Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
01.02.2019, 16:19 | czytano: 5255

Peryferia w śniegu. Kokoszków nie odczuł akcji odśnieżania miasta

Fot. Czytelnik

NOWY TARG. Mieszkańcy górnej części Kokoszkowa skarżą się, że od początku ataku zimy, aż do teraz byli odcięci od świata. - Po obfitych opadach śniegu nie doczekaliśmy się udrożnienia całości ulicy tj. wywozu nadmiaru śniegu oraz usunięcia kilkudziesięcio centymetrowej warstwy śniegu i lodu z jezdni – mówią i pokazują zdjęcia tego, w jakich warunkach mieszkają.

Jak mówią, dopiero w zeszłym tygodniu usunięto zalegający śnieg, ale tylko do Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. - Ulica na wyżej wymienionym odcinku oraz jej mieszkańcy zostali pozostawienie sami sobie. Mieszkańcy od początku roku nie mają możliwości bezpiecznego dojazdu do swoich posesji, są zmuszeni do pozostawiania samochodów w innych częściach miasta np. na odśnieżonych miejscach postojowych w płatnej strefie parkowania. Mieszkańcy zmuszeni byli wynająć koparkę by wyręczyć miasto i firmę odpowiedzialną za odśnieżanie - wyliczają.

Ponadto, jak podkreślają, zaniedbania ze strony miasta mogą doprowadzić do zagrożenia życia ludzkiego ze względu na brak możliwości dojazdu karetek pogotowia, pojazdów straży pożarnej i innych służb. - Nawet firma wywożąca odpady komunalne nie jest w stanie zapewnić ich odbioru. Bezpańskie psy i dzikie zwierzęta roznoszą po okolicy wystawione do odbioru śmieci - wyliczają.

- Dlaczego od kilku lat odcinek od ronda do PPWSZ utrzymywany jest w lepszym stanie niż pozostała część ulicy? - pytają.

Co na to władze miasta? Urzędnicy rozkładają ręce, mówiąc, że przy tak dużej ilości śniegu i takiej liczbie sprzętu i ludzi, jaki mieli do dyspozycji, robili co mogli i więcej się nie dało. Celem było utrzymanie przejezdności. W jakim stanie – to już inna sprawa. Służby drogowe koncentrowały się na centrum i głównych ulicach, bo tam ruch był największy. - Akcja była prowadzona na dużą skalę. Wydaliśmy ponad 300 tys. zł. To duże pieniądze. Proszą zobaczyć, ile śniegu wywieźliśmy nad Dunajec – mówi burmistrz Grzegorz Watycha.

Na zlecenie miasta nadal jest wywożony śnieg m.in. w Grela, Mickiewicza, Józefczaka czy Powstańców Śląskich. Są jeszcze pryzmy śniegu przy głównych skrzyżowaniach. Miasto, jak przekonuje wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, ma wciąż duże potrzeby pod tym względem w centrum miasta. - Mamy dużo wniosków i staramy się interweniować tam, gdzie jest to konieczne, ale tylko punktowo – mówi. - Całego śniegu z miasta nie jesteśmy w stanie wywieźć. Liczymy, że pogoda nam trochę pomoże.

Wiceburmistrz dodaje, że mieszkańcy mogą zgłaszać wnioski o udrożnienie ulic i wywóz śniegu w referacie drogownictwa lub w sekretariacie burmistrza.

r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
nasze miasto11:56, 3 lutego 2019
Pan Kuśnierz nie miał czasu na naukę. Szkoda, bo pieniądze i życiowe cwaniactwo mądrości nie dają. A wystarczy spojrzeć na mapę i zobaczyć, gdzie też Nowy Targ ma swoje granice, które zobowiązują władze do równego traktowania swoich mieszkańców, i jak jest zima do umożliwienia jakiegokolwiek ich funkcjonowania. Zapewniam, że Turbacza tutaj nie znajdziesz ...
Pan Kuśnierz22:28, 2 lutego 2019
Zbuduję sobie chałupę na Turbaczu i będę darł pasy z urzędasów by mi odśnieżali! A co, jestem bogaty i mi wolno!
mieszkaniec Robowa21:22, 2 lutego 2019
Przyjedzcie na Robów to zobaczycie co to są peryferia. Jak zadzwoniłem do urzędnika UM odpowiedzialnego za drogi i ich utrzymanie powiedział że on niema wpływu na to jak odśnieżają i że mieszkańcy są sami sobie winni. Pewnie temu że chcą dojechać do własnych posesji. Gość który odśnieża nigdy nie powinien wygrać przetargu na utrzymanie zimowe dróg. A gdyby urzędnicy szanowali mieszkańców to dawno powinni zerwać umowę i poszukać kogoś komu będzie się chciało
dziadek leśny18:07, 2 lutego 2019
Przysed holny i pomalućku se tak pomalućku rozgania białe dziadostwo.
łacze sie w BULU z mieszkancami..eks prezydent13:06, 2 lutego 2019
kokoszków jest ustawiony do słońca...które samo stopi snieg.. a potem popłynie on Dunajcem do Wisły i do morza...
wstążka10:25, 2 lutego 2019
Peryferia, to jedyne słuszne słowo, które najtrafniej określa poczynania władz miasta. Najgorzej, że nie dotyczą one tylko zwałów śniegu. To zaiste peryferia mentalne. Ale jak widać to chyba na rękę mieszkańcom, którzy tak nielicznie wymagają od władz czegoś więcej niż bylejakości w mieście przy drodze ... teraz już tylko wiejskiej.
refleksja08:44, 2 lutego 2019
Po prostu to dlatego, że burmistrz Watycha ogłosił wszem i wobec, że przecież zrobił wszystko, a nawet więcej niż wszystko, by udrożnić miasto. Tak samo zresztą jak z całą resztą deklarowanych wyborczo fantazji. Tu i teraz. Taka klapa na miarę naszych czasów.

Poniżej próbka umiejętności robienia z mieszkańców przysłowiowych idiotów i nijak w tym momencie nie chciałbym kogokolwiek obrażać bardziej niż robi to od czterech lat sam burmistrz.

Temat: pałac lodowy

1.Miasto nie posiada odpowiedniej powierzchni gruntów pod planowaną inwestycję, (zabudowa nowej hali lodowej zaplanowana jest na 6,4 ha, a powierzchnia pod parkingi 3,5 ha. Na dzień dzisiejszy burmistrz "tuż tuż, 110% normy" zabezpieczył 2,4 ha i 0,7 ha. Na brakującą resztę potrzebne mu będą zatem jakieś dwie kadencje
2. Grunty, na których ma być budowane Centrum Sportów Lodowych nie są uzbrojone w konieczną infrastrukturę,
3. Nie został ciągle uzgodniony z Konserwatorem Zabytków miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 16-30 obejmujący planowany obszar budowy,
4. Nie ma także harmonogramu inwestycji ani nie zostały zidentyfikowane ryzyka z nią związane.*

Tadam: kocham i szanuję!

* wszystkie podane dane pochodzą z odpowiedzi udzielonej radnemu Garbaczowi przez burmistrza Watychę w styczniu 2019 r.
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia08:36, 2 lutego 2019
Czy peryferia płacą mniejsze podatki do kasy miasta niż centrum? Jezeli tak, to sytuacja jest zrozumiała. Jezeli nie, to za nie wykonaną pracę nie należy się zapłata czyli mieszkańcy okolic, gdzie wladze miasta nie wypełniają swoich obowiązków mają pełne prawo do odmowy płacenia podatku od nieruchomości do kasy miasta.
Obserwator07:56, 2 lutego 2019
Szaflarska na wysokości Podtatrzańskiej, Podtatrzańska, rejon SP11, Sikorskiego, to są peryferia i dla władzy nie istnieją, szkoda, że nie w sensie podatkowym.
Zazenowana22:08, 1 lutego 2019
Kokoszkow Kokoszkowem ul. KRÓLOWEJ JADWIGI wogole nie jest odsniezona przejscia dla pieszych wybiorczo odgarniete o chodnikach nie wspomne WSTYD!!! Trzeba pisac artykuly o tym co sie dzieje w miescie bo szanowniburzednicy grzeja cztery litery w ciepelku a reszta szaraczkow musi sie dobrze modlic wychodzac z domu by wrocic calo z powrotem!!!! ZENADA za co sie placi po co glosuje na takich nieudacznikow!!!!
Pan naczelnik22:00, 1 lutego 2019
"Kokoszków nie odczuł akcji odśnieżania miasta", za to park świetnie odśnieżony.
Prawda21:54, 1 lutego 2019
Kokoszków boczna tam dopiero jest masakra !!!
...21:53, 1 lutego 2019
W/g tego toku rozumowania to w pierwszej kolejności winny być odśnieżone: ul Podhalańskiej, Sikorskiego, Bór,Topolowe,Suskiego i inne, a na końcu Rynek i przyległe włącznie z UM.
alik21:44, 1 lutego 2019
Do Ewa:}

A czy podatki są też będą naliczane w/g p. filozofii ?
kierowca z N.Targu21:38, 1 lutego 2019
A czemu na Nadmłynówce wywieziony jest śnieg tylko z połowy ulicy ?
aha21:09, 1 lutego 2019
Nie trzeba się denerwować tylko zrobić referendum i odwołać burmistrza!
zabawny20:25, 1 lutego 2019
Do Ewa.
Widocznie na blokach mieszka podobna ilość ludzi jak na Kokoszkowie,bo uczymanie ulic takie samo.
po kolei20:25, 1 lutego 2019
O co w tym wszystkim chodzi? Kokoszków to nie centrum miasta , to daleka peryferia . Przyjdzie i na was czas na wiosnę jak przyjdzie halny , to się wam odśnieży . Nie bądźcie szaleni . Wszystko po kolei moi szanowni mieszkańcy peryferii..
xyz20:08, 1 lutego 2019
Kokoszków narzeka?! Zapraszam na Podtatrzańską i al. Solidarności! Zwały sniegu, nic nie wywiezione! A na Podtatrzańskiej takie dziury, że można koło urwać
fk18:04, 1 lutego 2019
Ktoś tu chyba kręci.Niedawno na konferencji prasowej Panowie Burmistrzowie twierdzili, że ich ulice są znakomicie utrzymane ale "obrywa" im się za innych gdyż ludzie nie rozpoznają ulic powiatowych wojewódzkich i krajowych.
Iga17:52, 1 lutego 2019
Wygląda na to, że zima pokonała jaśnie panów z urzędu miasta
Baca17:38, 1 lutego 2019
Jaki radny z kowanca takie drogi wstyd
historyk17:29, 1 lutego 2019
150 lat temu na Podhalu był taki głód ze były przypadki kanibalizmu po I wojnie światowej była epidemia grypy hiszpanki i serki ofiar, potem tragedia II wojny światowej. Zamiast cieszyć się z postępu to niektórzy krytykują.
Inteligentny17:26, 1 lutego 2019
Polska to peryferium Europy, Nowy Targ to peryferium w małopolsce a Kokoszków to peryferium miasta a zatem Kokoszków to potrójne perferium.
Tomb17:21, 1 lutego 2019
Wybraliscie życie na wsi więc i warunki życia są jak na wsi. Nie pasuje kup mieszkanie w bloku.
Mieszkaniec17:10, 1 lutego 2019
Mało ludzie mieszka na Kokoszkowie to małe wpływy z podatków to zatem niska jakość usług publicznych. Proste.
Ewa17:07, 1 lutego 2019
I tak powinno być. Najpierw są odśnieżanie te ulice gdzie mieszka więcej ludzi a potem gdzie jest mniej ludzi. To jest sprawiedliwe bo najpierw pomaga się większej liczbie ludzi.
Robert17:04, 1 lutego 2019
Taki los peryferii. Trzeba być cierpliwym.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij