Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Jabłonka i okolice
Thunderstorm
22°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 57
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.01.2019, 14:41 | czytano: 4987

60 tysięcy złotych dla Mike’a

Arch. Podhale24.pl

NOWY TARG. Organizatorzy Noworocznego Nowotarskiego Charytatywnego Meczu Hokejowego Winter Classic poinformowali o kwocie, jaką udało się im zebrać podczas imprezy, na leczenie dla 8-letniego Mike, syna byłego hokeisty Podhala Łukasza Malinowskiego.

"Możemy podać oficjalny wynik finansowy naszego noworocznego meczu charytatywnego Winter Classic 2019. Kwota jaką udało nam się zebrać to 60 tysięcy złotych !!! Cieszy fakt, że co roku suma jest większa, a co najważniejsze wystarczy to na trzy zabiegi wszczepienia komórek macierzystych dla Mike'a. Dziękujemy wszystkim przybyłym osobom za swoją cegiełkę włożoną w ten świetny wynik. Bardzo duże podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, których grono powiększa się z roku na rok" - poinformowali w komunikacie.

Przypomnijmy, iż chłopiec ma wirus cytomegalii wrodzony. Atakuje on ośrodkowy układ nerwowy, tkanki miękkie, hamując ich rozwój już w łonie matki. Potrafi uszkodzić słuch i wzrok oraz doprowadzić do poważnych problemów neurologicznych. U Mike'a stwierdzono opóźnienie rozwoju psychoruchowego i podejrzenie epilepsji. W 2012 r. Mike przeszedł operację wszczepienia implantu ślimakowego i od tej pory słyszy na jedno uszko. Za dwa lata jest planowana operacja na drugie.

Chłopiec jest systematycznie rehabilitowany ruchowo, słuchowo, a mimo to jest dzieckiem nadal leżącym, na razie nie siedzi, nie raczkuje. Jest w trakcie terapii aminokwasowej, która jest kosztowna, ale może przynieść oczekiwane efekty.

oprac. r/sp/
najnowsze informacje
komentarze
sympatyk17:57, 9 stycznia 2019
Wspaniałe wieści . Organizatorom i wszystkim darczyńcom Bóg zapłać za serce .
Krzysiek15:14, 9 stycznia 2019
Ekipa Winter Classic Niech Bóg Was Błogosławi !!!! Jesteście wielcy !!!!!!!!!
znam dzieci14:53, 9 stycznia 2019
A na zdjęciu Karol a nie Mike.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij