Czwartek, 22 listopad 2018, Imieniny: Cecylii, Marka, Maura
Zakopane i okolice
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
lekka mżawka
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 83%
pochmurno
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 77%
granulki lodu
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 97%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
09.09.2018, 12:30 | czytano: 3223

Nowotarski BO: głosowanie na realizację 16 projektów rozpocznie się 11 września

zdj. Podhale24

NOWY TARG. We wtorek 11 września rozpocznie się głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Tym razem ocenie mieszkańców poddanych zostanie 16 zadań.

W sumie do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 17 zadań. Jedno - dotyczące utworzenia bezpiecznego przejścia na odcinku: skrót od ul. Szpitalnej do ul. Galicy - zostało odrzucone, jako niespełniające wymogów regulaminu BO.

Do zadań ogólnomiejskich dopuszczono 8 projektów. W okręgu nr 1 - można będzie głosować na 1 zadanie, a w okręgu nr 2 - na 3, a w kręgach 3 i 4 - zgłoszono po 2 propozycje.

Oto lista projektów:

Okręg ogólnomiejski
Tytuł zadania - Szacunkowy koszt realizacji (po weryfikacji merytorycznej)

1. Niewidomi, niepełnosprawni nie gryzą - 30 000 zł
opis: Integracja osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Pokazanie osobom widzącym jakie wyzwania stoją przed niewidomymi i zapewnienie warunków do bezpiecznej aktywności osób niewidomych w mieście.

2. …Chodźcie na Turbacz…" z Nowego Targu. Budowa zaplecza turystycznego w Gorce 141 450 zł
opis: Zorganizowanie zaplecza dla turystyki zimowej i letniej w Gorcach poprzez odnowienie i rozbudowę infrastruktury parkingu miejskiego na Oleksówkach przy Stacji Narciarskiej Długa Polana.

3. Wydarzenie ewangelizacyjne „Jezus na Lodowisku” 30 000 zł
opis: Spotkanie ludzi potrzebujących wsparcia duchowego oraz poszukujących głębszych wartości sensu życia.

4. Publiczny dostęp do AED i szkolenia z pierwszej pomocy 150 000 zł
opis: W ramach zadania zaplanowano 10 bezpłatnych zajęć dla mieszkańców miasta z udzielania pierwszej pomocy. Zakup 9 urządzeń AED, 2 fantomów szkoleniowych, 2 zestawów pozoracji ran oraz apteczek medycznych.

5. Kino letnie „pod chmurką” - 6 seansów 30 000 zł
opis: Dostarczenie mieszkańcom miasta nowego typu rozrywki.

6. DOG PARK – Wybieg dla psów 140 000 zł
opis: Wybieg dla psów na ogrodzonym terenie w pobliżu „Nowotarskiej Strefy Relaksu”.

7. Nowotarski festyn na osiedlu Niwa 15 000 zł
opis: Zorganizowanie imprezy kulturalnej w formie festynu, który przyczyni się do integracji mieszkańców Nowego Targu, poprzez wspólne spędzenie czasu, zabawy na świeżym powietrzu.

8. Podwieczorek nad Dunajcem 30 000 zł
opis: Zadanie o charakterze kulturalno-rozrywkowo-rekreacyjnym, które ma na celu integrację mieszkańców miasta w każdym wieku poprzez organizację podwieczorku z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych w „Nowotarskiej Strefie Relaksu”.

Okręg nr 1

1.Modernizacja boiska na ulicy Klikuszówka 150 000 zł

opis: Modernizacja asfaltowej płyty boiska poprzez wykonanie nawierzchni poliuretanowej na całej powierzchni boiska oraz dobudowa i modernizacja istniejącego ogrodzenia (dot. boiska przy dawnej Szkole Podstawowej Nr 10).

Okręg nr 2
1. Plac zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej Nr 1 - 59 000 zł
opis: Stworzenie miejsca do zabaw dla dzieci, miejsca gdzie będą mogły aktywnie spędzać czas.

2. Rozbudowa systemu monitoringu miejskiego w celu zwiększenia bezpieczeństwa na obszarach osiedli mieszkaniowych w Nowym Targu 80 000 zł
opis: Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez rozbudowę instalacji miejskiego systemu monitoringu (os. Topolowe, os. Na Skarpie, ul. Ludźmierska, ul. Kolejowa).

3. Plac zabaw dla dzieci 145 000 zł
opis: Plac zabaw dla dzieci wraz z urządzeniami do zabaw, utwardzeniem nawierzchni, ogrodzeniem terenu (dot. boiska za zajezdnią MZK).

Okręg nr 3
1. Rozbudowa istniejącej siłowni wraz z małym placem zabaw 150 000 zł
opis: Powiększenie istniejącej siłowni pod chmurką przy ul. Wojska Polskiego poprzez zwiększenie urządzeń do ćwiczeń oraz budowę małego placu zabaw.

2. Altana śmietnikowa - osiedle Suskiego 120 600 zł
opis: Zaprojektowanie i wykonanie altany śmietnikowej.

Okręg nr 4
1. Remont nawierzchni drogowej ulicy miejskiej wzdłuż budynków Podtatrzańska 84, 86, 78, Sikorskiego 19 - 150 000 zł
opis: Wymiana nawierzchni tzw. nakładką asfaltową na drodze miejskiej biegnącej wzdłuż budynków Podtatrzańska 84, 86, 78, Sikorskiego 19.

2. Aktywizacja kulturalna i sportowo-rekreacyjna mieszkańców Parafii pw. św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wizyty Ojca Świętego w Nowym Targu 22 500 zł
opis: Całoroczny program imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych adresowanych do mieszkańców Parafii pw. Św. Jana Pawła II.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 11 września i potrwa do 1 października br. Karty do głosowania zostaną udostępnione w tym terminie m. in. na stronie internetowej Urzędu Miasta i stronie budżetu obywatelskiego (www.obywatelski.nowytarg.pl)/

s/
najnowsze informacje
komentarze
sperro09:19, 10 września 2018
Dog park za 140. Siłownia Sroki za 150 tysi. Modlitewni za 30. Co to za projekty. Zaściankowa żenada. Stawiam na monitoring. Przynajmniej to przyniesie jakiś pożytek.
zasady głosowania???20:20, 9 września 2018
Dzisiaj Ksiądz na Niwie ogłaszał, że za tydzień po mszach będzie można oddać głosy, czy coś się zmieniło i można głosować poza Urzędem i przez internet?
mama19:03, 9 września 2018
A ja wciąż czekam na wywiązanie się z zeszłorocznego budżetu i wybudowanie sali pneumatycznej na terenie szkoły podstawowej nr.2
a potem zastanowię się nad nowym projektem.Panie Burmistrzu tu chodzi o nasze dzieci a nie o psy
Łobywatel14:55, 9 września 2018
Będę głosować na DOG PARK za 140 tysięcy złotych, ponieważ uważam że sprawi on niewypowiedzianą radość wielu rasowym sukom z NT.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij