Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Rabka Zdrój i okolice
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 70
Clear
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 90
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
28.12.2018, 15:31 | czytano: 3736

"Sytuacja opanowana": wybrano członków dwóch komisji stałych. Ale nie obyło się bez problemów

arch. Podhale24

NOWY TARG. Podczas dzisiejszej sesji radni zajęli się wyborem członków dwóch komisji stałych Rady Miasta - Rewizyjnej oraz Skarg, Wniosków i Petycji. Nie udało się tego zrobić 3 tygodnie temu, bowiem zabrakło i stosownej uchwały regulującej liczebność komisji, i dobrej woli radnych.

Sesja 10 grudnia pokazała, że na współpracę wszystkich klubów nie ma co liczyć. Miejsca w poszczególnych komisjach rozdzielano zgodnie z taktyką polityczną. Radni będący w opozycji wobec największego klubu, zlekceważyli komisje, które ich zdaniem nie mają znaczenia strategicznego w potyczkach z burmistrzem. Nie wprowadzili więc swoich przedstawicieli do Komisji Mieszkaniowej, Opieki Społecznej, Zdrowia i Porządku Publicznego (liczy ona zaledwie 3 członków), ani do Komisji Oświaty i Kultury (4-osobowej). Za to do Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju zgłosiła się praktycznie cała Rada Miasta - 19 osób.

Podobnie było, gdy zarządzono zgłaszanie kandydatów do Komisji Rewizyjnej - radni kolejno wstawali i deklarowali swoją chęć uczestnictwa w pracach tej komisji. Ponieważ ani w Komisji Rewizyjnej, ani w Komisji Skarg nie mogą pracować członkowie prezydium - Klub Nasze Miasto straciłby przewagę w tych dwóch gremiach. Dlatego głosowanie nad ustaleniem składu tych dwóch komisji przełożono na kolejną sesję, czyli na dzisiaj.

Zgłaszanie kandydatów poprzedziła uchwała ustalająca, że i jedna, i druga komisja składać się będzie z 7 radnych - przedstawicieli wszystkich klubów, z wątkiem radnych pełniących funkcję przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miasta.

Radni Agata Michalska, Paweł Liszka, Bartłomiej Garbacz wskazywali, że poprzednio także była mowa o takiej liczbie członków komisji. Pytali o "prawdziwy powód" wprowadzenia uchwały określającej liczbę członków komisji.

- Gdyby państwo odpowiedzialnie podeszli do sprawy, to takiego zapisu nie trzeba by było robić - podsumował przewodniczący RM Grzegorz Luberda.

Z kolei Marek Fryźlewicz zaapelował, by nie używać określeń "opozycja/koalicja". - Ja się nie czuję że jestem w opozycji. Staram się być tu głosem rozsądku. Określenia "opozycja/koalicja" zostawmy tym na Wiejskiej - mówił radny, były burmistrz Miasta.

Gdy doszło do zgłaszania kandydatów do Komisji Rewizyjnej - padło 6 nazwisk: 4 z klubu Nasze Miasto i po jednym z klubów Dobra Zmiana w Mieście oraz Razem Nowy Targ.

Bartłomiej Garbacz, któremu zaproponowano pracę w Komisji Rewizyjnej oferty nie przyjął, podobnie jak Agata Michalska. Wobec braku siódmego kandydata - zarządzono kilkuminutową przerwę.

Po przerwie ponownie proponowano prace w Komisji Rewizyjnej kolejnym osobom. I znowu radni odmawiali. Zrobili to: Michał Glonek, Marek Fryźlewicz, Lesław Mikołajski, Andrzej Swałtek i Paweł Liszka, który sytuację skomentował: - Myśmy próbowali rozmawiać z panem przewodniczącym. Ale nie chciał z nami rozmawiać. Wszystko zostało już ustalone i nie rozumiem po co te pytania.

Zdecydowano więc, że jedno miejsce będzie "wolne". - Najwyżej uchwała zostanie wstrzymana przez wojewodę - skwitował wiceprzewodniczący Marek Mozdyniewicz. - Nie biorę udziału w głosowaniu, bo uważam, że uchwała będzie podjęta "z błędem" - oświadczył Paweł Liszka.

Do Komisji Rewizyjnej wybrano Szymona Fatlę, Ewę Pawlikowską, Stefania Drąg-Iłęda, Bożenę Groń, Danutę Sokół i Katarzynę Wójcik. Przewodniczącą komisji została Danuta Sokół (na zdj.), jej kontrkandydatem był Szymon Fatla.

W Komisji Skarg, Wniosków i Petycji pracować będą: Bartłomiej Barbacz, Marek Fryźlewicz, Paweł Liszka, Danuta Sokół, Krzysztof Sroka, Bożena Groń i Jacenty Rajski. Przewodniczyć jej będzie Krzysztof Sroka (na zdj.). Drugim kandydatem był Bartłomiej Garbacz.

SPalka
najnowsze informacje
komentarze
Haha15:47, 29 grudnia 2018
No cóż, ważne by byli to mierni, bierni ale wierni.
koleżanka13:05, 29 grudnia 2018
Pani Sokół????
To chyba jakiś żart!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avivat09:58, 29 grudnia 2018
Komisja Rewizyjna pod przewodnictwem pani Sokół to tylko istnienie dla istnienia i przepisów. Nic nie będzie kontrolowane. A "opozycji" bardzo się dziwię, że najpierw wali drzwiami i oknami a potem nikt nie jest chętny do pracy. Jak chcecie "opozycjo" kontrolować poczynania GW?
gazda22:38, 28 grudnia 2018
Marek F ma krótką pamięć
Tu sroczka kaszkę warzyła...21:26, 28 grudnia 2018
Czyli wszystko jasne, już wiemy jakie to srebrniki zwabiły pewnego ptaszka.
Ileż to, więcej dostaje przewodniczący komisji? Dno... Mój głos poszedł na marne...zawiodłam się...
Wincek18:39, 28 grudnia 2018
dla radnych ważne tylko ***
Obserwator18:29, 28 grudnia 2018
Oglądam sesję pierwszy i ostatni raz rany boskie kto wybrał radne z naszego miasta?
@lala17:50, 28 grudnia 2018
Prawda jest taka, że i tak uchwalą to co chcą bo sie z nikim nie liczą. Słucham tego co mówi burmistrz i mi ręce opadają. Pinokio jak żywy.
ntvk17:42, 28 grudnia 2018
mamy wszystkie komisje, daliśmy im popalić
Kacper17:24, 28 grudnia 2018
A dlaczego nie zgłosili 7 radnego z klubu większościowego. Tyle ludzi tam mają i nie sa zainteresowani.?A na poprzedniej komisji tak się rwali
ocenka z Krakowa17:03, 28 grudnia 2018
W radzie ostatnie kadencje pokazały ze rola przewodniczącego kończy się w połowie kadencji
czy w tej kadencji rady też tak będzie ?
Pif paf16:27, 28 grudnia 2018
Ten się śmieje panie ff kto się śmieje ostatni.
bartek16:27, 28 grudnia 2018
Jak dzieciaki.
ff16:19, 28 grudnia 2018
Ślicznie. Młody przewodniczący rady ograł tuzy opozycji. Chcieliście walki - to macie. Teraz wiecie że nie podporządkujecie sobie Luberdy bo właśnie wam pokazał pazurki. Dlatego warto rozmawiać a nie wbijać igiełki bo na razie przegrywacie na tych podjazdowych walkach.
Danuta16:06, 28 grudnia 2018
Panie i panowie radni bawi was taka wojenka? Po to żeście poszli do rady miasta? Wstydu nie macie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij