Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Rabka Zdrój
Clouds
33°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
24°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
33°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
26°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
34°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
32°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
27.06.2007, 10:05 | czytano: 938

Trwa walka o Młodzieżowy Dom Kultury

NOWY TARG. "Pomysł, aby w powiecie nowotarskim dokonać tak drastycznych cięć, jest skandaliczny i zasługuje na zdecydowany sprzeciw. Protestujemy przeciwko redukcji liczby godzin działalności Młodzieżowego Domu Kultury, co wiąże się z faktyczną likwidacją wielu kół zainteresowań (...) Likwidacja zajęć pozaszkolnych przyczyni się do wzrostu rozwoju patologii wśród dzieci i młodzieży. Działania te wymierzone są w zniszczenie 57 lat tradycji, z trudem i poświęceniem tworzonej przez kilka pokoleń instruktorów, wychowawców i uczestników" - piszą w liście do nowotarskiego starosty Krzysztofa Fabera rodzice wychowanków i nauczyciele zatrudnieni w Młodzieżowym Domu Kultury.

Robert Miśkowiec
Jak podaje dzisiejszy „Dziennik Polski”, w dużym napięciu nerwowym i niepewności kadra MDK czeka na efekt dzisiejszej, zwoływanej przez starostwo w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym, narady dotyczącej działania placówek i szkół, których organem prowadzącym jest powiat. Delegacja MDK (dyrektorka Maria Bogdał i dwójka nauczycieli) kolejny raz odwiedziła powiatowe władze, prosząc o przedyskutowanie groźnego dla bytu artystycznej instytucji pomysłu wspólnie z burmistrzem i o wypracowanie jakiejś koncepcji. W starostwie interweniowały też związki zawodowe.

Burmistrz Marek Fryźlewicz, który spotkał się z przedstawicielami MDK, zaznacza, że miasto dofinansowuje placówkę kwotą kilku tysięcy zł rocznie, lecz nie może być "lekiem na całe zło" i przejąć znacznej części kosztów funkcjonowania. Nie mniej dziwi go dzielenie dzieci na te z miasta i z terenu, ale dopuszcza możliwość rozmawiania o przejęciu działalności wraz z wyremontowanym obiektem (bo remont budynku starostwo ma w planie). Oczywiście, musiałaby to zaakceptować rada, a i funkcjonowanie MDK-u wymagałoby pewnych zmian organizacyjnych. Miasto stara się już pozyskać dane dotyczące kosztów utrzymania placówki, wysokości subwencji itd.

- Obcięcie liczby godzin z 250 do 90 tygodniowo oznacza, że liczbę etatów z ponad 14 musielibyśmy zredukować do 5 - z moim włącznie – mówi „DzP” dyrektorka placówki Maria Bogdał.

Więcej w „Dzienniku Polskim”

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas