Sobota, 17 listopad 2018, Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety
Szczawnica i okolice
pogodnie
-5°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 87%
pogodnie
-3°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 77%
niewielkie zachmurzenie
-3°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 79%
pogodnie
-3°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 79%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 37%
śnieg
-5°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 87%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
06.11.2018, 11:48 | czytano: 11038

Nowy Targ/Zakopane: policjanci nie przyszli do pracy. Brakuje ludzi do patroli czy obsługi wypadków

Arch. Podhale24.pl

Tylko w Nowym Targu kilkudziesięciu policjantów przyniosło L4 i nie przyszło do pracy. Taka sytuacja może trwać jeszcze kilka dni, a liczba nieobecnych funkcjonariuszy będzie rosnąć. To ich protest przeciwko złym warunkom pracy i płacy.

Rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń przyznaje, że sytuacja jest trudna, ale nie kryzysowa. - Liczba zwolnień rośnie i oczywiście odbiega od normy - mówi w rozmowie z Podhale24.pl. - Jesteśmy w trudnej sytuacji. W Małopolsce, w zależności od jednostki, liczba policjantów, którzy nie przyszli do pracy waha się od kilkunastu do ponad 40 %. Wymusza to przesunięcia. Policjanci ze stanowisk biurowych czy organizacyjnych, także kierownicy, są kierowani na patrole czy zdarzenia. Ciągłość służby jest jednak zapewniona, interwencje są prowadzone, zdarzenia obsługiwane i mieszkańcy nie muszą bać się o swoje bezpieczeństwo.

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu, według nieoficjalnych informacji, liczba policjantów na L4 może dochodzić do 60. Najbardziej cierpią na tym służby prewencji i sekcja patrolowa. Nieobecności są również m.in. w drogówce i wśród policjantów kryminalnych. W efekcie kierownicy i tzw. policjanci biurkowi osobiście jeżdżą na patrole, bo nie ma kto tego robić. Podobnie jest w Zakopanem.

- Myślę, że komendanci w Nowym Targu i w Zakopanem nie będą mieli problemów, żeby zorganizować służby, bo jednak zdecydowana większość policjantów jest w pracy - dodaje Gleń. - Ale są też małe plusy takiej sytuacji, bo komendanci mogą dzięki temu przećwiczyć sytuację, jak sobie poradzić, gdy brakuje ludzi do pracy - dodaje rzecznik.

O co walczą policjanci? M.in. o lepsze zarobki, przywrócenie dawnych uprawnień emerytalnych, które pozwalały odejść ze służby po 15 latach pracy, czy waloryzację pensji. Protestują również przeciwko pogarszającej się sytuacji.

Policjanci z Nowego Targu skarżą się np. m.in. na tabor samochodowy. - Jeździmy coraz starszymi autami, kolejne są wycofywane z użytku, a nowych nie przybywa. Jesteśmy tymczasem największym powiatem w Małopolsce i nie wszędzie da się dojść pieszo. Gdyby nie pomoc samorządów, które od czasu do czasu kupują nam samochody, nie byłoby czym jeździć - mówi jeden z naszych rozmówców.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Racja15:23, 9 listopada 2018
Połowa nie pracuje i nic się nie dzieje... Z tog wniosek połowa się obija a piniądze dać tym co pracują, i wydajność wzrosnie i kultrura obsługi i satysfakcja...
kis spod sobla13:29, 9 listopada 2018
mówiąc krótko połowa policjantów do zwolnienia bo nie sa do niczego potrzebni, reszcie dać podwyżke i wzmocnic nadzór......i organizacje pracy
do zusowca19:26, 8 listopada 2018
A co to takie ten Policja ma od tego ZER ?
zusowiec10:40, 8 listopada 2018
a odwalcie się od ZUS-u , Policja ma od tego ZER
do Miejscowa09:50, 8 listopada 2018
zawód najbardziej narażający życie to kierowca nie policjant. Najwięcej ich ginie i ulega wypadkom. Jakoś nie słychać żeby ta grupa zawodowa strajkowała transport jest prywatny i argument strajku odpada. Fakt kryminalni mają nieprzyjemna pracą trafia się zmasakrowane ciała. No ale bez przesady sami chcieli to pracują w tym temacie. Co do codzienności i patologi to moja Droga. Wszyscy mamy z nią do czynienia dzień w dzień. Od taksówkarza do pani za ladą w sklepie . Policja w niczym nie odbiega od reszty w ręcz przeciwnie. Mundur studzi chamstwo bo konsekwencje są dla nich brzemienne w skutkach. To co ma teraz miejsce to cyrk na kółkach.
do Miejscowa - listonosz09:25, 8 listopada 2018
Życie ryzykują ci co ścigają mafie i bandziorów, ci kryminalni powinno zarabiać więcej niż robotnik czy nauczyciel, a nawet adwokat... Al;e większość policjantów to posadki urzędnicze, a ci najwięcej maja do gadania... Praca lekka i papierkowa, bo rzadko ich widzę poza biurkiem...
Straszna mi sprawa wieśniak i psy... ja codziennie ryzykuję życie i nic nie gadam... Listonosz.
Zalamay psychicznie09:19, 8 listopada 2018
To bezczelność... Czy policjant, czy urzędnik czy robotnik, pracownik handlu czy gastronomii - To bezczelność , że idzie sobie taki do lekarza i udaje chorego !!! A lekarz udaje , że zauważył chorobę prawie , że filipińską...
Uważam, że w ślad za tym powinno się karać najpierw lekarzy a przynajmniej ZUS winien skontrolować jakie choroby sobie wymyślili wyłudzacze i jakie lekarze akceptują... Do mnie przyniósł pracownik, że ma załamanie nerwowe, a ja mimo załamania rąk nad taką postawą nie mogłem zostawić firmy i płakać (udawać) u lekarza, że nie dam rady pracować. Rada dla ZuS- psychiatra w razie czego dla lekarza i policjanta też...Niech się qw kręgu poćwiczą, jak należy podchodzić do pracy i obowiązków swoich...
W końcu my wszyscy, co bierzemy urlop na czas choroby - za tio płacimy !!!Dość oszustów lekarzy i zmowy do tego Policjantami...
heavy metal z NT08:03, 8 listopada 2018
Dajcie uczciwym obywatelom dostęp do broni to sam się obronię , bez łaski policmajstrów.
BOLEK Z GDAŃSKA23:17, 7 listopada 2018
Kunie albo rowery
Podatnik20:14, 7 listopada 2018
Dziadek skończ p....lic. jak zaczną grasować rzezimieszki, to wejdzie wojsko i taka POwsko sbcka banda pójdzie z torbami. A jak policjantowi nie pasują zarobki to na budowę, albo do Biedronki, demokracja jest. Urzedasy do roboty!!!!!
Wstyd20:12, 7 listopada 2018
Policjanci Jesteście żałośni jak PO zamroziło wam wypłaty to siedzieliście cicho przez 8 lat a teraz jak PIS odblokował wam wypłaty i dał podwyżkę to strajkujecie. Poczekajcie a dadzą wam ale nie bo trzeba pokazać swoje buractwo.
Dziadek18:52, 7 listopada 2018
Mówiliście, że Policja jest niepotrzebna? No to proszę! Tylko czekać aż bandy rzezimieszków zaczną plądrować sklepy. I co wtedy zrobicie?

Nie ma postulatu odejścia na emeryturę po 15 latach !!! Tylko po 25 latach, bez konieczności ukończenia 55. roku życia. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
Ja18:38, 7 listopada 2018
Do "moim_zdaniem"
Sory nie trafiłeś.
Już dajcie se ludzie spokój.
Jeśli uważacie że w policji jest tak super a prywaciarz czy swój biznes to masakra to wstąpcie w szeregi policji i będzie po sprawie.

Rozumiem że są policjanci którzy zrobili by mega karierę w milicji ale to raczej jest kwestia badań psychologicznych i nie dopuszczenia takich ludzi do pracy na ulicy.

Ale jeśli większość z was ma problem bo mandat dostała to sory ale trzeba było nie zapie****.

Czekam na konsekwencje braku policji na mieście i setki skarg bo nie miał kto do mnie przyjechać, ha ha żal.pl
Miejscowa17:50, 7 listopada 2018
Praca w policji to ciężki kawałek chleba, nie dość, że ryzykują zdrowie i życie na interwencjach, to jeszcze jeden z drugim wieśniaki wyzywacie ich wiecznie od psów a jak stukniesz się autem to pierwszy dzwonisz na 112. JP ale tylko na 50%?? Ciekawe który z was dałby radę? No śmiało bo za chwile już nie będzie miał kto jeździć do wypadków, bo nikt nie pozwoli sobie na zarywanie nocki na służbie za pensję kasjera w biedronce
moim_zdaniem17:42, 7 listopada 2018
Do ''Ja''
Spuść parę zakompleksiony aspirancie.
Policja jest od pomagania tak jak kasjerka od kasowania /.../

Tylko w przeciwieństwie do policji ci drudzy i trzeci robią co do nich należy.
LudzikUSA16:55, 7 listopada 2018
dobra zmiaiana stawia pomniki /to priritet tej zmiany/ a POLICJA rowery i wozy drabiniaste wiecej ich wejdzie jak do radiowozu wstyd wielki dla rzadzacych obecnie nasza OJCZYZNA nawet za komuny tak nie bylo wstyd i jeszcze raz wstyd
poteppiam Protest16:25, 7 listopada 2018
potepiam protest policjantow !!!!!!!! sluzy zusowkie natychmiast sparawdzic zasadnosc tych zwolnien! Sprawdzic czy "chorzy" sa w miejscu zamieszkania skoro tacy chorzy choc pwenie to stres bo w d.. im sie poprzewracalo !Zawsze moga zmienic prace ! Sluzba to obowiazek slubowali !Dodatki mieszkaniowe mundurowe pensja premie i przywileje urlopy !spojrzmy jak ktos pracuje prywatnie badz prowadzi firme !Caly rok musza zapier.. i jak niezarobia to nie maja
Ja13:44, 7 listopada 2018
Wiecie co tego nie da się czytać banda zakompleksionych wsiok?w którzy pewnie nie raz dostali w *** od policji teraz anonimowo wyżywa się w internecie. Żenujące!
Jak dla mnie każdy policjant w tym kraju powinien dostać z 3000 zł podwyżki za to że spotyka w swojej pracy takich dziadów co to tylko obrażać i drzeć ryja potrafią.
Wielkie mi co 15 lat do emerytury i co potem któryś mądry pomyślał?? Żyć za kilka set złotych i szukać pracy bez żadnego stażu zawodowego? Bądźcie poważni nikt po 15 latach na emeryturę nie idzie!
A L4 to jaki problem jak większość policjantów co chwila do psychiatry uczęszcza bo ch** ich trafia jak mają doczynienia z takimi Januszami albo muszą napatrzeć się na zmasakrowane ciała ofiar wypadku. O tym już żoden nie pomyśli.
Żal mi was a jak policja taka zła to niech jeden z drugim nigdy nie dzwoni już z płaczem o pomoc bo biją kradną czy co wam tam będą robić.
marian13:19, 7 listopada 2018
No podobno mają dostać Policjanci po 1000 zł.jeśli cudownie ozdrowieją albo jak będą pazerni na kasę jeśli stawią sie do pracy w dniu 11.11.2018.to zobaczymy jak to wygląda.....
Obywatel10:38, 7 listopada 2018
Ja bym poparl policje gdyby robili to samo dla obywateli. Policja powinna byc dla ludzi a nie na odwrot. Za te mandaty wystawiane na sile stanowcze Nie!
nie ślepy10:19, 7 listopada 2018
@Miejscowy m:...wielki mądralo, chcesz mi powiedzieć, że jak będzie stała sterta np papierosów bez akcyzy to mają prawo a może wręcz obowiązek przejść koło tego bez żadnego zainteresowania?! To jeszcze mnie oświeć, na czyj wniosek mają ścigać oszustów, gdy się u nich zgłosi oszustwo?

Do nauczycielki:...jak się nauczycielki zaczynają wypowiadać na takie tematy, to strach się bać! Z tym uczeniem się, też bym nie przesadzał, jeżeli chodzi o waszą grupę. Dobrze wiem, jak komu szło w szkole a później szedł na nauczyciela...a co do różnicy policjanta w USA a u nas, oj, to już widać po "gabarytach"! Tam ci patrolujący ulice mają je odpowiednie, tego się nie wyleży z piwem przed telewizorem!
do olik10:04, 7 listopada 2018
Ale się nakręciłeś. Prawda jest zupełnie prozaiczna od kilku lat mamy systematyczne podwyżki ,życie kosztuje nas ok 40% więcej i wszystkim brakuje. Nie tylko policjantom którzy i tak mają 2500 na rękę .Co ma powiedzieć emeryt który dostaje1 200 zł????? A musi wykupi leki ,które też są coraz droższe? Wsparcie maja tylko rolnicy i rodziny z kierdlem dzieci. Reszta klepie coraz większą biedę bo zycie generuje coraz większe koszty a krzywousty Mati opowiada bajki o dobrobycie w kraju nad Wisła. Policja strajkuje bo może. Jakby nie mogli to kolejne pokolenia uznały by ich za sługusów systemu jak ich poprzedników którzy za taki numer zastali by natychmiast zwolnieni bez prawa do emerytury.
wolny09:50, 7 listopada 2018
zlikwidować policję i tak pilnują bezprawia naród sam popilnuje żeby prawo było sprawiedliwe
obserwator09:32, 7 listopada 2018
poszli na L4 i jest larum, nieroby lenie propozycje od innych aby sie zwozili i poszukali innej pracy
ciekawe jak podejmą taka decyzje i złożą RAPORTY o odejście ze służby to ciekawe kto ich zastąpi??????
może ci co krytykując zajmą ich miejsce???
życzę powodzenia.
jaro08:27, 7 listopada 2018
Niestety ale coby się nie działo w sferze płacowej to jedno. A to co wyprawia się obecnie za sprawą policjantów i lekarzy to drugie i należy to rozdzielić. Każdy obiera jakąś ścieżkę zawodową i decydując się na prace w policji chyba wiadomo że kokosów nie będzie. Jest to jakaś misja.
Jaki przykład dają obecnie służby zaufania publicznego policjanci i lekarze. Lewe zwolnienia kombinatorstwo i nic więcej.
Jestem za tym aby dążyć do poprawy warunków pracy w policji jeśli istnieje taka potrzeba ale należy też rozliczyć ich z wykonywania obowiązków na dziś wg mnie jaka praca taka płaca.
A lekarze którzy wystawili te zwolnienia powinni zostać bezwzględnie i przykładnie pociągnięci do odpowiedzialności. Niech to państwo będzie państwem a nie państwem teoretycznym.
Olek08:17, 7 listopada 2018
Ludzie to komu dać podwyżki? Wojsku nie, policji nie, lekarzom nie, górnikom nie, to pytam komu? Podnieść socjal dla bezrobotnych, meneli I innych cieszących się życiem z piwkiem w ręku?
Tak narzekacie na lidl, biedronki to kto Wam broni iść do Policji?
Zwalniać się I przychodzić, tyle wolnych wakatów jest!
Obiecuję Wam, że będąc najniżej w hierarchi w służbie wrócicie ponownie do lidla z uśmiechem na ustach.
Pit08:04, 7 listopada 2018
Coz sie tak Ci ludzie na to 15lat pracy przyczepili? Jest 25 lat I wek 55,
20latek pusi pracowac 35lat wiec gdzie to 15???
To czemu sie nie najmiecie do policji jsk wam tak zle?
I dobrze miech walcza o swoje, I tak sami chetnie placimy by mieli dodatkowe platne sluzby!!!!! Lepsze niech maja wiecej kasy niz rzad rozsprzedaje polski majatek za grosze I sobie kieszenie zapelnia z naszych podatkow
heavy metal z NT08:01, 7 listopada 2018
tak by się chciało 15 lat i emerytura a później agencja ochroniarska lub szkolenia Bhp.
jp07:55, 7 listopada 2018
A który lekarz wystawił im zdolność do pracy?, ten sam im teraz daje zwolnienia , zmienić lekarza.
mieszkaniec07:45, 7 listopada 2018
Komendant Główny Policji pisze łzawy list do policjantów, już był jeden premier, który przed wyborami pisemnie składał obietnice wszystkim funkcjonariuszom, a później Jego rząd "wypiął się na te obietnice". Zacytuję jeden z postów ze strony IFP Facebook, stanowiący odpowiedź na ten list, który można by odnieść również do wszystkich przełożonych, aby zrozumieli, że policjanci, którzy idą na L4 nie walczą tylko o siebie, ale także o Was, walczą o przyszłość firmy, cyt: "Panie Komendancie. Panie Generale!!! Na naszych oczach tworzy się historia. Historia, która znała wiele przypadków dowódców stających za swoimi ludźmi i nie znam przypadku, żeby takie osoby zostały w perspektywie lat, źle osądzone. Jeszcze nie jest za późno. Wszystkie te gorzkie słowa, pisane w chwili obecnej przez nas - Policjantów, bez wątpienia zostały by cofnięte, gdyby choć raz, zamiast krzyknąć "na przód", krzyknął Pan "za mną". Niech Pan da przykład i postawi się stronie rządzącej. To jest Pana obowiązek jako osoby dowodzącej apolityczną formacją jaką jest Policja. Jeśli ma Pan honor niech Pan walczy z nami o przyszłość tej formacji a na pewno nie zostanie to Panu zapomniane."
Tak na marginesie na stronę IFP nie można się dzisiaj zalogować, działa tylko strona IFP Facebook, czyżby "dobra zmiana" zadziałała.
Gal07:33, 7 listopada 2018
Kij ma dwa końce panowie policjanci .
Podatnik02:52, 7 listopada 2018
Nauczycielka?czego? Żenada i dlatego trzeba skończyć z urzędnicza kastą.I dziwić się, że ludzie uciekają z tego grajdoła, jak takie nauczycielki mamy, nie mówiąc o gliniarzach. Też mogę powiedzieć,nie pasuje? ,załóż działalność, będziesz se nauczycielko biznes łumen a Ty gliniarzu bedziesz biznes manem, kto wam broni , a nie uzalac sie nad sobą dzieciuchy,najlepiej dac i dać i dać, a zarób na Zus chociaż 1300. Same darmozjady w tym kraju zostały , widać po ostatnich wyborach.
olik00:15, 7 listopada 2018
Żałosne są te niektóre wpisy. A już gadki, żeby iść do innej pracy , są żenujące. Jak to wszystkim nagle źle, więc trzeba policjantom dokopać, bo chcą mieć lepiej.
Jak w każdym zawodzie, tak i w policji są porządni ludzie i przypadkowi.
Uważam, że każdy ma prawo żądać godziwej zapłaty za swoją ciężką pracę.
A tak przy okazji. Nauczycielko/?/, kto to ma bardzo dobrze, bo nie rozumiem.
rd2y23:16, 6 listopada 2018
O to halo, że takie właśnie darmozjady jak ty, nie dość, że systemowo ogłupiacie dzieci to jeszcze bezczelnie domagacie się przywilejów. Połowa budżetówki to darmozjady.
małpa22:43, 6 listopada 2018
Ato tak można zaplanować sobie chorobę. Czyli w proteście uczestniczą także lekarze bo sami policjanci sobie tych zwolnień lekarskich nie wystawili. Kontrola jednych i drugich powinna być. Może za tydzień wszystkie sprzedawczynie pójdą na L4 a potem kierowcy itd. Choroba nie wybiera.
Kleks22:07, 6 listopada 2018
Ech dorosli a glupoty wypisujecie. Jakie to jest lewe L4? Jezeli ktos ma taka informacje to do prokuratury zglosic.Ja pracuje u prywaciarza i jak chce to ide do lekarza i mowie ze mnie brzuch boli ze sie zle czuje(bo tak jest) i nie moge isc do pracy. I nie spotkalem lekarza ktory by mnie do tej pracy odeslal z powrotem. Bo jak ma niby sprawdzic czy ktos symuluje? Tak samo policjanci - ida mowia ze sraczke ma i potrzebuje 2-3dni, jak sie mu nie poprawi to kolejne. Roznica miedzy policja a prywaciarzem taka ze moj szef by pewnie po jakims czasie stracil cierpliwosc. Jednak po czesci ich rozumiem i zycze tych podwyzek i aby po 11 wrocili do pracy.
szczery21:53, 6 listopada 2018
@Obywatel Po pierwsze nie jesteśmy usa a po drugie pochwal się gdzie pracujesz i kim jesteś w tym twoim usa bo sądząc po komentarzu to juz wiem...
nauczycielka21:51, 6 listopada 2018
Do SMUTEK!
Pan tutaj porównuje policje w USA do polskiej, z tym, ze średnia zarobków policjanta np. w IL to troche ponad 70K rocznie a w PL troche ponad 30tyś.z. Różnice oczywiście wynikaja z wielu czynników dlatego to porównanie bylo nie namiejscu!

DO RESZTY!
Nie rozumiem o co całe halo! Jak chłopaki chcą walczyć o lepsze warunki pracy to niech sobie walczą. A wam nic do tego! Trzeba bylo iść na policjanta a nie teraz psiaczyć z zazdrości!!!
Ja jestem nauczycielem i mamy bardzo dobrze ale kto nam zabroni protestować i walczyć o to żeby było lepiej?! trzeba było sie uczyć a nie teraz hejtować!!!!!!!!
Miejscowy m21:49, 6 listopada 2018
@nie ślepy Wzrok niby dobry ale wiedzy brak...od automatów jest US i urząd celny,tak właśnie te dwie instytucje a dopiero policja może podjąć działania na ich wniosek
rd2y21:45, 6 listopada 2018
No nie dostają nowego nic wcale. L200 do działań w terenie dostali dwa czy tam trzy lata temu to tym L200 się /.../ wozi do sądu, niemal dzień w dzień. Bete dostali teraz piękną nową, jakieś kłady ostatnio itp itp.

Drugie: święte krowy stoją tymi swoimi radiowozami pod marketem na zapalonym silniku nieraz i z 10 minut jak kolega idzie postać w kolejce, bo coś tam żonka kazała kupić.

Trzecie: Kierownictwo które się cieszy, że przećwiczy sytuację? No to fajną mamy policję, która na żywym pacjencie ćwiczy sekcję zwłok. Jak to tak można? Spróbujemy, a nuż się uda przetrwać? A co jak nagle kryzys wypadnie?

Czwarte: Jakim prawem ktoś kto ma normalną jak każdy pracę ma iść po 15 latach na emeryturę? Bo co? Ja też mam stresującą, wymagającą, niewiadomo co robotę i jakoś nie krzyczę, że mi się należy. Przy czym ja nie mam możliwości takich jak jaśnie panowie z drogówki, że domy stawiają, autami się rozbijają i niewiadomo skąd na to wszystko nabrali. Tzn. ja wiem, kiedyś u konkurencji był artykuł pt. Łapówkarze.

Bicie i nękanie ludzi wcale nie legitymizuje do wcześniejszej emerytury.

Tfu, tak czy siak, bo choć jest was tam kilku w porządku to jednak większość zasługuje na meler.
Komendant21:42, 6 listopada 2018
Nie wiem czy wiedzą policjanci że za fałszywe L4 grozi wylot.
Wszystko można sprawdzić21:35, 6 listopada 2018
To pewnie epidemia zgłosić do sanepidu niech zbada sprawę. A jak byli nie zaszczepieni i jest to odra?
Haha21:31, 6 listopada 2018
Można okraść Policjanta bo koledzy mu nie pomogą.
nie ślepy20:59, 6 listopada 2018
To się się dowiedziałem, że do tego czasu pracowali...!? Automaty do gry się kręcą, wszyscy widzą tylko nie oni! Zgłoś im oszustwo, to powiedzą, żeby iść do sądu! Moim zdaniem nie pasuje robota, to do łopaty i będzie wam lżej panowie!
Milicja20:53, 6 listopada 2018
Wypłacić i zwolnić!
PODHALAN20:49, 6 listopada 2018
zwolnić darmozjadów jak w przecietnej pracy... przecietni pracownicy maja gorzej a oni premie za DOSZUKIWANIE sie mandatów. pozdrawiam
tak czy nie20:43, 6 listopada 2018
Nie podoba się praca to proszę ją zmienić tak jak pozostali Polacy . Lekarze wydający l4 powinni być ukarani i tyle .
zus20:36, 6 listopada 2018
a może cały kraj niech idzie na L4 tylko wypisze zwolnienia tym pseudo doktorom do roboty by się wzięli a nie chowali w BP
uwaga ślisko19:37, 6 listopada 2018
Ze wszystkimi ich postulatami się zgodzę oprócz przejścia na emeryturę po 15-tu latach pracy. Mam paru znajomych, właśnie takich emerytów, którzy w wieku 35 lat po 15-tu latach służby przeszli na emeryturę, a drugi ma pracować 45 lat (trzy razy dłużej), to jest/był chory system.
Biegnie czas19:15, 6 listopada 2018
@lamia sroga Już od 2009 nowo przyjęci policjanci i inni mundurowi muszą przepracować 25lat,polecam zaczerpnąć informacji a nie siać propagandy
ten co nie chce judaszówki19:00, 6 listopada 2018
Proponuję, by policjantów z KPP Nowy Targ i KPP Zakopane, którzy nie wzięli udziału w akcji L4 w ramach nagrody wyróżnić i wymienić pod artykułem z imienia i nazwiska.
Spod giewontu19:00, 6 listopada 2018
Sumtek nie mam nic do gliniarzy. Uważam że podwyżki się im należą, bo mają ciężką pracę i czasem narażają swoje zdrowie i życie. Ale powiem szczerze, że za 1000 zł to ja chętnie wezmę dniówkę nawet 11 listopada tylko czy mnie wezmą i z kim to załatwić?
cichy18:56, 6 listopada 2018
chłopy tak trzymać - chorować na całego !!! popieram !!!
mieszkaniec18:43, 6 listopada 2018
Bez sensu jest polemizować z komentarzami ( o ZUS-ie, o wygórowanych emeryturach itp bzdury ) pisanymi przez ludzi nie mających kompletnie wiedzy na temat warunków służby policjantów, dlatego skieruję kilka słów do funkcjonariuszy, bo czytają te komentarze. Walczycie o słuszną sprawę, to nie Wasza wina, że minister od szeregu miesięcy udaje dialog ze związkami zawodowymi nie rozwiązując narastających problemów, to on i jego zastępca ( specjalista od konfetti ) powinni się bić w piersi, że narażają bezpieczeństwo obywateli, a nie Wy. Większość z Was pokazała, że jesteście prawdziwymi "psami" a nie kundlami z podwieszonymi ogonami, choć pewno pojawią się strachy, a może i realne szykany ze strony niektórych przełożonych.Tak na marginesie przełożeni powinni pamiętać, że przełożonym się bywa, a człowiekiem się jest.
kulfon18:41, 6 listopada 2018
zaprosić TW Bolka, znajdzie sposób na ich ciężką chorobę ,oj bedziem pałować
Podatnik18:41, 6 listopada 2018
Wszystkim policjantom proponuje lidla biedronke,jak nie pasuje, dużo ogłoszeń na p24. Nie pasuje robota, masło płaca ide do innej,wolny kraj i tyle
fred18:39, 6 listopada 2018
To droga wolna na budowę idz panie policjacie zobaczysz jak jest pracujesz miesiąc a powiedzą ci e nie ma wyplaty deszcz i zimno a trzeba robić,a wezniesz L4 to już pracy nie masz.
emeryt18:38, 6 listopada 2018
A nowe BMW juz dwa razy klepane! Jak byście szanowali radiowozy to by były. Taczki wam bojno dac bo uszkodzicie!
bolo18:33, 6 listopada 2018
pochorują i wrócą na służbę bo gdzie indziej pójdą do pracy za podobne pieniądze jak tylko umieją mandaty pisać
jaś18:26, 6 listopada 2018
A po komisariatach pracują!!!! więc co z nimi zdrowi czy też chytrzy na pieniądze?????
Rodan17:53, 6 listopada 2018
Psia grypa ich chwyciła.
..17:43, 6 listopada 2018
Ja dalej nie rozumiem dlaczego się nie zwalniają i nie szukają pracy gdzie indziej. Kasjer w Biedronce zarabia jeszcze mniej i jest w stanie się utrzymać policjant i pielęgniarka mają o wiele więcej ale ciągle krzyczą że im brakuje na życie. TO KTOŚ TU ŻYJE PONAD STAN moi państwo.
gienek17:41, 6 listopada 2018
W normalnym zakladzie byliby zwolnieni,
ania b17:35, 6 listopada 2018
jak widac L4 dostaje sie zawsze:) nawet chorym nie trzeba byc. Ktos powinien sie tym zajac. Falszywymi L4
Obywatel17:29, 6 listopada 2018
Do smutek
Widać, że jesteś z policji. Najpierw naucz się poprawnie pisać i jasno
wyrażać. Jak tak piszesz zeznania, to strach się bać.
W USA policjanci pracują mając 65 lat i 10 dni urlopu wypoczynkowego.
A "szaun" obywaleli wileki. Odwrotnie jak u nas.
Bobi17:18, 6 listopada 2018
Zus powinien ich wszystkich po kolei skontrolować
Sprawdzam17:07, 6 listopada 2018
Mohamedzie, nie sądzę żeby ZUS zechciał cmoknąć policjantów a już z pewnością nie lekarzy, którzy im takie zwolnienie wydali.Wiem że może ZUS natomiast jednych i drugich sprawdzić czyli przeprowadzić kontrolę.
pkt.sowa16:47, 6 listopada 2018
Interesujące...Kto zatrudnia jakichś cherlawych ludzików do służby w policji???Kto im podbija ogólne badania lekarskie???Moze najwyższy czas,żeby ktoś się wziął za największych oszustów,którzy mienią się przedstawicielami prawa.U prywaciarza już by mieli po robocie ale wiadomo,budżetówka wszelakich nieudaczników życiowych przyjmie w swoje szeregi.
Caro15:56, 6 listopada 2018
Samochody stare ledwo jeżdżące to czas by chodziły patrole na nogach.
Na osiedlach od lat nie widzę patroli.
Dlaczego nie płacą składek na emeryturę ?
A co ze zdrowotnym.Płącą czy też nie?
Kto odpowie?
Sumtek15:42, 6 listopada 2018
Sami znafcy tematu widac, kazdy madry bo go to nie dotyczy, belkot glupiego ludu, jest 25lat I wiek 55 czyli 20latek musi pracowac 35lat !!!! Poza tym jak tak zazrdoscicie to rzad daje 1000zl za dzien pracy 11/11/2018 nic tylko brac. Kazdy Policja nic nie robi, przyjmuja wakaty sa to co nie jestescie chetni byc panem sytuacji? Swieta krowa? Pieskiem? Taka frajda miec 2400 I z tego 40% emerytury.
Szkoda, ze wiekszosc chlopakow idzie do szeregow by cos zmienic a spotyka sie z lgarstwem, tyraniem I byciem na kazde skinienie wysluchujac ludzi nie potrafiacych sie dogadac o byle pretekst, bo sasiad mi to tp ja mu to, I dupke policja podetrzec. Polacy to chyba najbardziej zazdrosny I chory narod, tylko zolc I gorycz nic wiecej, czujac pieniadz potrafia zalic sie o wszystko, wstyd czasem, ze uirodzilo sie w tym kraju. Chcemy zarabiac godnie, chcemy zyc I zycze to kazdemu w tym kraju, nie tylko policji ale wszystkim szczerze I dobrze pracujacym. Na wyspach pomostowa jest po 10latach pracy.
Kazdy zawod kazda branza jest wazna I kazdemu sie nalezy, bo Polske nie jedna osoba zbudowala a calosc.
leming doskonały15:18, 6 listopada 2018
Zaczął rząd majstrować przy ustawie emerytalnej służb mundurowych ??? - to takie są tego skutki - policjanci z małym stażem pracy z roboty się zwalniają, bo nie wiadomo, jak za taką pensję wyżyć - komendy obwieszone banerami - "przyjmujemy do policji" a chętnych brak. Teraz czekam na akcję solidarności zawodowej w MSWiA i poparcie akcji policji przez nowotarskich strażaków zawodowych.
mohamed15:08, 6 listopada 2018
A najwięcej ludzi ma coś do powiedzenia co nawet nie wie jak funkcjonuje policja. Po pierwsze policjant nie należy pod ZUS więc ZUS może ich cmoknąć, a po drugi po przepracowaniu 15 lat policjantowi należało się 40% emerytury.
Pracownik14:53, 6 listopada 2018
Niech jeden z drugim idzie do prywaciarzy i spróbuje szczęścia z L4,
mistrzowie..
ech14:44, 6 listopada 2018
"W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu, według nieoficjalnych informacji, liczba policjantów na L4 może dochodzić do 60"-o matko kochana!!To tacy chorowici Policjanci nas chronili??:)Jakaś epidemia nagle???
król Julian14:42, 6 listopada 2018
choroba na zamówienie???ale jaja:)To oni do tej pory chorzy do pracy chodzili???Jak PO miało ich w d.....ie to byli zdrowi i nie protestowali!Teraz zachorowali i nabrali odwagi!!Żenada!!!
lamia sroga14:17, 6 listopada 2018
Dobra niech mają uprawnienia do emerytury po 15 latach, ale pod warunkiem że zaczynają ją dostawać jak ukończą np 55 lub 60 lat.
Wyrocznia13:59, 6 listopada 2018
Kochani policjanci - jaka praca taka płaca.
sarkazm13:56, 6 listopada 2018
Biedactwa
x13:54, 6 listopada 2018
15 lat i emerytura do ktorej wszyscy podatnicy będą musieli dopłacać.
.13:37, 6 listopada 2018
Bu ha ha ha ha.. A ja nie słyszałem żeby były walne wakaty w policji. Nie rozumiem po co tam siedzą jak im taka krzywda się dzieje. podobnie pielęgniarki. Otwierać biznesy i pracować na swoim. Ale o takich bohaterach to też nic nie słychać co to by się zwolnili sami. Za rządów SLD dostawali emerytury po 15 latach ale -to se ne wrati- panowie i panie witamy w realu.
Hancia13:12, 6 listopada 2018
A gdzie jest ZUS? To teraz każdy któremu się coś w Polsce nie podoba może dostać zwolnienie lekarskie? Proszę o namiar na lekarza, też pójdę na zwolnienie,a to Polska właśnie.Ciekawa jestem reakcji ZUSu.
Dziadek13:08, 6 listopada 2018
Ludzie, nie wierzcie w to, że Waszd bezpieczeństwo nie jest zagrożone. To już nie jest zwykły protest, to bezsilność policjantów, która wpływa na nas wszystkich.
Ja zaczynam się bać.
bankier12:51, 6 listopada 2018
Ciekawe kiedy tak zrobią w urzędzie miasta w nowym targu i w zakopcu.
PK12:46, 6 listopada 2018
A gdzie byli policjanci jak im PO kroiło przywileje?Wtedy mieli OK z wypłatami?
mieszkaniec12:43, 6 listopada 2018
W swojej wypowiedzi p. Gleń stara się dorównać arogancją ministrowi i jego zastępcy, być może jako były funkcjonariusz RD będzie miał teraz możliwość wyjść zza biurka i "poćwiczyć" na ulicy.
Wielki szacunek dla f-szy z KPP Nowy Targ za przyłączenie się do ogólnokrajowego protestu, tak trzymać!
Maria12:33, 6 listopada 2018
Nasuwa się pytanie, są chorzy czy tylko przyniesli L4 i co na to lekarze, którzy wystawili L4
piguła12:28, 6 listopada 2018
dlaczego tylko policjanci mieli / chcą przywileju przejścia na emryture po 15 latach pracy..
też bym chciała, nie jest też lekko w pracy
tg12:27, 6 listopada 2018
Glen wsadz sobie w d... te małe plusy
driver12:27, 6 listopada 2018
nagle jakaś epidemia?60 NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM ????SANEPID POWIENIEN SPRAWDZIĆ CZY TO NIE JEST ZARAŹLIWE:)
heavy metal z NT12:26, 6 listopada 2018
jak to przynoszą zwolnienia .Przecież zwolnienie wypisuje lekarz tylko wtedy gdy wymaga tego leczenie pacjenta.Jeżeli lekarze wypisują L4 na życzenie to należy ich pociągnąć do odpowiedzialności.Ale to chyba jedna sitwa zwłaszcza na prowincji.
Szarotek12:25, 6 listopada 2018
ZUS-powinien sprawdzić te zwolnienai:)
marian12:11, 6 listopada 2018
to wszystkich tych gwiazdorów z poparcia wysłać na interwencje i zdarzenia drogowe.Niech nie siedzą i piją kawe patrząc na zegarek kiedy będzie koniec służby....
kol12:09, 6 listopada 2018
ja ma 40 lat pracy i dostałem z zus pismo że będę miał 510 zł emerytury , płacę od 10 lat pełen zus jako pracodawca w kwocie 1250 zł . Więce te 15 lat służby i 2000 zł emerytury to chyba przeginka .
Obiektywny12:08, 6 listopada 2018
A wopki czemu nie chorują?
pwd12:06, 6 listopada 2018
Takie rzeczy tylko w państwowej robocie. Niech skontrolują tych "chorych" policjantów i lekarzy co wydali lewe zaświadczenia chorobowe. Jest chyba paragraf na poświadczenie nieprawdy;-)
ONA ...tylko znajoma a ,,szkoda,,12:00, 6 listopada 2018
komendaci nie pojda na zwolnienia lekarskie bo sa powoływani a nie mianowani jak inni funkcjonariusze i w przypadku l4 komendant wojewodzki powie im do widzenia boja sie jak cholera ..a tak swoja droga to sami wczesniej zwalniali dobrych naczelników wydziałów a teraz płacz bo nie ma ludzi ...zastnówcie sie co robicie komedianci a szczególnie miejski z Krakowa a były w Nowym Targu...zwalniał zwalniał a lud patrzy ..!!!!...szczególnie naczelnika WRD Dariusza B
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij