Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.10.2018, 18:19 | czytano: 2732

Ewa Kościelniak-Motyka: Chciałabym działać dla ludzi którzy są wokół mnie

zdj. Krzysztof Garbacz

NOWY TARG. Do sejmiku województwa małopolskiego staruje z listy PiS Ewa Kościelniak-Motyka, pracownik Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. To jej debiut, jeśli chodzi o pracę w samorządzie.

Dlaczego od razu zdecydowała się Pan na sejmik?

- To jest trudne pytanie. Nie myślałam o tym wcześniej. Jestem człowiekiem, który chciałby mieć realny wpływ na działania. Uważam, że jestem energiczna osoba i stać mnie na to, żeby się od razu w sejmiku odnaleźć.

Na czym się Pani zna. Czym chce się Pani zająć w sejmiku?

- Przede wszystkim chciałabym działać dla swojej lokalności, dla ludzi którzy są wokół mnie, którzy mnie otaczają, poznać ich problemy, rozmawiać z nimi i zrobić coś dla nich. Na czym ja się znam... ja jestem człowiekiem, który pracuje w oświacie, przede wszystkim z dziećmi. Pracowałam jako wykła0dowca akademicki, w tym momencie pracuję jako urzędnik w PPWSZ. Ciężko powiedzieć na czym się znam, życie weryfikuje.

Czyli interesują Panią problemy edukacji na szczeblu wojewódzkim...

- Edukacja przede wszystkim. Bardzo mi leży na sercu oświata i to, jak edukuje się nasze dzieciaki, ponieważ widzę w tym osobiście dużo błędów i na to chciałabym mieć bardzo mocny wpływ, żeby coś zmienić, żeby dzieci stały się bardziej podmiotem, aniżeli przedmiotem.

SPalka
najnowsze informacje
komentarze
Grazia13:17, 13 października 2018
Dziewczyna jest ambitna i na pewno da sobie radę. Nie ma co jej przekreślać !
besala09:23, 12 października 2018
Jeżeli kandydatka chce działać dla swojego najbliższego otoczenia to niech zrobi rodzinnego grilla. Radny gminny działa na rzecz całej gminy, radny miejski działa na rzecz całego miasta itd. Są oczywiście i tacy samorządowcy, którzy działają na rzecz najbliższych, ale to nazywa się nepotyzmem. Gdyby radni każdego szczebla myśleli wyłącznie o dobru swojego otoczenia to żaden szerszy projekt nie byłby zrealizowany.
reklamacja09:05, 12 października 2018
Dla ludzi z PiS-uaru NIE NIE i NIE. Wyborco opamiętaj się po wyborach Gaz 120% w górę Paliwo 40 do 120% w górę, energia do 100 % w górę a co za tym idzie wszyscy wiedzą do jest Dobra zmiana. Rząd kolesiów i na dole też tak będzie żenada i obłuda PiS-uarowi mówimy NIE
kogitator07:40, 12 października 2018
Racja, zapędziłem się, pardon. Do województwa to się medycy pchają, a dyrektorzy podstawówek tylko do powiatu.
Znawca Kobiet20:34, 11 października 2018
Z tego co wiem to ta Pani jest bardzo energiczna i ruchliwa , bardziej ruchliwa taka , myśle że bedzie dobrze działać .
DO kogitator13:47, 11 października 2018
Czytaj ze zrozumieniem. To nie boli. Ta Pani chce startować do sejmiku wojewódzkiego. Swoją drogą obawiam się, że marnie będzie nas tam reprezentować.
kogitator21:52, 10 października 2018
Paradoksalnie, jest to o wiele lepsza kandydatura do rady powiatu aniżeli ci wszyscy dyrektorzy podstawówek, którym nie są już obce wszelakie manewry, a na których głosowanie to tak jakby wręczać lisowi klucz do klatki z kurami i poruczać mu ich pilnowanie. Trzeba pamiętać że rada powiatu będzie w nadchodzącym roku miała urwanie głowy z rekrutacją do szkół średnich.
Iwo20:48, 10 października 2018
Przepraszam, Pani nie wie na czym się zna i startuje do sejmiku. Pani raczy sobie z nas wyborców żartować. Jestem na nie, dla takich ignorantów. Poproszę o szacunek dla nas wyborców Szanowana Pani.
magajwerx20:40, 10 października 2018
chciałabym działać dla ludzi, którzy są wokół mnie:
czyli najpierw działam (czytaj: ustawiam) rodzinę i najbliższych, potem sąsiadów z którymi dobrze żyję i psiapsiółki. :-)
Porazka20:10, 10 października 2018
Co to za kandydat. Przecież ona kompletnie nie ma pojęcia gdzie i po co startuje. Czyżby brakło kobiet do parytetu?
ups20:03, 10 października 2018
Hmm nie wiem na czym się znam ale kandyduje .... przynajmniej szczera. Szczerość to jednak za mało .... moim zdaniem
ergo sum19:30, 10 października 2018
Rabka - PIS - Układ - NIE
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij