Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 22.536 km/h Wilgotność: 39
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
20.01.2019, 11:59 | czytano: 4611

Będzie zmiana organizacji ruchu na ul. Norwida

NOWY TARG. Radny Lesław Mikołajski w imieniu mieszkańców ulicy Norwida oraz użytkowników tej drogi dojazdowej do szpitala - poprosił o zmianę na niej organizacji ruchu. Chodzi o zainstalowanie znaku "zakaz zatrzymywania się i postoju" po lewej stronie od szpitala w kierunku ul. Św. Anny, począwszy od potoku Skotnica. Urząd Miasta odpowiada, że zmiany wprowadzone będą "w najbliższym, możliwym terminie".

- Dzięki temu przedłużony i udrożniony będzie ciąg pieszy pomiędzy ogrodzeniem cmentarza, a słupkami ograniczającymi drogę. Brak jakiegokolwiek oznakowania powoduje duże utrudnienia w ruchu samochodowym i pieszym , a parkujące po obydwu stronach ulicy i na chodnikach samochody stanowią duże zagrożenie dla wszystkich użytkowników - argumentował radny.

W odpowiedzi Urząd Miasta odpisał, iż "przed wprowadzeniem oznakowania w terenie - niezbędne będzie opracowanie i zatwierdzenie nowej organizacji ruchu dla ul. Norwida. Z uwagi na ilość wniosków wpływających do Urzędu w zakresie zmiany organizacji ruchu, projekty zlecane są w pakietach. W poprzednich miesiącach ogłaszano już zapytania na przygotowanie i zatwierdzenie projektów. Dlatego wniosek obejmujący organizację ruchu na ul. Norwida zostanie ujęty przy następnym zleceniu. Po pozytywnym zatwierdzeniu projektu zmiany organizacji ruchu, oznakowanie zostanie zamontowane w najbliższym możliwym terminie".

s/
najnowsze informacje
komentarze
stanowcze nie20:35, 29 stycznia 2019
Radny Mikołajski to niech sobie zorganizuje ruch nie powiem gdzie....co on się wtraca do ulicy na której nie mieszka to jakis absurd...rządzić się nagle ruchem zachciało mnie jako mieszkańca nawet nie zapytał czy sobie życzę...nie, nie życzę sobie a zakaz niech sobie postawi przed swoim domem /.../
mieszkaniec19:25, 25 stycznia 2019
Brawo Panie Mikolajski, ma pan rzeczywiscie swietny pomysl. Moze przed pana domem zakaz zatrzymywania i postoju.Dziala pan przeciwko mieszkancom il.Norwida a jest ich Pan przedstawicielem w Radzie Miasta. Dlaczego nie bylo rzadnego spotkania z mieszkancami. to jest demokracja. Nie moze byc tak ze my mieszkancy poniesiemy kare za brak miejsc parkingowych
sprawiedliwy00:22, 23 stycznia 2019
Każdy z mieszkańców Norwida mógł przed budową drogi wydzielić ze swojej działki przed wjazdem, teren pod parkowanie swojego samochodu i stałby sobie na swoim. Chodnik,i i droga to teren PUBLICZNY, a nie prywatny.
Mieszkaniec18:58, 22 stycznia 2019
Zróbcie coś z tym Fordem Fokusem bordowym na zakręcie bo w perfidy sposób parkuje, stwarza zagrożenie i cieszy się że nie blokuje chodnika, a pojazd jest nie oświetlony i tylko czekać na krakse.
sztygar16:41, 22 stycznia 2019
Ale o czym jest w ogóle ta dyskusja ? Chodnik ma służyć do chodzenia., a nie do parkowania. Tak jest na całym świecie. Należy przestrzegać prawa. Niektórym mieszkańcom Norwida, to chyba palma odbiła!!
zez16:33, 22 stycznia 2019
@ Sąsiad z ulicy. Cha, cha, cha, ale mnie ubawiłeś. Ul.Św Anny ma już ponad 600 lat, wiec radny Mikołajski nie zrobił z niej obwodnicy, bo od czasów Kazimierza Wielkiego była drogą wylotową na Kraków i taką dalej jest. Może obwinisz go jeszcze za to, że przybyło samochodów.
Diz13:18, 22 stycznia 2019
Pan Radny może się "panoszyć", bo po to został wybrany Radnym, natomiast naprawdę "panoszą" się zarówno przyjeżdżający do szpitala jaki mieszkańcy, którzy być może przeprowadzili się skądś, gdzie może nie ma chodników i wydaje im się, że są sami na ulicy. Rozumiem, jakby ktoś rzeczywiście nie miał miejsca na podjeździe, ale to zwykłe lenistwo i egoizm pozostawianie samochodów na chodniku. Oczywiście doskonałym rozwiązaniem byłby parking, natomiast ludzie przyjeżdżający do szpitala lub na cmentarz i tak szukaliby miejsca gdzie można stanąć za darmo, bo parking jest pod szpitalem i jest również drugi niedrogi parking, ale po co płacić jak można wyjechać na chodnik. Dlatego, na chwilę obecną zakaz parkowania po jednej ze stron ulicy jest dobrym rozwiązaniem, a zważywszy na to, że chodnik po prawej stronie ciągnie się przez całą długość to właśnie ta strona powinna być objęta zakazem.
Sąsiad z ulicy18:55, 21 stycznia 2019
My mieszkańcy ul. Św Anny dziękujemy Panu Mikołajskiemu za obwodnicę przez naszą ulicę, ale jak widać on wiedział wcześniej i zabezpieczył się progiem zwalniającym swoim przed domem.
Józek15:17, 21 stycznia 2019
I bardzo dobrze że wprowadza zakaz.Jestem mieszkańcem Norwida i wiem jakie utrudnienia z dojazdem do domu powodują auta zaparkowane przed domami zwłaszcza tymi na początku ulicy. W czasie zbiórki śmieci lub jazdy karetki nie można przejechać bo z drogi dwukierunkowy robi się zablokowana jednokierunkowa nie mówiąc o ruchu pieszych.Dobrze robisz Leszek.Czekam na listę z nr.domów które są przeciw myślę że to ci co przez parkowanie na chodnikach utrudniają przejazd i poruszanie się po chodnikach.
kikj12:46, 21 stycznia 2019
Zakaz parkowania to jedyne sensowne rozwiązanie, oczywiście znajdą się tacy co to parkują na chodnikach i będą przeciwko zakazowi ujadać ale bezpieczeństwo pieszych i karetek jest najważniejsze. Pan Mikołajski podjął dobrą decyzję poruszając ten temat.
Gustaf12:19, 21 stycznia 2019
Parkowanie na chodnikach właścicieli posesji - rozwinę to na co uwagę zwrócił @tomlin - w wielu miejscach miasta np Nadmłynówka, Kokoszków, Ustronie... ale wiele można wymienić ulic gdzie właściciele mają garaże lub dużo miejsca za ogrodzeniem, a zostawiają - Z LENISTWA - samochody na chodniku, często też widzę że do kogoś zjeżdżają się goście (kilka samochodów) i zajmują chodnik gdzie popadnie bo "gospodarz" trzyma bramę zamkniętą i nie wpuści ich na swoją posesję. Brak w ludziach już czegoś takiego jak uczynność względem innych i spojrzenie poza czubek swojego nosa.
mieszkaniec09:11, 21 stycznia 2019
Pan Mikolajski /.../
(panie moderatorze prosze o zamieszczenie tego postu ludzie chca znac prawde Pan Miklolajski jest osoba puliczna o sam tego chciał)

Oskarża Pan radnego nie tylko o wykroczenia, ale i o przestępstwa. Bez dowodów - to pomówienie. Proszę swoją wiedzą podzielić się z organami ścigania. Moderator.
Mieszkaniec07:47, 21 stycznia 2019
Trzeba wnioskować o przebudowe prawej strony chodnika tak by mogły parkować samochody całą szerokością ,a lewą strone pozostawić pieszym,bo nie ma ich tak dużo by się nie pomieścili .I Pan z pieskiem będzie syty i zmotoryzowani też.
Myślozbrodniarz22:15, 20 stycznia 2019
@normal @ Marek z NT Te stare parkingi, o które pytacie, zlikwidowali w interesie dzierżawcy parkingu za szpitalem. To chyba logiczne? A kto, komu, ile, to już sprawa dla CBA.
Byku21:47, 20 stycznia 2019
Zgadzam się 100 % z wypowiedzią Marek z NT budowa parkingu przy Norwida koło cmentarza jest źle zaprojektowana parking powinien mieć miejsca do parkowania prostopadle do drogi same plusy więcej aut się zmieścić, płyniejsz ruch a zatem jakiś krok do zmniejszenia smogu w mieście. Następnym pomylonym projektem parkingu jest parking przy dworcu PKP zrobili zatokę jeden wjazd i wyjadd problemy w zimie z usunięciem śniegu, manewry do zaparkowania i wyjechania znowu smog się kłania. Pytam czy muszą tam być ograniczenia w postaci chodnika przecież plac z liniami by wystarczył i jakie mniejsze koszta. Dalej na kolejowej była szeroka jezdnia parkowały tam autobusy, busy było dobre miejsce gdzieś muszą parkować. Po remoncie zwężą drogę zrobią chodnik na 3m szeroki postawią znak zakaz parkowania i znowu kicha ciasno chodniki puste drogi zakorkowane to robota ludzi którzy projektują i ludzi którzy to zatwierdzają a smog rośnie i koszta też. Jeszcze jeden przykład na parking z prywatnej inicjatywy przy sklepach Lewiatan jeden ok przy ul Królowej Jadwigi plac plus linie prosty do manewrowanie wiadomo że jak jest ruch to trzeba poczekać na wolne miejsca, drugi fatalny na Bałęzowym po co zrobiono w jednej części krawężniki oddzielenie między miejscami do parkowania z nowu to samo w zimie niema jak odśnieżać spowolnienie w ruchu i smog się kłania większy. Wiem że to prywatny teren i szanuję wolności na swoim dałem tylko przykład na rodzaje parkingów może ktoś z osób projektujących w mieście miejsca do parkowania zrozumie temat.
tomlin20:29, 20 stycznia 2019
Ulica Norwida jest przede wszystkim ulicą dojazdową do szpitala.Nie może być tak, że samochody stoją na chodnikach,a ludzie muszą iść drogą Mieszkańcy Norwida mają przy swoich posesjach podwórza i to wcale nie małe , tylko problem jest w tym, że wolą stać na chodnikach przed domem, bo tak jest wygodniej. Nie trzeba za każdym razem otwierać bramy czy sprzątać śniegu z podwórza, żeby był przejazd. Mieszkańcy Norwida nie wszyscy odśnieżają chodniki. Na palcach policzyć tych, co toi robią . Przed niektórymi domami na chodnikach były zaspy po pas, a tam gdzie nie nie były , to stały samochody. Chodniki są dla pieszych, dla ich bezpieczeństwa, ale mieszańców Norwida mało to obchodzi.Przed cmentarzem jest parking bezplatny , jest też prywatny, płatny i niedrogi parking 1 zł za godzinę na końcu ul. Szpitalnej, ale cóż ludzie wola parkować na chodniku. Na łuku drogi Norwida przed wjazdem na górkę stoja często samochody po obydwu stronach. Ciężko jest się wyminąć karetce z samochodem jadącym z naprzeciwka. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i nie ma co się złościć. Wszystkie karetki jadące z Zakopianki jadą w Norwida i jeżęli mieszkańcy tej ulicy myślą tylko o swojej wygodzie, to chyba cos tu nie jest w porządku. Miasto powinno wybudować parking przed cmentarzem, ma tam dużą działkę( kiedyś chciano na niej powiększyć cmentarz) , ale zanim to zrobi należy zrobić wszystko, żeby było bezpiecznie.
szon18:41, 20 stycznia 2019
dlaczego ulica Norwida zostala wykonana według przeterminowanych planów bez uwzglednienia dzisiejszych realiów i ilosci samochodow w planie zagospodarowania jest to ulica o przeznaczeniu mieszkalnym z drobna dzialalnoscia gospodarczą
Jak ma funkcjonowac działalnosc na tej ulicy jak nie mozna zaparkowac??Zrobic jednokierunkową i pas do parkowania
mieszkancy norwida18:08, 20 stycznia 2019
wlasnie zbieramy podpisy jako mieszkancy ulicy nie godzimy sie na pomysly radnego bezradnego ktory robi to niby w imieniu mieszkancow
Panoszy sie po ulicy Norwida lepiej niz po swoim podwórku /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
hokeista17:54, 20 stycznia 2019
Wielki Radny M. powinenwystapic zwnioskiem o wykonanie parkinguw okol cmentaza jest tam duzo miiejssca tylko ruszyc muzgiem a ni stawiac znaki.wstyd.
P.16:11, 20 stycznia 2019
Dla zwykłych ludzi włodarze tego miasta jeszcze długo a później wcale nic nie zrobią ! Będziemy zakorkowani i zasmrodzeni przez turystów, przy czym ani złotówki z nich nie ogladniemy. A co do miejsc parkingowych w całym mieście to zawsze będą robili dobrze ale tym co takowymi miejscami zarządzają.
abc14:53, 20 stycznia 2019
najprostszy sposób, aby zdenerwować mieszkańców!!!
postawić znak i już... po problemie?
wystarczyło pomyśleć wcześniej, a teraz co??
Marek z Nowego Targu14:33, 20 stycznia 2019
Przed remontem drogi do cmentarza i szpitala były.miejsca do parkowania wzdłuż drogi i było gdzie zaparkować samochód idąc na cmentarz, teraz zrobiono trawniki, a ma ulicy Norwida przy cmentarzu miejsca wzdłuż ulicy, co jest dużym problemem z parkoeanim. Mnie się wydaje, że gdyby ktoś "mądry" dobrze pomyślał, to zamiast wzdłuż zrobił szersze zatoczki parkingowe, to samochody można byłoby parkować prostopadle do jezdni ulicy Norwida, byłoby więcej miejsc parkingowych i nie byłoby problemu ze stawianiem samochodów na chodniku. Wiele osób dojeżdża do szpitala na badania, do lekarza w odwiedziny do chorych, pomijam tych, którzy chcieliby odwiedzić groby bliskich lub chcą uczestniczyć w pogrzebie, a mają problem z chodzeniem lub są niepełnosprawni. Może Władze Miasta pomyślą nad rozwiązaniem problemu, a nie stawiają znaków.
normal13:34, 20 stycznia 2019
Przy szpitalu od strony cmentarza była zatoczka/parking dla niepełnosprawnych teraz niepełnosprawni parkują przy drodze do ratunkowego a zatoczkę przy cmentarzu zasiali trawą - moje pytanie dla czego ta trawa ? ile kosztowało zniszczenie utwardzonej zatoczki aby na niej posiać trawę - czy nie jest to złośliwość władz szpitala - lepiej zasiać trawę byleby nie dać możliwości parkowania osobom podjeżdżającym do cmentarza. czyste chamstwo a na około setki hektarów trawników z których nikt nie korzysta.
takitam.13:27, 20 stycznia 2019
a jezeli do kogos z mieszkancow przyjedzie wiecej gosci np. wesele, pogrzeb... na podwórku sie nie zmieszcza, policja, mandaty... PARKINGI DARMOZJADY MAGISTRACKIE trzeba organizowac, a nie najprostsza metoda - zakazy, zakazy!!! z
f/x13:18, 20 stycznia 2019
Największa głupota jaką zrobiono to wzdłuż drogi do szpitala zrobiono pas zieleni. Po co?? Wkoło pełno zielonego a projektant jeszcze, chyba na życzenie najemcy parkingu pod szpitalem. Nikt tam nie jeździ specjalnie , tylko albo do szpitala albo na cmentarz . U nas wszystko robi sie na przekór. Teraz trzeba zapłacić za parking na którym sa zwały sniegu albo stanąc gdzie popadnie. Tak miasto ludziom idzie na rękę .
PK12:29, 20 stycznia 2019
A nie lepiej by było jak w cywilizowanym świecie wybudować parking żeby samochody miały gdzie stać.Nikt dla jaj na cmentarz ani do szpitala nie przyjeżdża.Tyle władze NT nie mogą udogodnić życia żeby było gdzie zostawić samochód i iść na pogrzeb?. Najlepiej nastawiać znaków i niech mieszkańcy spadają,byle do następnych wyborów.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij