Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Rabka Zdrój i okolice
Thunderstorm
22°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 57
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
08.01.2019, 12:37 | czytano: 3710

Mieszkańcy chcą chodników, powiat tonuje oczekiwania

Arch. Podhale24.pl

Lipnica Mała, Ponice, Ochotnica Górna i Dolna, Skawa, Gronków. Mieszkańcy tych miejscowości chcą budowy chodników przy drogach powiatowych. Wnioski trafiły do władz powiatu, ale decyzji w tych sprawach nie podjęto.

Mieszkańcy dolnej części Lipnicy Małej chcą, by jeszcze w tym roku powiat wybudował chodnik przy głównej drodze. Wniosek w tej sprawie, w imieniu mieszkańców, złożył radny Jan Kuczkowicz. Chodzi o odcinek pobocza prowadzący w kierunku szkoły i kaplicy św. siostry Faustyny. - Rucha samochodów w ostatnich latach zwiększył się kilkakrotnie, co stanowi dużej zagrożenie szczególnie dla dzieci idących do szkoły i z niej wracających. Podążają tędy również osoby starsze zmierzające na nabożeństwa odbywające się w kaplicy. Jak wiadomo, odcinek tej drogi jest bardzo niebezpieczny, szczególnie z uwagi na ostry zakręt. Droga w tym miejscu nie posiada nie tylko chodnika, ale nawet bezpiecznego pobocza - odczytał fragment listu w tej sprawie, pod którym podpisali się mieszkańcy tej orawskiej miejscowości. Mieszkańcy chcą, by powiat kontynuował w tym roku, już rozpoczętą, budowę chodnika. - Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii – dodają.

Nie była to jednak jedyna tego typu prośba, jaka pojawiła się na ostatniej sesji Rady Powiatu Nowotarskiego. O zaprojektowanie i budowę kolejnych odcinków chodników w gminie Ochotnica Dolna apelowała radna Maria Łojas-Jurkowska, o chodnik w Ponicach pytał radny Bartosz Leksander, w Skawie – radny Adam Gracz, a w Gronkowie - Józefa Guziak.

Jednak starosta Krzysztof Faber tonuje oczekiwania. - Jak pojawia się nowa rada, to tych wniosków pojawia się bardzo dużo. Jednak nasza propozycja jest taka, że dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg przygotuje wykaz zadań możliwych do realizacji, a my potem zaprosimy wójtów tych gmin na spotkanie w tej sprawie, bo – przypomnę – żeby inwestycja mogła być realizowana, gmina musi ją w połowie współfinansować. I wspólnie zrobimy harmonogram prac. Bo ja jestem za robieniem wszędzie chodników, pytanie tylko, na ile nam starczy pieniędzy. Musimy w tej sprawie znaleźć konsensus – dodał, wyrażając nadzieję, że uda się to zrobić do marca.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Powiat nt22:35, 11 stycznia 2019
Dyrektor Bielak to znakomity fachowiec. Więc on na pewno te chodniki zrobi. Wierzymy w niego.
z terenu21:33, 8 stycznia 2019
Trochę cierpliwości radni...drogi i chodniki zostaną zrobione jak spłynie
dotacja na ten cel z Warszawy,którą nie tak dawno obiecywano...
Zgred20:22, 8 stycznia 2019
Proszę zwrócić uwagę na to, że pieszy idący jezdnią, w nocy nie jest widoczny dla kierującego. Chodnik natomiast widać, bo jest on wzdłuż drogi. W zimie natomiast jest szansa, że samochód się odbije od krawężnika, a nie uderzy w pieszego jak to miało miejsce na początku zimy, o ile dobrze pamiętam w Bukowinie Tatrzańskiej.
obserwator15:17, 8 stycznia 2019
dokladnie popieram ,,Chodnik"chodniki to najglupsza i niepotrzebna rzecz i wydatek bo ludzie i tak ida droga czy to zima czy to lato wystarczy ciagla linie namalowac jako chodnik i w zimie nie bedzie problemu z odsniezaniem bo wtedy plug moze szerzej odsniezyc wiec zastanowcie sie lepiej nad tymi chodnikami lepiej te pieniadze wydac na lepsze odsniezanie
Stanley Staywsiok15:15, 8 stycznia 2019
Niech mieszkańcy dobrze się zastanowią. U nas postawili słupy energetyczne i musimy teraz płacić rachunki za prąd. A wcześniej wyciągało się świeczkę z piwnicy, a jak zgasła to było ciemno i się szło spać.
Chodnik13:51, 8 stycznia 2019
Niech mieszkańcy dobrze się zastanowią. Oddadzą ziemię pod chodnik a w zimie będą odpowiadać za odśnieżanie chodników. A odniesiezyc chodnik który co chwilę zasypywany jest przez pług łatwo nie jest.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij