Czwartek, 23 maj 2019, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
14°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
01.02.2019, 19:05 | czytano: 6332

Areszt za napad na sklep z nożem w ręku

Fot. KPP Zakopane

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na sklep spożywczy w Zakopanem. Młody mężczyzna trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Napad miał miejsce 29 stycznia. Popołudniu w centrum miasta do sklepu spożywczego wszedł zamaskowany mężczyzna. Podszedł do sprzedawcy i posługując się nożem, zażądał wydania pieniędzy. Sprzedawca zachował zimną krew. Jego zdecydowana postawa spłoszyła napastnika, który uciekł ze sklepu zadowalając się jedynie drobnymi artykułami.

Niezwłocznie po zdarzeniu policjanci podjęli intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy rozboju. Oficer dyżurny powiadomił o zdarzeniu wszystkie patrole będące w służbie, które dysponowały rysopisem napastnika. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, która gromadziła dowody i zabezpieczała ślady. Kryminalni przejrzeli zapisy monitoringu. Tego samego dnia śledczy ustalili tożsamość potencjalnego sprawcy rozboju, który po zdarzeniu ukrył się na obrzeżach miasta. Następnego dnia w wyniku intensywnych działań zakopiańscy kryminalni zatrzymali 24-latka z Zakopanego podejrzewanego o dokonanie rozboju. Śledczy ujawnili i zabezpieczyli nóż, którym sprawca posłużył się podczas napadu. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

Na wniosek prokuratury zakopiański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za rozbój z użyciem noża grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
józek powrózek09:30, 3 lutego 2019
pokazać publicznie twarz gnojka...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij