Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Zakopane i okolice
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
27°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
06.12.2018, 16:05 | czytano: 5772

Utrata zaufania przyczyną odwołania skarbnik powiatu. Emocje na sesji

- Zaufanie jest konieczne do współpracy. A w obecnym stanie politycznym takiej współpracy nie ma - mówił starosta Krzysztof Faber składając wniosek o odwołanie swojej wieloletniej współpracowniczki, skarbnik Katarzyny Machaj.

Rzeczywiste powody odwołania Katarzyny Machaj nie zostały wyjawione. Zanim rozpoczęła się dyskusja nad odwołaniem, radny Bogusław Waksmundzki złożył szybko wniosek o jej zamknięcie, koalicja rządząca szybko go przegłosowała, zamykając usta radnym opozycji, którzy chcieli poznać szczegóły.

- Skandal - komentował to radny Stanisław Waksmundzki.

Radni Prawa i Sprawiedliwości krytykowali zarząd i radnych koalicji, że zamknęli dyskusję i pozwolili na dyskusję w tej sprawie. - Takie rzeczy nie dzieją się w najgorszych państwach. Jak można do takich sytuacji doprowadzać - grzmiał radny Jan Komorek.

- Ja nie chcę, żeby tu tworzyła się komisja śledcza. Mówiłem, że był brak współpracy z zarządem. A odwołanie i powołanie skarbnik to kompetencja starosty - mówił starosta Faber.

Za odwołaniem Katarzyny Machaj zagłosowało 16 radnych, przeciwko było 12, a 1 wstrzymał się od głosu.

r/
najnowsze informacje
komentarze
oj oj10:53, 22 stycznia 2019
cyt: "nie raczyła klaskać ze wszystkimi..." - no bez jaj, ktoś kiedyś obiecywał nam drugą Japonię, inny prorok zapowiadał drugie Węgry (oby nie) a tymczasem jakiś "uważny" obserwator (a może przyszły "sygnalizator") chce nam wprowadzić drugą Koreę Pn. bo właśnie tam jak nie klaszcze się na rozkaz to można trafić w najlepszym przypadku do obozu pracy. Opamiętaj się człowieku! jak chcesz klaskać to klaszcz a innym daj spokój!
:)14:55, 7 grudnia 2018
do uśmieszka Faktycznie po obejrzeniu transmisji z I sesji w powiecie stwierdzam, że jeszcze wtedy obecna Pani Skarbnik dotarła na sesję pod sam koniec obrad a dokładnie w trakcie pkt 9 wybór członków Zarządu Powiatu Nowotarskiego Ale chyba ich wybór jej nie odpowiadał skoro nawet nie raczyła klaskać z wszystkimi, chyba że umknęło to jej uwadze bo była zbyt mocno zajęta rozmowa z Panem Sekretarzem.
Pracownik13:19, 7 grudnia 2018
Pierwsza osoba która powinna odejść to Starosta Faber a nie wciafac Skarbnika w gry polityczne. Politycy to ludzie bez klasy i honoru.
avivat08:31, 7 grudnia 2018
Panie starosto, a skarbnik to jest "do obecnego stanu politycznego"? Bo mnie się wydaje, że w pierwszej kolejności jest do pilnowania budżetu i wydawania pieniędzy publicznych.
tak to w życiu jest07:49, 7 grudnia 2018
Pani Kasiu, fachowcem jest pani świetnym i życze Pani jak najlepiej.
Pan Wójt z Szaflar powinien się cieszyć bo ma u siebie na terenie gminy świetnego fachowca. Jak obejmował stery w 2014 to była Pani doradcą do spraw finansowych, zajmowała się pani budżetem gminy Szaflary, już w tedy mi sie to nie podobało. Siedzieliście popołudniami i próbowali poprzedników rozliczac. "Nosił wilk razy kilka...." Wójt prężny, ojciec wielu sukcesów to z pewnościa taki "papa" pomoże
Do ":)"22:44, 6 grudnia 2018
No to w Gminie Szaflary pewno będzie problem , bo trzeba będzie zwolnić obecną Panią Skarbnik, żeby zrobić miejsce dla Pani Katarzyny . Ale dla Wójta Szkaradzińskiego to nie problem, dla niego ludzie się nie liczą.
z boku21:49, 6 grudnia 2018
Włodarze powiatu, my także - i to już dawno - utraciliśmy do Was zaufanie. Tak się nie postępuje z ludźmi, z którymi pracowało się tyle lat. I to nie tylko z Panią Skarbnik. Ilu jeszcze macie na celowniku tych niewygodnych, których trzeba zniszczyć zasłaniając się "obecnym stanem politycznym"?
Tak się nie godzi czynić także szanowni państwo radni w liczbie 16.
PPP21:43, 6 grudnia 2018
Chciałbym życzyć Pani Katarzynie szybkiego znalezienia pracy i powodzenia. Współpraca z Panią nie należała do łatwych, pewnie dla tego że lania wody Pani nie lubiła, liczyły się zawsze konkrety. Zawsze Pani miała swoje zdanie i sporo pracy trzeba było wlozyc czasami, aby to zdanie zmienić. Szanowalem Panią zawsze za ogromną wiedzę i pamiec. Niestety w ostatnich latach w za dużo spraw Pani sie zaangażowała i nie wszystkim to sie podobało - Teatr w Rabce, terminy, kary umowne itp itd.
do uśmieszka21:08, 6 grudnia 2018
była, była na 1 sesji powiatu, nie gadaj bzdur
a prawda jak wyjdzie na jaw to będzie łyso tym odwoływaczom
:)19:14, 6 grudnia 2018
Może znajdzie pocieszenie u Wójta w Szaflarach W końcu na pierwszej sesji tej kadencji poszła właśnie jemu gratulowac a na I sesje w powiecie nie raczyła się zjawić
Wójtek19:09, 6 grudnia 2018
Żydzi też wybrali Barabasza a Jezusa na Krzyż.
Ciekawski Jan18:44, 6 grudnia 2018
jeśli to jest "kompetencja starosty", to po co Rada Powiatu głosowała ??? Bo nie kaman ?
Lustro16:38, 6 grudnia 2018
Zastanawiam się jak radni Którzy głosowali za odwołaniem skarbnik chociaż wewnętrzny czuli że poza dyscypliną partyjną nie ma innych powodów żeby to uczynić to jak oni teraz mogą sobie spojrzeć w lustro
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij