Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Rabka Zdrój
Clouds
33°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
24°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
33°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
26°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
34°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
32°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
28.06.2007, 13:56 | czytano: 1225

Czterej nowotarscy inspektorzy transportu drogowego zatruli się oparami kwasu

NOWY TARG. Czterech funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego z nowotarskiego oddziału trafiło do szpitala z objawami zatrucia oparami kwasu tioglikolowego po tym, jak w kontrolowanym w Spytkowicach tirze przebywali w części, w której doszło do wycieku. Wcześniej kierowca tira nie powiedział im co przewozi twierdząc, że na naczepie ma tylko sprzęt elektroniczny i komputerowy.

archiwum straży pożarnej
– Inspektorzy nie czuli się najlepiej. Wszyscy przeszli badania w szpitalu. Opary tej substancji podrażniły wewnętrzne przewody oddechowe i musieli przyjąć substancje odkażające. Czują się lepiej, nie wymagali hospitalizacji. Obecnie przebywają na zwolnieniach lekarskich – informuje Antoni Nosal, dyrektor Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie.

Działalność nowotarskiego oddziału ITD, który swoją siedzibę ma na komendzie policji przy ul. Konfederacji Tatrzańskiej, została zawieszona do czasu ich powrotu do pracy.

26 czerwca Inspekcja Transportu Drogowego prowadząc rutynową kontrolę samochodu ciężarowego Spytkowicach (pow. nowotarski) stwierdziła, że z naczepy wycieka nieznana substancja. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej stwierdzono, że z naczepy wycieka nieustalona substancja o intensywnym zapachu, natomiast samochód przewożący ładunek nie posiada żadnych oznaczeń informujących o przewożeniu niebezpiecznych substancji. Kierowca nie chciał ujawnić co rzeczywiście przewozi, twierdzą, że wiezie sprzęt elektroniczny i komputerowy. Dopiero gdy inspektorzy ITD weszli do naczepy okazało się, że przewozi substancje niebezpieczne: kwas tioglikolowy (19 pojemników o masie 40 kg każdy), materiał zapalny ciekły (46 pojemników o masie 10 kg każdy) i ekstrakty aromatyczne ciekłe (28 pojemników o masie 5 kg każdy), a także komputery, monitory, armaturę CO oraz elementy konstrukcji na barierki.

Strażacy z zastępu ratownictwa chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Targu przystąpili do neutralizacji wycieku. Ratownicy pracowali w ubraniach gazoszczelnych. W związku z małą ilością ubrań gazoszczelnych zadysponowano za pośrednictwem WSKR Kraków samochód ratownictwa chemicznego z JRG 6 Kraków.

Niebezpieczną substancję związaną chemicznie środkiem „UNISAFE” wsypano do hermetycznego pojemnika, a następnie przekazano funkcjonariuszowi ITD. Następnie samochód ciężarowy w asyście konwoju ITD przetransportowany został na parking strzeżony w Skomielnej Białej. Teren na którym stoi został oznakowany i zabezpieczony.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja. Niewykluczone, że kierowcy zostanie postawiony zarzut narażenia funkcjonariuszy publicznych na utratę zdrowia lub życia.

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas