Sobota, 30 maj 2020, Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Rabka Zdrój i okolice
Rain
10°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 61
Rain
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 61
Rain
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 61
Rain
11°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 90
Rain
10°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 61
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.12.2018, 12:17 | czytano: 4189

Nowy Targ: bilety MZK można już kupić w telefonie i za złotówkę

Bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Nowym Targu można już kupować za pomocą mPay - darmowej aplikacji na telefony komórkowe. Do końca roku pasażerowie korzystający z tego rozwiązania mogą też uczestniczyć w promocji, dzięki której cena wybranych biletów wynosi tylko 1 zł.

W Nowym Targu aplikacja pozwala na kupowanie telefonem biletów jednorazowych hybrydowych (60 min) oraz 180-miutowych, których ceny są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Dzięki trwającej do końca roku promocji pasażerowie mogą jednak liczyć na dodatkowe oszczędności i kupować wybrane bilety za symboliczną złotówkę. Jedynym warunkiem jest korzystanie z aplikacji i dokonywanie zakupu przy użyciu karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu cyfrowym Masterpass. Celem akcji, którą mPay organizuje wspólnie z Mastercard jest propagowanie mobilnego stylu życia oraz zachęcanie użytkowników telefonów do korzystania z nowoczesnych, bezgotówkowych rozwiązań płatniczych.

Promocją objęte są bilety MZK Nowy Targ, których standardowa cena nie przekracza 3 zł. W czasie trwania akcji organizatorzy pokrywają różnicę w cenie biletów, przy czym suma rabatów przeznaczonych na każdego uczestnika wynosi maksymalnie 15 zł. Z promocji mogą korzystać posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych, nie tylko Mastercard.

Pasażerowie, którzy nie posiadają karty płatniczej lub nie chcą korzystać z niej w aplikacji również mogą kupować mobilne bilety. W tym celu należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego.

Jak kupować bilety za 1 zł?

Wystarczy uruchomić mPay w komórce, dotknąć kafelka „Bilety” i z listy miast wybrać Nowy Targ. W kolejnych krokach należy wybrać potrzebny bilet i jedną z dostępnych metod płatności kartą, np. „mPay Wallet”. Do sfinalizowania zakupu wystarczy wtedy wpisanie kodu PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Innym sposobem jest skorzystanie z opcji „Masterpass portfel elektroniczny” i dokonanie płatności za pomocą dowolnego portfela, np. „Masterpass by Mastercard”.

Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji. Podczas kontroli wystarczy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Jak podłączyć kartę płatniczą?

Kartę płatniczą można zarejestrować m.in z poziomu aplikacji mPay w telefonie. W tym celu wystarczy wejść do zakładki „Środki płatnicze”, dotknąć ikony karty i wypełnić formularz potrzebnymi danymi. W podobny sposób kartę można dodać po zalogowaniu się na stronie www.mpay.pl.

Jak pobrać aplikację mPay?

Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
as15:57, 5 grudnia 2018
Działa również w IMKA , na win.phone
blokówka06:57, 4 grudnia 2018
Załadowałam apke, kupiłam bilet, wszysto super działa i juz miałam z radości podskoczyc, kiedy uświadomiłam sobie, ze o 16.00 koncze prace i nie mam czym wrócic z Kokoszkowa. Pomijam, ze na 8.00 zerówka tez nie dojeżdża zazwyczaj. Znowu trzeba zatankowac do pełna i potem blkowac mały parking.... do przemyslenia, pozdrawiam.
Gryzli17:49, 3 grudnia 2018
Teraz czas na nowy rozkład jazdy i sensownie ułożone linie. Pasuje też dodać MZK do jakdojade
mały joe16:51, 3 grudnia 2018
A jak sie telefon rozładuje, a tu kontrola biletów? :-)
Cebulak Janusz13:47, 3 grudnia 2018
Czyli jak chce dojechać na Osiedle Nowe z rynku, to zamiast 3zł normalnie, w promocji można zacebulić bilet za 1zł, tak?
as13:39, 3 grudnia 2018
Dziala na win.phone
Remik13:13, 3 grudnia 2018
świetny pomysł, podrzucę info do https:/...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij