwiązanie. Dyrektor nie informował mnie, że istnieją jakieś przyczyny, które wpływają na jego postawę, a jego częsta nieobecność wpływała negatywnie na funkcjonowanie GCKPiT. Pod koniec trwania umowy rozmawiałem z dyrektorem, o kontynuacji współpracy na innych warunkach, jednak 2 dni przed zakończeniem umowy dyrektor dostarczył zwolnienie chorobowe, dlatego po samoczynnym wygaśnięciu umowy nie było innej możliwości, jak wypisanie świadectwa pracy i wysłanie na adres zamieszkania. Nie jest możliwe przedłużenie umowy z osobą nieobecną - dodaje.

r/
najnowsze informacje
komentarze
kogut12:31, 9 września 2018
taki madry teraz , ale rogatek na przejezdzie kolejowym nie postawil przez 4 lata,,, zbyt skaplikowana sprawa. Dlatego uwarzam ze jest odpowiedzialny za tragedie do ktorej doszlo. Limuzyny politykow tymi polnymi drogami sie nie poruszaja. ,,, lepiej pomoczyc sie w basenach termalnych i zjesc darmowa kolacje.
Do Alek17:23, 6 września 2018
Co ty bredzisz. Coś się tak uparł, na to że tylko radny będzie dobrym wójtem. Piszesz i sam sobie odpowiadasz popierając się he he he.
DO Alek17:17, 6 września 2018
trzeba było kolego innych nie lustrować to by i ciebie nie lustrowali. Co myślałeś że tylko innym można na ręce patrzeć a tobie nie.
DO Alek17:12, 6 września 2018
Nauka wójtowania.O czym ty piszesz. Gośce ma głowę na karku i zna się na biznesie zresztą jego dokonania przed pracą w urzędzie o tym świadczą i obecne dla gminy też.. Radnym możne zostać każdy kto chce działać dla dobra społeczności w której mieszka i zna jej problemy, natomiast i od tego jest wójt,żeby po zapoznaniu się z nimi działał pozyskiwał fundusze i rozwinął gminę. Niektórzy o swój wygląd nie potrafią zadbać a marzy im się dbanie o gminę.
Do alek14:01, 6 września 2018
Do Alek : Zgadzam się z Tobą. Myślę, że to niepozumienie (raczej zuchwałość i buta "wyższej kasty"), żeby poświęcać pierwszą kadencję na naukę wójtowania. Przecież nie można eksperymentować (może zabawiać się ) kosztem 10 tysięcy mieszkańców gminy Szaflary. Trzeba było pierwsze zostać radnym gminnym, aby poznać gminne problemy. Poza tym trzeba było zatrudnić zastępcę wójta, który by znał się na sprawach gminnych.
Paweł13:18, 6 września 2018
Spoko Gość. Robi dużo dla gminy. A, że dobiera sobie współpracowników co do których ma zaufanie, to mu się nie dziwię. Dawniej w Urzędzie Gminy byłem traktowany jak natręt, a teraz jest na poziomie. Ja czuję zmiany. Zmiany na lepsze.
alek10:17, 6 września 2018
Poprzedni układ to pestka przy obecnym. Pozwólcie mu rządzić jeszcze trochę to się obudzicie w kartonie. Tylko swoje interesy promuje, a jak kto chce co zrobić na swoim to lustracja i jak nie ma interesu to blokada. Pozatrudniał ludzi z marnymi kwalifikacjami a teraz chodzi i mówi że pierwsza kadencja jest na naukę. Niestety tacy ludzie jak obecna ekipa nie maja nic wspólnego z nauką.

Boże broń przed nimi w kolejnej kadencji.
za15:06, 5 września 2018
Wybory wybory. o tym dyrektorze niewiele w komentarzach za to przeciwnicy wójta używają sobie anonimowo, inna sprawa ze niewiele maja mu do zarzucenia między innymi to , że nie zatrzymał paru emerytów w gminie i nie widział możliwości współpracy z zaufanymi poprzednika. Taka kolej rzeczy. Nie można współpracować z wrogo nastawionymi ludźmi. Jeszcze się taki nie narodził ,co by wszystkim dogodził. Kto nie chce powrotu starej ekipy zagłosuje na obecnego wójta. Ja tak zrobię.Kto tęskni za stratą ekipą tez będzie miał na kogo glosować. I tyle .
monika14:45, 5 września 2018
Rozbił wreszcie układy rodzinne, dlatego taki zły z niego człowiek.... HEhehehe.......przecież wszyscy wiemy kto pracuje w budżetówce w gminie szkole i jak się nazywa.
Do @ Wyborca08:48, 5 września 2018
Piszesz:
"I wyszła prawda na jaw gmina to nie sanatorium. Niech ktoś zajmie się konkretnie tym centrum. Brawo Panie Wojcie"
Po pierwsze:
jak nie jesteś lekarzem to nie pisz czy ktoś może chorować lub nie, jeszcze cie życie nauczy
Po drugie:
Gminne Centrum to pomysł Wójta, on wymyślił ten dziwny twór, który ma za zadanie za pieniądze publiczne promować jego samego. I te dziwne pomysły i imprezy, które nie wypaliły, a które on i jego doradca/Vicewójt wymyślali,
trzeba współpracy z lokalnymi organizacjami a nie konkurencki!!!
Gienus08:26, 5 września 2018
do wnikliwy czytelnik faktycznie się porobilo rozbił te mafię rodzinne oblegajace wszystkie możliwe stanowiska, wyremontowal szkoły, boiska sportowe, powstały nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe. Dba o rozwój naszej gminy i to widać gołym okiem. Z tym Wójtem nasza gmina może zajść bardzo daleko tak trzymać!
max07:25, 5 września 2018
Człowieka nie ma w pracy pół roku przed wygaśnięciem umowy nie szuka kontaktu tylko ucieka to poco taki pracownik .
Powrót do normalnosco06:39, 5 września 2018
Wiemy ftory cłek nienawidzi emerytów. Nie lubi, bo maja rozum i doswiadcenie. Pa
Obserwator06:31, 5 września 2018
do @ Olusia wójt ma być dla ludzi a nie odwrotnie, coś ci się chyba pokręciło a jeśli wiesz ,że ktoś kombinuje to zgłoś tam gdzie trzeba. Ten Pan w oczach wyborców i z tego co słyszę, to większość stracił wiele
ten obcy05:56, 5 września 2018
Panie Wójcie jest Pan wielki! Chwała za to że rozbił Pan stary betonowy układ dziadków i babek leśnych. Zwolnienia były jak najbardziej dobre, bo jak pracować z przyd.....sami i klakierami poprzedniego wójta. Zapomnieli jak oni innych traktowali? Dobro i ZŁO powraca. I do nich wróciło! Niech Pan tak dalej działa dla dobra gminy.
Marusynianka00:51, 5 września 2018
Do :Porót do przeszłości???" Nie wiem o jaki poród chodzi ? Może o jaki rodzinny ? A tak na serio to ci wszyscy , którzy odeszli z pracy w urzędzie Gminy Szaflary (zostali wyrzuceni prze chrześcijańskiego Wójta) to sami emeryci czy mężczyzna ponad 65 lat , a kobieta ponad 60 lat ? Przecież to nieprawda ! Dziwna jest ta kultura Wójta Szkaradzińskiego ! Niby taki chrześcijanin , a tyle konfliktów zrobił. Uważa się za kogoś lepszego ! Wyższa kasta ! Chroń nas Boże przed takim Wójtem !
Marusynianka23:34, 4 września 2018
Do "byle by mieć" . Nie ino płony Wójt . To płony cłowiek ! Nie sanuje innyk ludzi.
Obserwator21:48, 4 września 2018
Nie zagłosuje na tego wójta i ja i wielu moich znajomych.
Olusia21:47, 4 września 2018
do robotnik ciekawe dlaczego tyle kontroli w zusie-co drugi "chory " kombinuje. Po co taki dyrektor którego nie ma cały czas. Właściwa decyzja popieram Wojta
Wyborca21:39, 4 września 2018
I wyszła prawda na jaw gmina to nie sanatorium. Niech ktoś zajmie się konkretnie tym centrum. Brawo Panie Wojcie
Porót do przeszłości???21:21, 4 września 2018
Do Miłośnik kultury: Jacy to wartościowi ludzie odeszli z pracy w Urzędzie Gminy - buhahaha - koń by się usmiał. Boli to że stara klika się posypała???? Emeryci mają siędzieć w domu na emeryturze a nie blokować miejsc w Urzędzie i traktować klientów jak zło konieczne. Teraz jak przychodzę do Urzędu to przynajmniej jestem obsługiwany z pełną kulturą i uśmiechem.
Czyżby Ci się zachciało powrotu do przeszłości???
byle by mieć20:56, 4 września 2018
ej pomału zacyno sie boc ziynciu rolów płony wójt i telo
fun20:16, 4 września 2018
Wójt Szkaradziński ? człowiek dialogu.
geotermia20:12, 4 września 2018
Czy czasem nie słychać u nas STASEK wróć?
bolek18:21, 4 września 2018
Zastępca miał dostać to stanowisko ale go wykiwał dyrektor i dlatego poleciał.
taak16:23, 4 września 2018
:)
wnikliwy czytelnik14:59, 4 września 2018
Szkoda słów,
Wójt poczytał komentarzy, widzi że słupki spadają to trzeba było wydać oświadczenie.
Niestety spora część komentarzy jest prawdziwa, oj porobiło się w tej naszej gminie i to kilku ludzi z zaplecza Wójta potrafiło wprowadzic taka atmosfere.
Niestety kiepski szef z tego naszego Wójta
Nie wierzcie mu już więcej.13:49, 4 września 2018
W jego oczach widzę strach. Grunt się pali pod nogami.
Ja13:39, 4 września 2018
Ciekawe czy ktoś w prywatnej firmie pomyślał by chociaż o przedłużeniu umowy z takim dyrektorem - nie! To dlaczego tu wogóle takie teksty piszecie? Ludzie zastanówcie się, co zrobili byście na miejscu wójta?
Coś wiem13:32, 4 września 2018
"Dotychczasowe zaangażowanie dyrektora w wykonywanie obowiązków w mojej ocenie nie było wystarczające, o czym dyrektor doskonale wiedział z wcześniejszych rozmów"- pisze wójt Szkardziński w swoim oświadczeniu a przecież dyrektor Szostak dostał nagrodę wójta w wysokości 500zł za wykonywanie swojej pracy (źródło Tygodnik Podhalańskie 11.07.2018).Panie wójcie ale Pan kłamie.Daje Pan nagrodę dyrektorowi, który jest pół roku na zwolnieniu i źle pracuje? Coś tutaj się nie zgadza
szaflarzanin13:30, 4 września 2018
Brawo panie wójcie !!! czytajcie wszyscy ,obserwatorzy,zazdrosniki,może w koncu do Was cokolwiek dojdzie !!! P.Rafale powodzenia w pracy,w życiu osobistym i zawodowym !!! Dziękujemy za wyjaśnienia.
budowlaniec12:28, 4 września 2018
powinno sie karac gości którzy ukrywaja sie za L-4
robotnik12:26, 4 września 2018
Skoro dostarczył zwolnienie lekarskie to znaczy, że jest chory. Wcale nie trzeba było natychmiast wysyłać świadectwa pracy dyrektorowi, bo wiadomo, że nagrody za długoletnia prace są wypłacane z opóźnieniem półrocznym. A przyczyny zna wojt doskonale.
arena szaflary11:35, 4 września 2018
Rafał ale Ci piórka z tyłu wychodzą. Chyba wyrosły
Uska11:34, 4 września 2018
Jaki Pan taki kram....
Jo11:22, 4 września 2018
hahahahahhaah ????
Miłosnik kultury10:51, 4 września 2018
" wystarczyło przyjść i porozmawiać, jestem w stanie wiele zrozumieć, być może udałoby się nam znaleźć wspólnie rozwiązanie". Ojej ! ! Jaki to dobry człowiek ! To dlaczego tylu wartościowych ludzi odeszło z pracy w Urzędzie Gminy Szaflary (zostało wyrzuconych) jak on taki ludzki, pełen miłosierdzia człowiek.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij