Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
20.12.2018, 19:41 | czytano: 4173

Darusz Jabcoń: "Adwokaci zaczynają się specjalizować w sprawach o kary za palenie śmieci"

zdj. Podhale24

NOWY TARG. - W Sądzie Rejonowym w Wydziale Karnym zapadł wyrok nakazowy zapłaty 4 tys. złotych dla truciciela plus kosztów postępowania. Niemniej truciciele, którzy mają pieniądze zaczynają mieć swoich adwokatów. Z takim delikwentem żeśmy się "potykali" pół roku - mówi naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

Wcześniej problemem była wysokość kar. Władze Miasta kilkakrotnie skarżyły decyzje sądu, domagając się wyższych mandatów dla trucicieli. Zabiegi były skuteczne. Teraz problemem zaczyna być rozciągłość w czasie przebiegu spraw.

Procedury dotyczące karania osób, którym udowodniono iż naruszają przepisy ustawy o ochronie środowiska są coraz dłuższe.

- Nie wiem co będzie dalej, bo adwokaci zaczynają się specjalizować w tego typu sprawach, jak kary za palenie śmieci. Tak to wygląda. Tymczasem my nie mamy innej drogi niż sąd, nie mamy możliwości mandatowania - dodaje naczelnik Dariusz Jabcoń.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Użytkownik pieca16:19, 25 grudnia 2018
Szumne dofinansowanie ,a w realu lep, jak dofinansowanie to powinno być dla każdego,bezwarunkowo ,a tu trza prawie chałupe od now a wybudowac żeeby spełnić warunki, piece za swoje z wymiana 19 Ty?s. wymieniony,co z tego jak to jeden na tysiac ? trza wydać na piece i paliwo do niego 90 % domowej kasy, żeby urzednicy mieli lepsze powietrze, a ci w pierwszych miesiacach podnieśli podatek od nieruchomości ,fajnie ?
kolo10:44, 25 grudnia 2018
Sprawy niech się ciągną w sądach , wtedy większe koszty sądowe dla trucicieli !
MF06:28, 21 grudnia 2018
Dlaczego nie ma dofinnsowania do ogrzewania na gaz i olej opalowy cz tak to ciezko zrozumiec naszym wladzom WSTYD
Yol05:08, 21 grudnia 2018
Mandatu można nie przyjąc i do widzenia. Poza tym jak ktoś zasmradza okolice a się okaże że nie pali dziadostwem to nic zrobić nie mogą. I tak sit w smrodzie żyje. Zakazać jak w Krakowie palenia węglem i po sprawie
Burmistrzu zacznij wreszcie coś robić!!!!22:35, 20 grudnia 2018
Nie mogę pojąć, jak człowiek (burmistrz tego miasta), który ma czwórkę dzieci może spać spokojnie, wiedząc, że funduje im w tym ogromnie zanieczyszczonym mieście (chyba 3 na liście w Polsce) poważne choroby w przyszłości!
Człowiek, który nie potrafi w sklepiku obok wyegzekwować wielotysięcznych (bo takie mają być!) kar finansowych za trucie mieszkańców!
Indolencja i brak skuteczności!
emeryt21:10, 20 grudnia 2018
A co daje "mandatowanie" kiedy nikogo nie można zmusić do podpisania mandatu a przed jego podpisaniem trzeba karanego uświadomić przy świadku że może odmówić jego przyjęcia i dopiero wtedy sprawa będzie kierowana do sądu.
BBgun20:32, 20 grudnia 2018
Panie naczelniku, interpelować u posłów, niech się biorą do roboty i zamiast ośmieszać nas w oczach świata, zaczną w końcu stanowić mądre i potrzebne prawo. A trucicieli nękać kontrolami i wszelkimi innymi karami. Nagłaśniać ich nazwiska, niech sąsiedzi wiedzą kto funduje im raki i inne poważne choroby.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij