Sobota, 11 lipiec 2020, Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta
Jabłonka i okolice
Thunderstorm
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Rain
10°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 3
Thunderstorm
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Rain
13°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 87
Thunderstorm
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.11.2018, 15:04 | czytano: 4217

Rozstrzygnięto Budżet Obywatelski Małopolski. Prawie 900 tys. zł na projekty z Podhala

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

39 zadań z całego województwa, w tym 4 z Podhala, znalazło się na liście zwycięzców tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

- W tym roku samorząd województwa ponownie przekazał na Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego aż 8 mln zł. Małopolanie udowodnili natomiast, że inicjatywa cieszy się nieustannie ogromnym zainteresowaniem. Co cieszy mnie jednak najbardziej? To nie tylko możliwość zgłoszenia i wybrania projektów ważnych dla mieszkańców regionu, ale też świetna lekcja obywatelska - powiedział podczas ogłoszenia wyników głosowania Grzegorz Lipiec z zarządu województwa i dodał, że po raz kolejny budżet obywatelski cieszył się największa popularnością wśród osób młodych.

W naszym regionie najwięcej głosów i dofinansowanie otrzymały następujące projekty:

1. Rozwój psychofizyczny młodego pokolenia przy stole pingpongowym i na boisku piłki siatkowej - organizacja i prowadzenie sportowych zajęć dla dzieci i młodzieży powiatu nowotarskiego, organizacja obozu sportowo – wypoczynkowego, zakup sprzętu sportowego.(dofinansowanie w wysokości 98 000 zł)

2. Przebudowa i adaptacja budynku na potrzeby Szpitala z przeznaczeniem na Centrum Edukacji Prozdrowotnej dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. S. Jasińskiego w Zakopanem (400 000 zł)

3. Programowanie to język przyszłości - cyklu warsztatów edukacyjnych dla dzieci klas 1-8 szkół podstawowych z gmin Szaflary, Krościenko oraz Bukowina Tatrzańska (274 000 zł)

4. Pełnosprawni przez sport 2019 - zadanie polega na organizacji i prowadzeniu całorocznych, multi-sportowych treningów sportowych dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością w powiecie tatrzańskim (100 000 zł)

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
czy to możliwe20:40, 17 listopada 2018
zadanie 2 - szpital podległy marszałkowi bierze pieniądze z BO
Śmiech na sali !!
Dyrektor szpitala do odwołania i to szybko
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij